Olenko ainut, joka kaipaa vanhanajan liehittelyä jopa nettideittailussa. Mihin on kadonnut edes pieni yritys romantiikasta. Ei hirveästi innosta, kun muutaman yhteydenoton jälkeen, alkaa sadella alapääntyylisiä ehdotelmia. Jos ei kiinnosta, tiput "jonosta". En kaipaa mitään lässynlässyn juttuja, vaan hieman huomaavaisuutta. Olenko liian vanhanaikainen nykyaikaan? Onko kyynisyys ainoa asia mikä puree?
Mihin romantiikka
kadonnut?
3452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
olet sä ....... idiootti jos trefeistä odot romantikaa
Vasta silloin, kun mies jaksaa tehdä töitä naisen vuoksi - valloittaa pikkuhiljaa - niin hän on oikeasti ihastunut naiseen. Tämä vanha sääntö pitää edelleen paikkansa. Nopean toiminnan miehet ovat nopeita kaikessa. Nopeasti vain seksiä ja se on sitten siinä. Ei mitään liikettä tunnetasolla. Sellainen elämä on elämätöntä elämää.
Nykyaikana yhtä hyvin nainen voi tehdä töitä miehen eteen. Voi kuitenkin olla parempi antaa olla, jos toinen ei tunnu yhtään kiinnostuneelta, oli sitten mies tai nainen.