Heippa kaikille ja hyvää vkonloppua. Mites teillä sujuu? Itellä on tulossa vissiin flunssa kun paikkoja kolottaa, nenä on tukossa ja eilen oli aivan mieletön päänsärky. Ei pystyny tekeen yhtään mitään. Töissä oli tuskaa kun koko ajan oli pientä meteliä ja olis vaan halunnu olla hiljaisessa paikassa. Tänään pitäis lähteä kaksille synttäreille, ei kyl millään jaksais,mut täytyy vaan mennä. Muuten ne siirtyy taas ties kuinka pitkälle. Pidän tänään siis sen herkkupäivän enkä laske pisteitä. Tuskin näin puolikuntoisena ees hirveesti herkkuja tekee mieli, mut kuitenki. Punnitus on sit taas maanantaina, joten sen tuloksen keroon sit vasta. Tsemppiä teille ja iloista kevään odotusta.
KESÄKUNTOON 2008
6
582
Vastaukset
- auroora 2
Moikka! Mulla menee laihiksen kansa ihan hyvin. Vaaka näytti painoksi tänä aamuna 64,9 eli hieman laskua viime viikkoon. Menkat alkoi mulla tänään joten on aika turvonnut olo. Sain aivan hirveän flunnssan tämän viikon maanantaina. Nenä vuotaa, silmät vuotavat, ja ääni käheänä. Lenkkeillyt olen silti joka päivä, koska kuumetta ei ole. Yritän nyt sittn pitää kalorit hieman alle 1500 muutaman päivän. Laskujeni mukaan tänään kaloreita tulee hieman alle 1300. Minä olen pyrkinyt nyt siten välttämään herkkuja muutaman päivän.
Eipä tässä tämän kummenpaa tällä kertaa kuin mukavaa viikonloppua kaikille ja tsemppiä tähän projektiin. Kyllä me tässä projektissa onnistumme kaikki.
terv. auroora 2 - --yazzu--
No neljä kiloo vielä ja sitten riittää. Suurin urakka on takana. Olen liikkunut vähän enemmän kuin tammikuussa ja katsonut syömiset tarkasti. Vyötäröstä ja pepusta on senttejä pois. Tuntuu hyvältä kun kroppa alkaa olla taas oma kroppa. Kyllä välillä oli usko mennä - nyt on hyvä fiilis. Tsemmpiä teille kaikille muillekin!
- dfdfdsf
itse olen myös flunssassa ja se on masentanut niin että on tullut syötyä oikein nelin käsin (tässä tapauksessa edes kaksikäsin ei riitä) :( vaikka ei edes ole tehnyt ruokaa mieli mutta jotenkin sitten on vaan ahmituttanut.. ja arvatkaa ärsyttääkö nytten, tuntuu että paino noussut joku 10kiloa.. tarvitsisin nyt kyllä kovasti tsemppausta ettei tämä mässäily putki vaan jatku enää päivääkään pidempää!
- auroora 2
Minä olen myös ollut koko viikon flunssassa, ja nyt rupeaa hieman helpottamaan.
Nyt otat vain itseäsi kunnolla niskasta kiinni, ja palaat jo opittuun ruotuun. Unohdat kaikki nuo syömisesi flunssasi ajalta. Sairaana ollessaan sitä syö mitä sattuu, ja ajattelee, että nyt kun olen kipeä voin syödä makeaa, ja herkkujakin kuinka paljon vain. Painossa sen herkkujen syönnin sitten huomaa.
Mukavaa sunnuntaipäivän jatkoa ryhmäläisille, ja tsemppiä tähän projektiin. Me onnistumme tässä kyllä.
terv. auroora 2 auroora 2 kirjoitti:
Minä olen myös ollut koko viikon flunssassa, ja nyt rupeaa hieman helpottamaan.
Nyt otat vain itseäsi kunnolla niskasta kiinni, ja palaat jo opittuun ruotuun. Unohdat kaikki nuo syömisesi flunssasi ajalta. Sairaana ollessaan sitä syö mitä sattuu, ja ajattelee, että nyt kun olen kipeä voin syödä makeaa, ja herkkujakin kuinka paljon vain. Painossa sen herkkujen syönnin sitten huomaa.
Mukavaa sunnuntaipäivän jatkoa ryhmäläisille, ja tsemppiä tähän projektiin. Me onnistumme tässä kyllä.
terv. auroora 2vaan kaikille. Punnitus oli tänään ja tulos oli aika laiha... vain -100g. No on sekin parempi kuin plussa tai ei mitään. Olen kans flunssan kourissa ja liikunta on jääny ihan minimiin. Pisteet olen kyl pitäny sallituissa määrissä ja lauantaina oli sallittu herkkupäivä, mut jotenki toi tulos masentaa, plääh! Täytyy tässä ny parannella ittensä ja aloittaa sit taas kuntokuuri oikein kunnolla. No eipä täs muuta ku hei kova tsemppi päälle niin kesäks ollaan sutjakassa kunnossa kaikki.
- auroora 2
Mami35 kirjoitti:
vaan kaikille. Punnitus oli tänään ja tulos oli aika laiha... vain -100g. No on sekin parempi kuin plussa tai ei mitään. Olen kans flunssan kourissa ja liikunta on jääny ihan minimiin. Pisteet olen kyl pitäny sallituissa määrissä ja lauantaina oli sallittu herkkupäivä, mut jotenki toi tulos masentaa, plääh! Täytyy tässä ny parannella ittensä ja aloittaa sit taas kuntokuuri oikein kunnolla. No eipä täs muuta ku hei kova tsemppi päälle niin kesäks ollaan sutjakassa kunnossa kaikki.
Ajattelin minäkin nyt sitten ilmoitella viikko tuloksiani. Tänä aamuna vaaka näytti minulle lukemaa 64,8 eli 100 gramma minultakin sitten lähtenyt viime ilmoittelun jälkeen. Täytyy tähänkin tulokseen olla tyytyväinen. Tämäkin on parempi saati painonnousu.
Flunssasta olen melkein nyt sitten tervehtynyt. Lenkkeillyt olen joka päivä tuollaiset 6 kilometriä. Minä en ymmärrä noista pisteiden laskemisesta yhtään mitään, koska itse lasken tosi tarkkaan kalorit. Pidän kalorit joka päivä noin 1500 joskus vähän alemmallakin.
Onnittelut vain koko porukalle menetetyistä kiloista tälle viikolle. Kyllä meistä kaikista vielä hoikkia tulee ennen kesää. Mukavaa viikonloppua vain ryhmäläisille, ja tsemppiä tähän projektiin. Katsellaan taas ensi viikolla mitä vaaka meille näyttää.
terv. auroora 2
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222