Eli siis, eilen kun kytkin normaalisti mp3;sen koneeseen, se toimi ihan normaalisti, mutta kun yritin pistää 2 uutta biisiä, niin ei tapahtunut mitään, ylhäällä vaan luki '' kopioidaan '' ikuisuuden. Sitten kone tilttasi ja jouduin ottamaan mp3;sen pois ilman sitä '' kytke mp3 turvallisesti pois tästä '', ja sammutin koneen hetkeksi. Sitten mp3 näytöllä luki '' telakoitu '' eli siis että se olisi vielä kiini tietokoneessa! Sitten kun yritin uudestaan kytkeä sen tietokoneeseen, koneeni tilttasi taas kun yritin pistää ne 2 biisiä. Ja sen jälkeen, mp3 sammui eikä mene enään päälle ja jos kytken sen tietokoneeseen niin ei ota mitään yhteyttä. Olen kokeillut myös painaa tuota '' reset '' nappulaa samalla kun yritän pistää sitä päälle mutta mikään ei auta ??
Creativen Zen V Plus meni rikki?
nimetönsaksi
3369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voit yrittää käyttiksen lataamista uudelleen. Minulla tuo tosin ei lopultakaan auttanut
Ostin syyskuussa Creative Zen V plussan. Jouluun asti toimi kuin unelma, mutta jouluaattona soitin hajosi. Ei vaan yksinkertaisesti mennyt päälle. Vein takaisin ostopaikkaan ja ostin toisenlaisen soittimen.
Ostopaikasta kerrottiin, että näitä soittimia on niiden liikkeen varastossa noin sata rikkimennyttä, jotka on saatu takuuseen.
Eli vieppäs soitin ostoliikkeeseen ja osta laatusoitin.
...että tuo jumi saattaa aueta kun käytät soittimen kiinni jossain toisessa PC:ssä.