Löytyykö naisia?

Joiden seksuaalinen halukkuus on "niukkaa" eli orgasmi kerran pari kuukaudessa on normaali kuvio?

Aina täällä saa lukea naisista, jotka haluavat jokapäivä orgasmin,mutta harvemmin naiset kertovat haluttomuudesta.

Eli nyt kysymys naisille, jotka haluavat harvoin orgasmin. Millä orgasmi määrällä te tulette toimeen esim. kuukaudessa?
101569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos läheisyytta ja lämpöä ja seksiäkin riittää niin orgasmista viis. Itse elän onnellisessa parisuhteessa mutta voisin myös elääilman seksiä, mutta mieheni vuoksi, en viitsi kokeilla kuinka kauan. Joillekin se varmasti tärkeä asia mutta en usko olevani mitenkään epänormaali enkä suinkaan tavaton ilmiö.

Äänestä
  • ole vahingossakaan kysynyt miehesi mielipidettä
    asiasta.

    Äänestä

  • parisuhteessa,elääköhän miehesikin.?

    Äänestä

  • onnellisessa.? kirjoitti:

    parisuhteessa,elääköhän miehesikin.?

    Miksei ap. vastaajan mies eläisi onnellisessa parisuhteessa? Hänhän nimenomaan sanoi, että pärjäisi, muttei miehen vuoksi viitsi kokeilla. Meillä sama tilanne, ts. harrastetaan seksiä monta kertaa viikossa, mutta kestäisin sen kyllä, jos näin ei olisi. Riippuu tilanteesta, vuodenajasta, yleisestä rakastuneisuudesta jne., mutta eihän sitä orgasmia pakko ole saada ja oikein kovasti tekee mieli ehkä kerran kuukaudessa. Toisaalta, jos mies lakkaisi tekemästä aloitteita, voi olla että alkaisin kaivata enemmän. Miehelle on kyllä vasta viime aikoina valjennut, että seksi voi olla hyvää, vaikkei vaimo orgasmia saakaan. Aina se ei vain tule ja usein en asiasta juuri välitä.

    Äänestä

En minä niitä orgasmeja mihinkään tarvitse, mutta jonkinlaista eroottista läheisyyttä sopisi olla edes muutaman kerran kuukaudessa. Mutta kun ei ole.

Äänestä

kk:ssa, suhteessa tietysti vaikka joka pvä otan jos vaan annetaan. =)

Äänestä

ollenkaan - nuorempana kyllä halusin enemmän, mutta jos se ei jostain syystä sopinut (iso perhe nääs, aina ei ollut ees tilaisuutta!), tulin toimeen ilmankin!

Meillä on kymmenien vuosien avioliiton aikana mies vähitellen oppinut, että en koe asioita samoin kuin hän. Se on muuten aika vaikea asia käsittää...Sillä asialla (orgasmilla) ei yksinkertaisesti ole järisyttävää merkitystä jos on merkitystä lainkaan...Toki suon sen miehelleni ja ymmärrän häntä. Minulle muut asiat ovat tärkeitä, läheisyys, lämpö, yhdessäolo, yleensäkin elämän ja arjen jakaminen. Ei ole helppoa kylläkään se, että tietää toisen odottavan jotain enemmän kuin mitä pystyy antamaan. Ehkä mies kokee olevansa "huono", jos nainen ei saa "sitä"? Miksiköhän siihen eivät selitykset välttämättä riitä? Miksi sitä on vaikea uskoa?

Mutta onko tämä elämä yleensäkään täydellistä? Pitäisikö sen olla? Mikä ON täydellistä?

Äänestä

Vai niin. Nyt luulen ,että etsit itselle sellaista naista, joka ei halua orgasmin, kun kerran tai 2 kuukaudessa , juuri siksi,kun itse et pysty tyydyttämään itseäsi,kun kerran kuukaudessa, eli etsit sielukumpania.Menisit pikaisesti lääkäriin, muuten rahasi mene viagraan.

Äänestä

Sinussa pitäisi olla vikaa, kun naisesi ei saa orgasmia. Kaikki miehet osaa mielyttää naisia....

Äänestä

Varmasti löytyy. Mutta tarkoittaako tämä siis vain orgasmia, vain seksiä yleensä.

Minä eläisin mieluiten ilman seksiä, suuteleminen ja halailu riittää.
Löytyykö siis miestä, jota ei tarvitse tyydyttää?

Etsitkö kenties sellaisia naisia, jotka tyydyttäsivät vain sinun tarpeitasi, vaatimatta sinulta mitään muuta kuin sen mitä sinä heille suostut antamaan. Näitä kutsutaan myös seksin ammattilaisiksi. Sinä voit ostaa itsesi tyytyväiseksi, mutta sinun ei tarvitse tyydyttää heitä. Raha ei korvaa seksuaalisia tarpeita.

Haluaisitko olla naimisissa naisen kanssa, joka maksaa viulusi, mutta ei tyydytä sinua seksuaalisesti? Pettämistä tässä suhteessa ei tietenkään siedetä?

Herää pahvi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aviomies. kirjoitti:

Joiden seksuaalinen halukkuus on "niukkaa" eli orgasmi kerran pari kuukaudessa on normaali kuvio?

Aina täällä saa lukea naisista, jotka haluavat jokapäivä orgasmin,mutta harvemmin naiset kertovat haluttomuudesta.

Eli nyt kysymys naisille, jotka haluavat harvoin orgasmin. Millä orgasmi määrällä te tulette toimeen esim. kuukaudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu