Deittailu au pair aikana?

Eli kun olette olleet au pairina, niin mitens tämä mieselämä(oletan, että suurin osa on täällä naispuolisia auppareita)? Olitteko koko vuoden ilman mitään mieselämää? Vai oliko koko ajan jotain säpinää menossa? Vai onko edes mahdollista ehkä seurustellakin sen vuoden aikana töiden ohessa?
101636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihan normaalielämää sitä au pair vuotenaankin elää. Yhtä paljon jää aikaa deittailulle/miehille kuin Suomessa töissä/koulussa ollessa.

Äänestä
  • mä oon ajattelu et pokaisin au pair aikana jonkun ihanan tytön viimeinki. ;)

    Äänestä

  • lepakkoleidi kirjoitti:

    mä oon ajattelu et pokaisin au pair aikana jonkun ihanan tytön viimeinki. ;)

    Mieki aattelin ihan samaa, mut viel ei oo onnannu xD däääm. No viel täs on aikaa :D

    Äänestä

Joo kävin treffeillä ja rupesin myös seurusteleen ja edelleen olemme yhdessä. Ei ollut mikään ongelma perheelle, sanoivat että hän saa tulla meille kylään, olla yötä jne.

Äänestä
  • perheeni kielsi minua tuomasta poikaystävääni kotiin. joten häviän talosta aina perjantaina töiden jälkeen ja ilmaannun paikalle maanantaina ennen töiden alkua.

    tyhmältähän tuntuu moinen kielto kun suomessa asunut yksin jo jonkin aikaa. ja ikää molemmilta löytyy sopivasti. mutta ei auta kun kunnioittaa perheen sääntöjä. maassa maan tavalla.

    Äänestä

  • paitsi kirjoitti:

    perheeni kielsi minua tuomasta poikaystävääni kotiin. joten häviän talosta aina perjantaina töiden jälkeen ja ilmaannun paikalle maanantaina ennen töiden alkua.

    tyhmältähän tuntuu moinen kielto kun suomessa asunut yksin jo jonkin aikaa. ja ikää molemmilta löytyy sopivasti. mutta ei auta kun kunnioittaa perheen sääntöjä. maassa maan tavalla.

    Juuh, kyllä tapailin miehiä aikoina ollessani aupparina.
    Seukkasinki useamman kuukauden erään kanssa, ja ei se mun perheelle millään tavalla kuulunu, en siis kertonut asiasta heille. Pidin yksityiselämän ja työt erillään.
    Kun oli minun vapaa- aika, elin sitä, ja töihin tulin aina ajallaan ja siten ei syntynyt asiasta ongelmia.

    Äänestä

Miten te kerroitte sit teiän perheille et teil on poikaystävä ? Siis au pair perheille...

Äänestä
  • Kerran vaan kun olin menossa ulos sanoin et on treffit ja siit pari kuukautta myöhemmin ilmotin et seurustelen. He kyseli vaan et koska tuon sen näytille=)

    Äänestä

Hienoo kuulla, että perheet on ollu noin sallivia poikaystävien suhteen. Oletteko muuten seurustellu miespuolisten au pairien kanssa, paikallisten miesten kanssa vai ulkomaisten opiskelijoiden kanssa?

Äänestä
  • Olisi kyllä todella mukava kuulla teidän muiden mieskokemuksia? Omia ei ole vielä ehtinyt kertymään, mutta eihän sitä koskaan tiedä.

    Saako ulkomaisten miesten kanssa olla varuillaan? Onko heihin helppo tutustua?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sasasasasma kirjoitti:

Eli kun olette olleet au pairina, niin mitens tämä mieselämä(oletan, että suurin osa on täällä naispuolisia auppareita)? Olitteko koko vuoden ilman mitään mieselämää? Vai oliko koko ajan jotain säpinää menossa? Vai onko edes mahdollista ehkä seurustellakin sen vuoden aikana töiden ohessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu