Tässä 15 vuodessa ihanne mieheni ei ole juuri muuttunut, vähän ehkä vatsakumpua ja hiuksiin harmaata tullut, rillit ilmestyneet nenälle ja vaatteet rennommiksi ja löysmmiksi kuin ne entiset muotikuteet..
Luonnekin samanlainen, rauhallinen, hieman ujo, mutta mukava...
Luonnekin samanlainen, rauhallinen, hieman ujo, mutta mukava...
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kanervan Ikekö se on sinun ihannemiehesi?
eikä mua haittaa edes se, että mun mieheni joutuu käyttämään vaippoja ympäri vuorokauden kroonisen vatsataudin takia. vaipan vaihto miehelleni tuottaa minulle suurta nautintoa ja iloa ja lisää meidän yhteenkuuluvaisuuden tunnetta. ai että rakastan miestäni!
jos sun miehesi ei käytä vaippaa, niin tuleeko siltä paskat housuun? jos tulee, niin tuleeko ripulia vai pötköä?
ripuliahan sieltä tulee. krooninen vatsatauti tarkoittaa sitä, että vatsa on koko ajan sekaisin eikä kykene kontrolloimaan peräaukon toimintaa. miksi kysyit ylipäätänsä koko asiaa?
Onko tuollainen sairaus oikeasti? En ole koskaan kuullut aikaisemmin, että vatsatauti voi kroonistua.
Jonkin Crohnin taudin tai ulceratiivisen koliitin olisin voinut uskoa, mutta erikoiselta kuulostaa krooninen vatsatauti.
No, näkemättä on vaikea sanoa, enkä muutenkaan ole asiantuntija.
Jaksamisia kuitenkin ja hyvää yötä!
on edelleen sama ihana rakas mitä viisi vuotta sitten. Hiukset ovat edelleen pitkät,harmaat vaan. Silmälaseissa on jo kaksiteholinssit, mutta silmänsä samat taivaansiniset. Hartiansa ovat edelleen leveät, ryhtinsä hyvä, reitensä napakat. Hampaat kauniit valkoiset,hieman poikkeuksellisessa rivissä, mutta rivissä kuitenkin.
Sylinsä lämmin, antava.
Luonteensa on edelleen valoisa, tulevaisuuteen - yhteiseen - katsova ja uskova. Hänen rinnallaan toivottavasti vielä monen monta vuotta.
"Sinua, sinua rakastan.."