Mäkimontussa lauantaina alkuillasta nuori mies totesi parille kaverilleen makkaraa syöden "paska reissu, mutta tulipahan tehntyä"
Onneksi me (3hlöä) olimme siellä vielä sunnuntainakin ja näimme Virpin voiton ja mieshiihtäjien hyvät suoritukset.
Maksoimme lauantaina 18e/hlö ja sunnuntaina 10e/hlö, seisomapaikoista lumihangessa.
Pääkatsomot ammottivat tyhjyyttään, niille paikoille meillä ei ollut mitään asiaa, ne oli kuulemma myyty firmoille, joiden väki vähät välitti koko kisoista.
Pari vanhempaa miestä yritti ostaa itselleen istumapaikat tyhjästä katsomosta, ei myyty.
Muistakaa ihmiset, jos sää pettää, maksumies ei ole järjestäjä, eikä hiihtoliitto vaan paikalle saapuvat, säätäkin uhmaavat, urheilijoita kannustavat tunnelmantekijät, me urheiluhullut!
Mitään alennusta lippuihin ei saatu.
Salpausselällä
3
674
Vastaukset
- Leme
Olen olettanut, että lipunhinnan saa takaisin jos kisa perutaan? Kuulostaa epäreilulta, ellei näin ole.
- maksumies
Salpausselällä emme saaneet ropoakaan takaisin ja tuo sunnuntain lippu oli 12e eikä 10e kuten edellä kirjoitin. Kalliiksi tuli pari perinteistä kisaa ja kun siihen laittaa vielä bensakulut vähän yli 600 km matkalta, huippuhinta siitä kisasta.
Lipunmyyjät sanoivat, ettei ole järjestäjän syy jos sää pettää.
- xdxxd
Rahoja ei saa takaisin vaikka esim mäkihyppyy ei pystyttäisi hyppäämään, koska aina siellä kuitenki hiihdetään. Eli miksi pitäisi saada rahat takaisin jos kisoissa ees tapahtuu jotai.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,634898Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk313705Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699223340- 792305
- 241889
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271561Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401512Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3221435Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141423Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331310