Miehille Kumman valitset

Tiedät että unelmasi nainen inhoaa homoja, ja nyt sinulla olisi tilaisuus saada hänet omaksi. Olet joskus kännipäissäsi ollut miehen kanssa "sillai"
Jos kerrot tämän naisellesi, hän jättää sinut.
Jos et taas kerro, valehtelet. Ja totuushan voi joskus tulla ilmi. Kummin siis toimit? Ja perusteluja!
21941
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

En ole ikinä ollut kännipäissäni miehen kanssa sillain ja vaadin samaa naisilta.

Äänestä

Tarvitse moista pohtia.:)

Äänestä

ei edes kännipäissä.

Äänestä

on iha perus juttui. kahdest pahast valitaan tietty se mikä on vähemmän paha.

eli vastus tällä kertaa olis, et tää kertois totuuden ja jos se suhde siihe kaatuis, nii sit sais se unelma prinsessa ettii jonku toisen.

toi sen unelma naine- juttu oli vaa hämäykseks heikentään meitsin loogist järkeilyy ;)

Äänestä

jos haluaa, sillä mikään ei voita yötä miehen kanssa sillai.

Äänestä

Olis ihan kiva nähdä millainen ihminen mahtaa ajatella tämmöisiä asioita.

Minä kun luulin olevani väsynyt...

Äänestä
  • eiks toi oo iha yksinkertaine totuus vai valhe- kyssäri?

    muu olis provoo.

    joho aika moni olis et "tää ainakaa mitää homo- juttui". mut eihä sitä kysyttykää, et alkaisko sellasee.

    Äänestä

Unelmien nainen ei voi olla noin kapeakatseinen, joten tuollaiseen valintatilanteeseen ei voi koskaan joutua.

Äänestä

kysymys, vaikka muutama seikka jääkin epäselväksi. Unelmieni nainen inhoaa siis homoja ja minä olen annetussa esimerkissä ollut kerran miehen kanssa "sillai".

Ilmeisesti en olisi esimerkin puitteissa kuitenkaan homo, koska haluan unelmieni naista. Saatan olla siis bi-seksuaali.

Edellisen selvittämiseksi pitäisi tietää pidinkö aktista miehen kanssa vai en, ja tämä asia ei paljastu esimerkistä. Jos tykkäsin, olisin bi-seksuaali ja voisin kertoa asiasta unelmieni naiselle, koska hänhän inhoaa pelkästään homoja. Bi-seksuaalisuuteni ei olisi siis esteenä meidän suhteemme kannalta.

Jos en pitänyt siitä, en ole edes bi-seksuaali, eikä ongelmaa kertomiselle ole lainkaan (käytännössä syyt seksin harrastamiseen miehen kanssa saattaisivat olla ongelma).

Kertoisin unelmieni naiselle "kokeilustani" joka tapauksessa. Olisin korkeintaan bi-seksuaali, joka taas ei haittaisi minun ja unelmieni naisen välistä onneamme.

Annetuilla ehdoilla kyse on mielestäni loogisesta, ei moraalisesta ongelmasta.

Äänestä

En homoile. B-rapun sankarit voivat lopun elämäänsä keskittyä sen karvaisen tuhkaluukun rassaamiseen.

Äänestä

Totuuden.

Totuus on, ettei miehet vois vähempää kiinnostaa "sillai". Ja toinen totuus: en ole ollut miesten kanssa.

Äänestä

Hypoteettinen ajatelma asian tiimoilta:

Jos olisin bi, en usko, että unelmieni nainen voisi olla homo-kammoinen. Jos hän olisi kuitenkin ulkoisesti viehättävä, vaikkakin tietäisin hänen inhoavan taipumustani ja jättävän minut totuuden kuultuaan, toimisin seuraavasti:

Salaisin ja valhetelisin kysyttäessä homoseksuaalisia kokemuksiani. Sitten panisin häntä ja kertoisin sitten totuuden. Yeah! Hyvä pano, muttei ainesta pidempään suhteeseen, joten eipä ainakaan perään soittelisi. ;-)

Äänestä
  • ovelaa... Miten on? Luuletko että toimis toisin päin? Vai voiko miehet edes olla lesbofobisia?

    Äänestä

  • sirpamaikkarilta kirjoitti:

    ovelaa... Miten on? Luuletko että toimis toisin päin? Vai voiko miehet edes olla lesbofobisia?

    eikä olla. lepsovopisia.

    Äänestä



  • richartti kirjoitti:

    ...ei tuossa kysytty, että panisitko bi-naista.

    Varmasti sellaisetkin, jotka ei osaa kuvittella seurustelevansa bi-seksuaalin kanssa olis valmiita panee sellasta tilanteen tullen.

    Osa muistaakseni epäili heidän kykyään uskollisuuteen tai omaa riittämättömyyttään, mutta oli niitäkin, joita koko ajatus tuntui inhottavan.

    Äänestä

ei voi omistaa ja jos naisystävä jättäisi sen vuoksi mitä menneisyydessä on tapahtunut, ei nainen rakasta miestä.

Äänestä
  • ainakin murhaajien suosiota naisten keskuudessa. Eli se on ihan ok, että on murhannut ihmisiä, mutta se ei, että suunnittelee murhaavansa ihmisiä.

    Äänestä

  • vcjevcje kirjoitti:

    ainakin murhaajien suosiota naisten keskuudessa. Eli se on ihan ok, että on murhannut ihmisiä, mutta se ei, että suunnittelee murhaavansa ihmisiä.

    ei ole siitä, että nainen hyväksyisi murhan.
    Enemmän kyse on sitä, että nainen ihannoi miestä, joka uskaltaa olla yhteiskuntavastainen rikkomalla lakia.
    Tavallaan myös nainen uskoo, että hänen rakkautensa murhaajaan saa murhaajan kunnon kansalaiseksi.

    Vastaavasti nainen ei hyväksy sitä, mikäli mies suunnittelee murhaa.
    Siitä huolimatta sama nainen voi sulkea silmänsä ja pitää suunsa kiinni mikäli kysytään tietääkö hän murhasta mitään.

    Lievempiä tapauksia on; nainen uskoo, että hänen toimiessaan miehen tahdon mukaan, lopettaa miehen ryyppäämisen ja hakkaamisen

    Äänestä

Tapasin komean miehen joka myönsi olleensa miesten kanssa kokeilumielessä. Kuitenkin tuo hieman laski pisteitä mun silmissä...varsinkin kun nää b-rapun sankarit haluavat naisiltakin usein peppupanoa, mistä en ole kovinkaan innostunut sillä mun peräsuolen rassaaminen ei aiheuta kutinaa missään hermopäätteissä.
Koen sen vain vastenmielisenä ja hivenen nöyryyttävänä. Ehkä siksi koska se ei luonnollisestikaan tunnu yhtä hyvältä kuin a-rapun työstäminen. Mutta useinhan b-rapun miehillä tai miesten kans seksii haluavilla on vahvojakin alistamisfantasioita, tällä ko. miehellä ainakin oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:kLkLk kirjoitti:

Tiedät että unelmasi nainen inhoaa homoja, ja nyt sinulla olisi tilaisuus saada hänet omaksi. Olet joskus kännipäissäsi ollut miehen kanssa "sillai"
Jos kerrot tämän naisellesi, hän jättää sinut.
Jos et taas kerro, valehtelet. Ja totuushan voi joskus tulla ilmi. Kummin siis toimit? Ja perusteluja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu