maan paras laulaja esiintyy muoniossa ja montakos on katsomassa. muutama.
ei voi kuin ihmetellä muoniolaisten
kulttuurinnälkää.
sitä ei ole.
ei voi kuin ihmetellä muoniolaisten
kulttuurinnälkää.
sitä ei ole.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sori, kaikki vain eivät ole samaa mieltä tuosta paremmuudesta. Karismaattinen kyllä.
missasinko?
mahtava esitys ja esiintyjä! kiitos
jälkimmäiset tullee ylleensä viiveellä ko ei pysy tapsan kyyissä...
Eikös se Olavi Virta ole kuollu. Aattelin vain ko maan parhaasta puhuit ??? Vai meän kanttoriako tarkotit ???
lauloi poliisille ja ilmeisesti myös lehdistölle jouduttuaan jonkun paikallisen lumihankeen tönäisemäksi tässä taannoin. Nämä laulutilaisuudet sellaisenaan ovat kuitenkin melko yksityisluontoisia tilaisuuksia. Toki niistä tavallinen kansa saa kuulla enemmän sitten jälkeenpäin.
Liekö Pekkarinen kuitenkaan maan paras laulaja?
Onko Annikki Tähti ollu jossaki Oloksella laulamassa. Miks ei informoifda.Miks ei sana kierrä. Tai vaikka tällä palstalle oisitte voineet vihjata. Mikään ei voita Monrepoota, vai mikä soliii... Olisin varmana menny kuunteleen.
Vai elääks se enää?
Ketähän laulajaa tässä nyt tarkoitetaan ja koska hän esiintyi? Eihän Tapani Kansa ainakaan tietääkseni ole esiintynyt tai esiinny Muoniossa.
Torstaina 13.3 esiintyy T.Kansa Muoniossa. Mistäs siis vielä etukäteen voi sanoa kuinka monta kuuntelijaa sinne konserttiin tulee.
Ääntä ja karismaahan sillä Tapsalla kyllä riittää. On vetänyt salit täyteen Eteläisen-Suomen konserttikiertueellaan.
Mutta eipä vedä täällä !!!
Ootko ennustaja ?