Ymmärrättekö seikkailijat että nettisuhteet voivat todella johtaa avioeroon tai eroon yleensä vakituisesta kumppanista?
Näitä juttuja on alkanut tupsahtaa lähipiirissä esille enenevässä määrin.
Vietetään illat ym. vapaa-ajat kirjoitellen "rakkauskirjeitä" ihmisille, joita ei ole koskaan edes nähnyt livenä?? Luodaan joku haavekuva "täydellisestä" ihmisestä...
Joskus totuus on kaukana haaveista mutta helposti hypätään myös sänkyyn nettituttavuuden kanssa, kun on ensin kirjoiteltu "sopivan kiihkeästi".
Hoihoi... Äly älä jätä!!! Missä järki??
Nettisuhde->avioero
7
1303
Vastaukset
- omppu
olla nettisuhdetta koska ne mitä minän olen nähnyt ovat ällöttäviä luusereita, yök.
- Poliisi
On täysin mahdollista rakastua palavasti itse luomaansa mielikuvitushahmoon. Vakituisen oikeassa elämässä mukana elävän kumppanin on lähes mahdotonta pistää kampoihin tuollaiselle täydelliselle konseptikumppanille.
- itselläkin huoli
Mä olen itsekkin huomannut omassa suhteessani et mun mies hakee netistä seuraa, mut syy siihen on se että meidän seksi ei kertakaikkiaan toimi. ja sekin on omaa syytäni, tai jos se että sattuu on oma syy. Mä olen sitä mieltä että miehen täytyy itse tietää missä raja kulkee, tottakai ero tulee jos lähdetään pettämään toista. Mäkin jättäisin mun mieheni siksi. Mutta hän on vain hakenut (tosin ei myönnä sitä, mutta tiedän sen varmasti) hän ei ole tavannut kyseisiä henkilöitä ja uskon että ei aiokkaan tavata. Ja jos tapaa, hän ei välitä henkilöstä, hakee vain hetken huumaa. Hän on myöskin kirjoitellut kiihkeitä viestejä henkilöille, mutta ei ole tavannut heitä. Hän haluaa vain hurmiota. Tämä ei tunnu musta kivalta, mutta yritän ymmärtää, ja olen myöskin sanonut, että katsoa saa vaan ei koskea.
Suhteessa siis täytyy olla jokin vialla jos mies lähtee noin pitkälle,ja on valmis ottamaan riskin että suhde saattaa katketa. Mut ne tuntuukin aattelevan ala aivoillaan.- peksi
Kun ja jos näytät hyvin tietävän ettei seksi toimi ja "se on syytäsi" niin miksi ihmeessä et tee mitään asian parantamiseksi??
Aikamoiselta pelleilyltä teidän suhteenne vaikuttaa jos on totta mitä kirjoitit. - jokainen tallaa tavallaan
peksi kirjoitti:
Kun ja jos näytät hyvin tietävän ettei seksi toimi ja "se on syytäsi" niin miksi ihmeessä et tee mitään asian parantamiseksi??
Aikamoiselta pelleilyltä teidän suhteenne vaikuttaa jos on totta mitä kirjoitit.Asioihin olen itse yrittänyt vaikuttaa mutta minkäs teen jos kerta ongelma ei ole pelkästään minussa, olemme kärsivällisiä ja teemme töitä asian parantamiseksi. Lisäksi olen raskaana. Ja miehenikään ei kovasti nauti koska tuntee vauvan liikkeet samalla. (siis sisäpuolelta) Joten meillä on aikaa parantaa suhde ja molemmat ovat kärsivällisiä ja halukkaita.
Tottahan se on mitä kirjoitin, pelleilystä en menisi sanomaan koska molemmat tosiaan tekee töitä asian eteen, ja meillä on aikaa vielä monta vuotta. Ja yhteinen tulevaisuus. Olisin varmaan itsekkin etsinyt hurmiota netistä samassa tilanteessa. Puutteet ne on mullakin.
Molemmat kärsivät mutta molemmat jaksavat odottaa. - hohhoijaa
jokainen tallaa tavallaan kirjoitti:
Asioihin olen itse yrittänyt vaikuttaa mutta minkäs teen jos kerta ongelma ei ole pelkästään minussa, olemme kärsivällisiä ja teemme töitä asian parantamiseksi. Lisäksi olen raskaana. Ja miehenikään ei kovasti nauti koska tuntee vauvan liikkeet samalla. (siis sisäpuolelta) Joten meillä on aikaa parantaa suhde ja molemmat ovat kärsivällisiä ja halukkaita.
Tottahan se on mitä kirjoitin, pelleilystä en menisi sanomaan koska molemmat tosiaan tekee töitä asian eteen, ja meillä on aikaa vielä monta vuotta. Ja yhteinen tulevaisuus. Olisin varmaan itsekkin etsinyt hurmiota netistä samassa tilanteessa. Puutteet ne on mullakin.
Molemmat kärsivät mutta molemmat jaksavat odottaa.Siis täytyykö ymmärtää että se on 'omaa syytäsi' että olet raskaana ja siksi seksi ei toimi???
Ja että sen vuoksi on hyväksyttävää jos miehesi sekoilee nettituttavuuksien kanssa??
Ei ole miehellesi luotu juuri selkärankaa, vaan elämä on pelkkää laiffii... Pannaan akka paksuksi ja sekstaillaan netissä ym.
Vastaavaa käytöstä en katsoisi sekuntiakaan.
Se on kerrasta poikki, bye bye.
- vitsit vähis.
Olekkin TYHMÄÄ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862