Mäkimontussa lauantaina alkuillasta nuori mies totesi parille kaverilleen makkaraa syöden "paska reissu, mutta tulipahan tehntyä"
Onneksi me (3hlöä) olimme siellä vielä sunnuntainakin ja näimme Virpin voiton ja mieshiihtäjien hyvät suoritukset.
Maksoimme lauantaina 18e/hlö ja sunnuntaina 10e/hlö, seisomapaikoista lumihangessa.
Pääkatsomot ammottivat tyhjyyttään, niille paikoille meillä ei ollut mitään asiaa, ne oli kuulemma myyty firmoille, joiden väki vähät välitti koko kisoista.
Pari vanhempaa miestä yritti ostaa itselleen istumapaikat tyhjästä katsomosta, ei myyty.
Muistakaa ihmiset, jos sää pettää, maksumies ei ole järjestäjä, eikä hiihtoliitto vaan paikalle saapuvat, säätäkin uhmaavat, urheilijoita kannustavat tunnelmantekijät, me urheiluhullut!
Mitään alennusta lippuihin ei saatu.
Salpausselällä
3
629
Vastaukset
- Leme
Olen olettanut, että lipunhinnan saa takaisin jos kisa perutaan? Kuulostaa epäreilulta, ellei näin ole.
- maksumies
Salpausselällä emme saaneet ropoakaan takaisin ja tuo sunnuntain lippu oli 12e eikä 10e kuten edellä kirjoitin. Kalliiksi tuli pari perinteistä kisaa ja kun siihen laittaa vielä bensakulut vähän yli 600 km matkalta, huippuhinta siitä kisasta.
Lipunmyyjät sanoivat, ettei ole järjestäjän syy jos sää pettää.
- xdxxd
Rahoja ei saa takaisin vaikka esim mäkihyppyy ei pystyttäisi hyppäämään, koska aina siellä kuitenki hiihdetään. Eli miksi pitäisi saada rahat takaisin jos kisoissa ees tapahtuu jotai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse53737SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933629Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1293375Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713342Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202196Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251778- 341545
- 321471
- 921423
- 151333