Jep. Olen tekemässä koulussa tutkielmaa kyseisestä aiheesta, mikä extreme-lajeissä viehättää? Kertokaa omia mielipitäitänne asiasta. Kiitos jo etukäteen:)
Mikä extreme-lajeissa viehättää?
5
1167
Vastaukset
- Parkour and trial man
Extreme on hienon näköistä hauskaa ja näyttävää. Sillä saa huomioo ja sitä voi joskus tarviakkin!
- extremdream
Hyvä kysymys sinulla, pisti oikein mietityttämään.
Jokaisella eXtremen harrastajalla on varmasti oma näkemyksensä asiasta.
Minua viehättää itseni voittaminen ja äärirajojen kokeilu, niin fyysisesti kuin henkisesti.
Iän myötä oppii kunnioittamaan kuolemaa, eikä ota enää niin kovia riskejä, kuin nuorempana.
Extremelajeihin on yleensä valmistauduttava ajalla ja se juuri motivoi kehittämään ja ylläpitämään kuntoa.
Takana vapaahyppyjä ja nopeuslaskua ym.
Tällä hetkellä vuorikiipeilen ja lasken offaria.- Anonyymi
Taas tämä "vapaahyppy". Joko kerrot meille mitä ovat "vapaahypyt"?
- Miss_Da_Minna
Taa on varmaan tyhma kysymys, mutta mitka lajit luetaan Extereme lajeiksi???
:) - Anonyymi
tyhmää ja typerää leikkiä kuoleman kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2151429- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31077Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171046Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86900Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59838- 32830
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37768Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44754