Onko Rovaniemellä ollenkaan jäätelöbaaria? Sellainen olisi todella todella ihana juttu täällä! Itse en ole tähän vielä täällä törmännyt, mutta joitain juttuja olen kuullut, että täällä olisi sellainenkin :O pitääkö paikkansa? jos pitää, niin missä se sijaitsee?
Jäätelöbaari?
suuuri jäätelön ystävä
61014
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sais kyllä olla, mut eipä ole.
EI varsinaista jäätelöbaaria löydy, tulispa Spice Ice, mutta ainakin Totosta ja Kauppayhtiöltä saa aika laajan valikoiman jäätelöannoksia. Kauppayhtiö lienee parempi.
Sitten Kansankadulla on se ihmeellinen Ice Coffee-paikka, joka ei ole koskaan auki, vaikka mainokset on ollu ikkunassa varmaan pari vuotta.
Niinpä! Spice Ice on aivan paras paikka! Miks täällä ei oo mitää semmosii? Ja joo tarkotin just sitä ihme Ice-Coffee paikkaa. mut en oikee tiiä mikä se sit loppujen lopuks on... :S Stadissa on se ihana Ben&Jerry's jäätelökoju ja sit on Carte dor- jäätelökoju / baari mikä lie. ja sit tietty spice ice. mut miks täällä ei?! Hei tyypit, on täälläki jäätelön ystävii ! :D
Ai siis mistä Totosta? anteeks tyhmyyteni :) ja niinku mitä tarkotat yleensäki sillä kauppayhtiöllä. soriii, oon vähän ulkona :(
Spice ICE jäätelöpaari.... kuka on vapaaehtonen yrittäjäksi sellasen paikan tänne tois....
toto on se kahvila siinä samassa rakennuksessa, missä h&m sijaitsee. ja kauppayhtiö on valtakadulla, tuhat-torin vieressä oleva kahvila.