Pahimman laatuista Kemijärveläisten nuoleskelua tuo Väyrysen julkituoma radan sähköistys.
Seurujärvellä ja kumppaneilla on lähtölaskenta alkanut.
Seurujärvellä ja kumppaneilla on lähtölaskenta alkanut.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ole muuta harrastaneetkaan.
Ja ei se Paavo puhunut palturia vaan radan sähköistys Kemijävelle on varmistunut, joten hienoa ja aluepoliittista toimintaa.
MEÄN MIES!!!!
kyllä, oli inhottava juttu. jos ei tule sellua, niin ei tartte muutakaan tulla, ei varsinkaan kannata sähköistää mitään junaratoja.
muistakaa: sellutehdas voi vielä pelastua, jos kukaan ette äänestä Keskustaa kunnallisvaaleissa!
Tehtaan purkutyöstä jo urakkasopimus!
Ymmärrättekö??..siis ette...no..ei se mitään.
ÄLY HOI...
perään...samaa paskaa päivästä toiseen.
Tehtas jatkaa toiminta kui normaalista koska teil heimoveljet on lujan tahto jaa se sisu kui on soomemehel.eestikeeles me rääkimme"mehet ei nuta"
Paavo lupasi vaalikampanjassaa radalle sähköt. Unohti vain kertoa, että joutuu lakkauttamaan Kemijärven tehtaan saadakseen lupauksen pidettyä. Mutta tosimies pitää siis lupauksensa.
Niin Paavo lakkautti sellutehtaan! Jos vassut olis hallituksessa, niin näinhän ei olisi käynyt. Hah haa, uskotteko itekkään?
saamaan ääntäni,se on saletti.
Televisiossa arvostellaan Keskustaa ja haukutaan minkä keritään. Riittääkö kuitenkaan rohkeus lähteä omalle listalle? No, onhan Vasemmistoliitto, jos oman pesän likaajia ei enää huolita Keskustaan.
kepu on kepu munii toisten pesää kuin käki,yhteiskunta ruokkii suurinta mätäpaisetta joka puoluekartalla on, pahempi kuin kokoomus,ajatukset jääneet jälkeen nykyajasta.