miehille kysymys!!

nainen 47..

mikä tarkoitus teillä lienee kun laitatte jonkun naisen suosikeihenne?!! koska yleensä ette kuitenkaan ikinä yhteyttä ota!!! hullua että miehet kerää suosikkeja ja laaditaan oikein listaa kuulematta koskaan kyseisestä miehestä mitään =))

10

1576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • m47

      Sama kysymys naisille, mikä tarkoitus on laittaa suosikkeihin ottamatta kuitenkaan yhteyttä.Itselläni on profiili ja ne lukuisat naiset jotka ovat ovat merkinneet suosikkeihin eivät ole kaikesta huolimatta ottaneet yhteyttä kuin yksi kymmenestä korkeintaan, ei siinä sinänsä mitään pahaa ole vaan kuitenkin loppupelissä laatu korvaa määrän...

      • nainen 47..

        ei ole yhtään miestä laitettu suosikeihin.. ja jos olisi niin laittaisin vain ja ainoastaan siksi että mies todellakin kiinnostaisi ja ottaisin kyllä yhteyttä silloin!!! aika hassua et me naisetkin tälläistä teemme...naisena sitä ihmettelenkin!!


      • mutta vain

        omasta puolestani, toisten motiiveista en tiedä.
        Olen tehnyt aloitteita, jutut jääneet muutamiin viesteihin, tai sitten ei vastausta ole tullut ollenkaan.
        Tällä hetkellä suosikeissa on yksi, tarkoitukseni oli ottaa yhteyttä, mutta pupu meni pöksyyn.
        Upeita, ihania, kauniita naisia on maailma täynnä, miksi hän kiinnostuisi tällasesta taviksesta?

        ...taitaa olla aika poistaa koko profiili :(


      • et uskaltaisi
        mutta vain kirjoitti:

        omasta puolestani, toisten motiiveista en tiedä.
        Olen tehnyt aloitteita, jutut jääneet muutamiin viesteihin, tai sitten ei vastausta ole tullut ollenkaan.
        Tällä hetkellä suosikeissa on yksi, tarkoitukseni oli ottaa yhteyttä, mutta pupu meni pöksyyn.
        Upeita, ihania, kauniita naisia on maailma täynnä, miksi hän kiinnostuisi tällasesta taviksesta?

        ...taitaa olla aika poistaa koko profiili :(

        ottaa yhteyttä johonkin profiiliin? Sehän on siinä vaiheessa vain profiili!?! Ajatushan on että jos juttelu alkaa luistamaan ja molemminpuolinen mielenkiinto herää, niin siinä ennen pitkää mennään livetapaamiseen... uskaltaisitko siihen sitten, jos et uskalla edes profiilille kirjoittaa? Mitä pelätävää juttelussa olisi? Se että hän ei kiinnostu ja lopettaa kirjoittelun tai ei edes vastaa sinulle? Niin on käynyt minulle kymmenet kerrat.

        Minulla on takana 1,5 vuotta treffipalstaa... yhteydenottoja naisille minulta varmasti satakunta kappaletta, joista lyhyisiin parin viestin vaihtoihin on johtanut n. 50 ja joista n. 30 pidempään jutteluun, meseen jne. ja niistä livetreffeihin 17, joista tapailuasteelle 4 ja sitten viimein löysin etsimäni ja tunne oli molemminpuolinen ja päädyimme seurustelemaan onnellisesti, jossa tilassa ollaan tiiviisti oltu nyt kohta 7 kuukautta. Ei se kuule heti natsaa kaikilla se oman mielitietyn hankinta tuota kautta, jos muualtakaan.

        Usean kanssa en ole ollut tekemisissä samaan aikaan vaan jatkanut uudella yrityksellä, jos homma on kaatunut ensitreffeillä tai tapailuvaiheen aikana jomman kumman kiinnostuksen puutteeseen tai muihin haittatekijöihin. Kaikkea on tullut vastaan erokriisistä lähtien tässä sirkuksessa...

        Jos et ole valmis tähän tai ei uskallus riitä, niin ehkä sinun kannattaa poistaa profiili... Mutta ei ne kullat tule oveltakaan hakemaan... ihan miten vaan.

        Minulla vastausprosentti lähetettyihin viesteihin oli siis jotakuinkin 50%

        Niin ja älä ajattele noin että olet vain jotakin ja muut ovat parempia... sinähän olet ainutlaatuinen ja tavoittelemisen arvoinen löytö... kun noin ajattelet, onnaa ne treffitkin sitten paremmin ;)


    • ihan sen

      takia , että kun sillä hetkellä löytää jonkin mielenkiintoisen en ala heti sepustaa kirjoituksia vaan työstän ajatusta ja sitä miten ja mitä haluan kertoa, jos et tallenna suosikkeihisi voi olla ettet löydä nimimerkkiä enää.

      • Poppeli

        Mulla on yksi muija suosikeissa, jonka kanssa oon jonkun verran kirjoitellut, tosin en nyt yli viikkoon muistaakseni ja kuten tossa ylhäälläkin jo mainittiin niin samaa oon harkinnut että koko hemmetin prof.pois!

        Ei tunnu maksavan vaivaa kun ei vastauksia tuu, mutta mitäs näistä jätkän häistä.

        Tai ehkä se vaan on niin että oma profiili ei herätä minkään vertaa kiinnostusta, mene ja tiedä.


    • Peku*

      Mielellään sitä juttelisi jonkun kanssa...jopa livenä mutta ei niitä yhteydenottoja tule.

      • onnenkauppaa,

        että nainen laittaisi oma-aloitteisesti miehelle viestin, senverran enemmän on miehiä tuolla palstoilla kuin naisia, ja naisille satelee viestejä kokoajan, hyvä kun niihin ehtii vastaamaan, eikä aina ehdikään.
        Miehen pitää itse tehdä aloite, muuten on aivan sama vaikka poistaisi profiilinsa, ellei todellakaan uskalla kirjoittaa mitään viestiä, niin aika toivottomalta näyttää.


      • nainen yli 40

        Minulla ei ole itselläni ollut koskaan profiilia millään treffipalstalla. En ole edes kirjautuneena mihinkään palveluun. Sen mitä olen ollut yhteyksissä muutamaan mieheen, olen itse tehnyt aloitteen lähettämällä viestin tai tekstarin sellaisen sivuston kautta jossa yhteyden saa kirjautumattakin. Aina en saa vastausta viesteihini, joten tuntuu miehilläkin olevan valinnanvaraa? Yksi vain on varma; jos profiilissa ei ole mitään kuvausta miehestä sen takana tai vain muutama hätäisesti hutaistu sana, en edes vaivaudu kysymään millainen mies kyseessä on.


    • luotttaa

      luotto kärsinyt inflaation.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7955
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2245
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      231
      2145
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1711
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1230
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1229
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      1113
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      839
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      762
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      736
    Aihe