mitäs naiset tarkottaa kun menen jutteleen esim baarissa jollekki naiselle...nii nainen sanoo että ettii sit illemmalla minut käsiin...onko tää joku naisten testi vai haluaako se minusta eroon vaan äkkiä :D
kertokaapa naiset!!!
8
2640
Vastaukset
- kotilaiska
Jos se tytti lähtee kävelemään juteltuaan sun kanssas vain vähän aikaa ja sanoo noin,eikä kuitenkaan myöhemmin tuu takasin,se ei tosiaan oo kiinnostunut, haluu vaan päästä susta nätisti eroon.
Jos sillä taas on kaverit mukana niin sillä on sosiaalinen pakko lähtee,mut se vois ottaa sut mukaankin jos olis kiinnostunut.
Ootko itse jotenkin hyökkäävä tai muuten liian lipevä,innokas et naiset karkaa noin?Ota vähän huolettomampi asenne äläkä ui suoraan liiveihin.
Näin neuvoo tytti 38v kokemuksen syvällä rintaäänellä.- jouman
kiitos neuvoista:D
syynä saattoi olla sekin että olin liian päissään, mikä aina kostautuu hahaha
- Nainen 35
Kuulostaa ihan muun tarjonnan tsekkaamiselta eli et vastaa ulkoiselta olemukseltasi tai/ja käytökseltäsi täysin naisen kriteereitä ja hän haluaa vielä katsoa, onko parempaa tarjolla. Jos on, et näe naista enää sinä iltana. Jos ei ole, saatat päästä varasijalle (esim. katastrofin sattuessa -- paikalla ei ole ainuttakaan naisen kriteerit täyttävää urosta tai joku lemppaa naisen - kaikkien odotusten vastaisesti - kesken illan).
- kiinnost
Moi, voin vain kertoa miten ma toimin. Siis muut naiset ehka toimii toisin. Jos mua kiinnostaa mies niin sanon esim; ma kayn vessassa, ala mene minnekaan. Sitten vessan jalk menen tosiaan heti sen miehen luo takas. tai sit sanon: menen katsomaan onks tuol yhdet tyypit. Sit menen mutta tulen tosi pian takas. Jos taas hemmo ei oikeesti kiinnosta niin sit saatan sanoa etta : "jutellaan vaik myohemmin joskus lisaa " tai : " voidaan vaik myohemmin kayda tanssimassa " tms. Sit katoan. ja siis en ole kiinnostunut. Jos hemmo hakee mua tanssiin niin tod nak lahden hanen mieliksi kun en halua loukata. Eli, odota joku 15 min ja jos ei emantaa nay niin katsele jo uutta kohdetta. Jos emanta sit tuleekin sun luo sano etta ai, ma luulin etta sa et tule takaisin.
- WEQWEQ
olla rehellinen... Tollasia kakaroitten leikkejä, vittu mitä lutkia...
- sentään
Ja ilmeisesti kuvittelet olevasi näille raukoille miehille mieliksi, kun sanot että "jutellaan myöhemmin" vaikka tarkoitat että "ei kiinnosta".
Jos nyt ihan oikeasti mietit, niin kumpi loukkaa enemmän, se että sanot suoraan että ei kiinnosta vai se että toinen jää koko illaksi odottelemaan sua ja sitten vasta (jos silloinkaan) tajuaa tän saman asian? - Jokke_S
sentään kirjoitti:
Ja ilmeisesti kuvittelet olevasi näille raukoille miehille mieliksi, kun sanot että "jutellaan myöhemmin" vaikka tarkoitat että "ei kiinnosta".
Jos nyt ihan oikeasti mietit, niin kumpi loukkaa enemmän, se että sanot suoraan että ei kiinnosta vai se että toinen jää koko illaksi odottelemaan sua ja sitten vasta (jos silloinkaan) tajuaa tän saman asian?Tämä on just sitä naisten logiikkaa. Niiden mielestä on mukava vähän "pehmeästi valehdella" miehelle, ettei miehele tule paha mieli.
Itsekin ihmettelen, miksi ei voisi olla avoin ja rehellinen?
- vaihtoehto
Nainen haluaa bailata frendiensä kanssa ensin. Olet varalla, jos ei löydy parempaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096556Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884191L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453509TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72891Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251501- 66918
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55903- 9889
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193868Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47849