Heippa. Mulla on monta asiaa. Aloitan tärkeimmästä. Menen ostoksille, mikään paita/toppi ei näytä hyvältä, koska "jenkkakahvani" ovat suuret. Muuten olen melko hoikka. Millaisia paitoja kannattaisi ostaa ettei ne näy niin? Millä konsteilla niitä voi peitellä? Todella avun tarpeessa :/ shoppailu into lopahtamassa.
Apua/vinkkejä tarvittais
kertokaaaaa
3321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...sellaisia vyötäröltä löysiä toppeja, jotka on kai muodissakin. Tai sitten voit pitää korsettia :)
Itsellä on kyllä ongelmakohdat ihan jossain muualla, joten en ehkä ole paras asiantuntija tähän.
Joo eli itsellä sama ongelma! Sen olen huomannut että A-linjaiset topit on JÄRKYTTÄVIÄ mun päällä koska ne leventää niin järjettömästi.
Itse käytän kahden topin järjestelmää, alle kireä musta perustoppi ja päälle sitten mitä vaan, musta toppi muotoilee niitä jenkkoja ja päällimmäine on ihan edustukseen. Joskus jos päällimäinen toppi on avonainen lasken alimmaisen vaan rintojen alle niin ei pilaa kaunista tissivakoa haha :D Vaikea varmaan hahmottaa tätä mun ideaa..
Tuota en oo tullu ajatelleeksikkaan. Vois toimia tuo kahen topin käyttö. pitänee kokeilla! tajusin kyllä mitä tarkoitit.. tästä se "dietti" sit alko. saa nähä miten käy :S toivottavasti hyvin.