KESÄKUNTOON 2008

auroora 2

Moikka jälleen! Avaanpa taas meille uudet sivut vaikka en tiedä onko ryhmäläisiä enää pahemmin muita jäljellä. Kuinka ryhmäläisiltä sujuu laihis?

Minulta itseltä ei suju niin hyvin kuin pitäisi. Elikkä paino tänä aamuna 66,1. Eli 100 grammaa lisäystä sitten viime kirjoittelun. Päätin tänään, että otan itseäni oikein kunnolla niskasta kiinni, ja laitan taas painoni laskusuuntaan. Pääsiäinen ei mennyt ihan niin hyvin kuin olisin kuvitellut herkkujen syömisen suhteen. Mutta tästä on vain suunta painossa alaspäin. Lenkkeillyt olen joka päivä. Tänään pidän kalorit alle 1200. Normaalisti kalorit päivässä 1500.

Kivaa viikonloppua kaikille, ja tsemppiä tähän projektiin.

terv. auroora 2

4

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo ei mene mullakaan kehuttavasti ton laihdutuksen suhteen. Pääsiäinen sotki kuviot ihan täytsin ja on ollu hirvee ponnistelu taas päästä normaaliin rytmiin. Oikeen harmittaa tollaset pyhät. Ne pilaa aina hyvin alkaneen projektin. Mul on taas huomenna punnitus, mut tulos ei varmaan ole kummonenkaan. Toivottavasti ei ole tullut takasin niitä jo pudotettuja kiloja, plääh. Nyt täytyis taas päästä kunnon tsemppiin täs jutussa ja eikähän se onnistu ku loppu noi juhlat tai siis vappuhan sieltä seuraavaks pukkaa päälle, mut on tässä muutama viikko aikaa tsempata. Eiköhän me tästä kunnialla selvitä. Ilmotan sit huomen tai ylihuomen sen oman painon.

    • nyt on punnituksella käyty ja tulos oli 300g edelliseen kertaan kaks viikkoo sitte. Arvasin kyl et plussaa tulee, mut tästä on nyt sit hyvä lähtee pudottaan taas. Eli siis painoni tällä hetkellä on 82,3 kg. Herkut pitäis karsia ensimmäiseks vallan pois ja pitää se yks herkkupäivä viikossa, mut ku olen niin helkkarin perso tolle makeelle. Onks teillä muilla samanlaisia ongelmia?

      • auroora 2

        Ei tuo 300 grammaa mikään kovin paha nousu ole. Kyllä sinä sen saat lähtemään. Itselläni oli paino aamulla 66 tasan. Menkat alkoi tänään myös. Nestekertymää pukkaa, ja on tosi turvonnut olo tällä hetkellä.

        Eilen minäkin hieman herkuttelin, mutta nyt tänään päätin, että herkut saa mun puolestani nyt syödä joku muu. Tänään pidän kalorit noin 1100. Normaalisti kalorit mulla 1500. Huomenna olen päättänyt myös pitää kalorit noin 1100. Niin eiköhän se painokulta siitä pikkuhiljaa laske. Pitkää pinnaa tämän kanssa vaaditaan. Se olen kyllä huomannut. Mutta periksi emme anna. Emmehän?


    • auroora 2

      Ajattelimpa minäkin nyt sitten ilmoitella viikkotuloksiani. Vaaka näytti tänä aamuna 65,2 kg. Eli painoa on lähtenyt ihan kivasti. Menkat loppuvat tänään joten nestekertymäkin on ohi. Olen pitänyt kalorit alle 1500 koko tämän viikon. Tämän päivän kalorit tulevat olemaan noin 1150. Lenkkeillyt olen joka päivä ja tehnyt hieman myös stepperilläni. Hieman täytyy vielä painoa saada tippumaan. Viikonloppuna pidän myös näppini irti herkuista.

      Kivaa viikonloppua, ja tsemppiä kaikille tähän projektiin.

      terv. auroora 2

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      101
      7015
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      413
      6763
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      162
      5042
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      95
      3962
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3891
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      72
      3827
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3612
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3320
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      6
      2149
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1729
    Aihe