Mäkimontussa lauantaina alkuillasta nuori mies totesi parille kaverilleen makkaraa syöden "paska reissu, mutta tulipahan tehntyä"
Onneksi me (3hlöä) olimme siellä vielä sunnuntainakin ja näimme Virpin voiton ja mieshiihtäjien hyvät suoritukset.
Maksoimme lauantaina 18e/hlö ja sunnuntaina 10e/hlö, seisomapaikoista lumihangessa.
Pääkatsomot ammottivat tyhjyyttään, niille paikoille meillä ei ollut mitään asiaa, ne oli kuulemma myyty firmoille, joiden väki vähät välitti koko kisoista.
Pari vanhempaa miestä yritti ostaa itselleen istumapaikat tyhjästä katsomosta, ei myyty.
Muistakaa ihmiset, jos sää pettää, maksumies ei ole järjestäjä, eikä hiihtoliitto vaan paikalle saapuvat, säätäkin uhmaavat, urheilijoita kannustavat tunnelmantekijät, me urheiluhullut!
Mitään alennusta lippuihin ei saatu.
Salpausselällä
3
670
Vastaukset
- Leme
Olen olettanut, että lipunhinnan saa takaisin jos kisa perutaan? Kuulostaa epäreilulta, ellei näin ole.
- maksumies
Salpausselällä emme saaneet ropoakaan takaisin ja tuo sunnuntain lippu oli 12e eikä 10e kuten edellä kirjoitin. Kalliiksi tuli pari perinteistä kisaa ja kun siihen laittaa vielä bensakulut vähän yli 600 km matkalta, huippuhinta siitä kisasta.
Lipunmyyjät sanoivat, ettei ole järjestäjän syy jos sää pettää.
- xdxxd
Rahoja ei saa takaisin vaikka esim mäkihyppyy ei pystyttäisi hyppäämään, koska aina siellä kuitenki hiihdetään. Eli miksi pitäisi saada rahat takaisin jos kisoissa ees tapahtuu jotai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692509Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842384Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172120Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä421774Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai851731Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171687Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2581575Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251037Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he322994Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli4850