Tein itselleni juuri äsken horisontaalisen clithood-lävistyksen. Ongelma on kuitenkin se, että minulla oli käytössä vain 1,2mm neula, joten en millään yrityksistä huolimatta saanut 1,6mm rengasta mahtumaan siihen. Siispä päätin laittaa 1,2mm renkaan, jotta ei lävistysreikä menisi ihan hukkaan. Tiedän, että 1,2mm on liian pieni (ja siltä se näyttääkin), joten onko mahdollista myöhemmin -lävistyksen mahdollisesti parannuttua(?)- saada siitä menemään 1,6mm koru? Vai mitä suosittelisitte?
Aivan ihana lävistys, mutta tällainen ongelma tuli vastaan =/ Auttakaa asiasta yhtään tietävät!
Aivan ihana lävistys, mutta tällainen ongelma tuli vastaan =/ Auttakaa asiasta yhtään tietävät!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitenkähän kävisi jos nyt tuoreeltaan suurentaisit reikää paksummalla neulalla?
Apteekista ei saanut tuon isompia neuloja, joten ei oikein onnistu. Mutta eikös lävistyksiä muutenkin venytellä joskus? Onko se kivuliasta, miten se onnistuu, pitääkö runnoa,..?
Osta tosta nettikaupasta neula ja olisit saanut pihdinkin
ajan kanssa ainakin venyy. Ja paranna lävistys kunnaolla ennen kuin runnot siihen suurempaa. Sitten kun se on parantunut kokonaan, kokeile suurempaa korua vaikka Helosanin tms voiteen kanssa. Pitäisi venyä helposti.
ai teit itse? mä mietin ihan samaa ku seon niin kallis homma käydä jossain. saitko helposti laitettua? :O