Gootti-uutisia
4
954
Vastaukset
- juoppoartisti
Kumma että tähän ei ole kukaan vajaa kommentoinut vielä mitään "ihan oikein niille, mitäs ovat erilaisia" kommenttia...
Sama jos minä tulisin ja pieksäisin jonkun sen takia että "se käyttää tuulipukua mikä on mielestäni helvetin ruma!" Hyvä motiivi, vai mitä?
Toivottasti ihmiset joskus oppivat suvaitsevaisemmiksi toisiaan kohtaan ja antavat kaikkien kukkien kukkia.
Otan osaa tuon kohteena olleen pariskunnan läheisille sekä heille itselleen, tällaista ei saisi tapahtua. - Shacaal
miten olemme kaikki kuolevaisia ikään ja sukupuoleen, säätyyn ja ulkonäköön katsomatta. Ja jokainen joka vastaan rikkoo tuomitaan oikeuden edessä. Eipä tainnut heille tulla se mieleen!
Mutta tosiaan, pisti ärsyttämään tuo. Kuten joku aikasempikin kirjoitti, mäkin voisin ihan yhtä hyvin mennä pieksimään jonkun hengiltä "koska en pitänyt hänen tyylistään pukeutua". Kuollaan kaikki siis pois? Kuka jää viimeiseksi? Mä en taida jäädä sitä katsomaan :)
Maailmaan mahtuu kaikenlaista, joka junaan. - smäigeli
Ei ole suvaitsemattomuus maailmasta mihinkään kadonnut ei. Taitaa ihmiskunnan historia toistaa vaan itseään ja kohta ollaan taas maailmansodassa ja neonatsit marssii kaduilla. Vitun rasisti paskat.
- tosifaktat
Goottihinaajien propagandaa!!!! Tällä valehtelulla haluttiin peittää tosifaktat. Todellisuudessa kaksi eri goottijengiä tappeli siitä kumman jengin jäsenillä on rajuimmat meikit ja pvc-hameet. Kun toista jengiä vitutti hävitä, he päättivät laittaa rajuimmat goottikengät (korko 60cm) ja lähteä potkimaan voittajajengin jäseniä. Mutta ajatellaan tätä positiivisena asiana: vähemmän gootteja :).
Samantapainen juttu oli hervannassa ku kaksi juoppoa tappeli siitä kumpi on kovempi viinanjuoja. He kertoivat juopporeissuistaan ja kun toinen juoppo tajus hävinneensä, hän juotti voittajajuoppoa kunnes se kuoli. -> vähemmän juoppoja!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537512Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305179Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2612268
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662047Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561100Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911067Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055