Jep. Olen tekemässä koulussa tutkielmaa kyseisestä aiheesta, mikä extreme-lajeissä viehättää? Kertokaa omia mielipitäitänne asiasta. Kiitos jo etukäteen:)
Mikä extreme-lajeissa viehättää?
5
1370
Vastaukset
- Parkour and trial man
Extreme on hienon näköistä hauskaa ja näyttävää. Sillä saa huomioo ja sitä voi joskus tarviakkin!
- extremdream
Hyvä kysymys sinulla, pisti oikein mietityttämään.
Jokaisella eXtremen harrastajalla on varmasti oma näkemyksensä asiasta.
Minua viehättää itseni voittaminen ja äärirajojen kokeilu, niin fyysisesti kuin henkisesti.
Iän myötä oppii kunnioittamaan kuolemaa, eikä ota enää niin kovia riskejä, kuin nuorempana.
Extremelajeihin on yleensä valmistauduttava ajalla ja se juuri motivoi kehittämään ja ylläpitämään kuntoa.
Takana vapaahyppyjä ja nopeuslaskua ym.
Tällä hetkellä vuorikiipeilen ja lasken offaria.- Anonyymi
Taas tämä "vapaahyppy". Joko kerrot meille mitä ovat "vapaahypyt"?
- Miss_Da_Minna
Taa on varmaan tyhma kysymys, mutta mitka lajit luetaan Extereme lajeiksi???
:) - Anonyymi
tyhmää ja typerää leikkiä kuoleman kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768