Moikka.
Oon tapaillu yhtä kivaa kundia noin 2 kk. Ollaan molemmat 25v.
Nyt mua on ruvennu vähän ärsyttämään sen tapa kommentoida naisia esim ku katotaan telkkarii. Kerran tuli huippumalli haussa ohjelman mainos, johon tää mies oli et "miks meil ei oo ton näköstä työntekijää". ja aina muutenkin kommentoi kuinkaisot tissit jollain nätillä tytöllä on tai kuinka joku on niiiin kuuma pakkaus. Ja mä istun vieressä!!! (on vetänyt jo exiänsäkin mukaan meidän juttuun, eli kertoilee esim kenelle menetti poikuutensa jne.!!) --> en haluu tietää ainakaa vielä!
Mulla on itelläni aika pienet rinnat ja niistä oon aika epävarma. Muuten en mielestäni oo mikään "ruma". mut musta tuntuu rumalta kun istun vieressä kuuntelemassa kuinka kaikki muut on niin hyvännäkösii ja kuinka niillä on isot rinnat..
Olisin kysynyt ihan mielipiteitä tästä, miten ite suhtautuisitte tämmöseen?? tuntuisko teistä vähän oudolta?? jotain kommenttei?
Oonko turhan epävarma..mut kun oon jo hiukan kyllästynyt kuuntelemaan kommentteja muista naisista, varsinkaan kun tää herra ei hirveesti mulle sano mitään kivaa.. Seuraavan kerran sanon kyl sille suoraan miltä musta tuntuu!
Kiitti :)
Mies kommentoi koko ajan muita naisia!!
21
3638
Vastaukset
- ainakin...
tuo jätkä kuulostaa tosi pinnalliselta,typerältä ja lapselliselta...itse en tuollaista kuuntelisi...vaikka ei tekisikään tahallaan.
- kommenttiini...
mun exä oli samanlainen.se kehui muita esim.telkkarissa olevia naisia, mut ei mua koskaan.aina aliarvioi minua ja haukkui minua kun olimme kahden kesken. sitä kestin usemman vuoden,kunnes tajusin lähteä.pidä varasi,ettei sinulle käy samalla tavoin.poikaystäväsi ei välttämättä haluakaan sinulle hyvää.minun exälläni ei esim.ollut koskaan hauskaa jos minulla oli.jos esim.meinasin pakahtua nauruun, häntä vitutti.
- sulla ,koeta
kouluttaa sanomalla esim "katso peiliin".
- miltä tuntuu
Kerro hänelle se mitä kirjoitit:
Mulla on itelläni aika pienet rinnat ja niistä oon aika epävarma. Muuten en mielestäni oo mikään "ruma". mut musta tuntuu rumalta kun istun vieressä kuuntelemassa kuinka kaikki muut on niin hyvännäkösii ja kuinka niillä on isot rinnat..
Miehellä on putkiaivot- naisestaan
välittävä mies tällaisen asian ymmärtää sanomattakin, vaikka monissa asioissa ajattelevatkin eri tavalla.
- suusta.....
naisestaan kirjoitti:
välittävä mies tällaisen asian ymmärtää sanomattakin, vaikka monissa asioissa ajattelevatkin eri tavalla.
Oikeassa elämässä mies ei kuitenkaan ymmärrä mitään sanomatta.
Emme ole ajatustenlukijoita, vaikka naiset sitä odottavatkin.
Omaa toimintaa ja sanomisia ei pysty arvioimaan itse, ellei saa palautetta.
- mitalla
Sano suoraan, että et ole kiinnostunut naisista.
Seuraavan kerran kun tulee hyvännäköisiä miehiä niin sano, että onpa hyvännäköinen peppu ja muutenkin namu mies.
Voipi naama venähtää. - justnäin
Taas täällä riittää näitä viisaita naisia neuvomassa.. Ei miehesi varmasti pahaa tarkoita noilla kommenteilla ei vaan ehkä tiedä että sinusta se tuntuu pahalta kun hän arvostelee muita naisia!! PÄÄASIA on kuitenkin että hän seurustelee sinun kanssa eikä niitten telkkarin naisten kanssa! Jokainen mies ajattelee kyllä kun näkee kauniita naisia mutta toiset sanoo sen ääneen ja toiset pitää sisällään no minusta se kertoo vain siitä että on sinut itsensä kanssa kun pystyt hänen kanssaan yhdessä arvostelemaan naisia! Minä ainakin olen pystynyt naiseni kanssa arvostelemaan toisia naisia! Ymmärrän että sinusta tuntuu siltä että "kaikki muut kyllä saa kehuja mutta minä en" tai pidät itseäsi huonompana kuin nuo telkkarin tytöt näin ei varmasti ole kysy vaikka mieheltäsi!!! palstan femakot vois joskus pitää kans suunsa joskus kiinni kun ei koskaan mitään järkevää saa kommentoitua! Teidän neuvoja jos kaikki noudattaisi niin suomessa ei olisi yhtään ehjää perhettä!
- kommentoisin pikkasen
Ymmärrän alkuperäistä kirjoittajaa oikein hyvin, kyllä itsekkin kaipaisin kehuja jos vaimoni tai tyttöystäväni arvostelisi positiivisessa mielessä muita miehiä.
Itsekkin joskus arvostelen tai kommentoin muita naisia, mutta palautetta annan sopivassa suhteessa myös omalleni.
Jokainen niin mies kun nainenkin seuraa vastakkaisen sukupuolen edustajia ja mielestäni on parempi että mielipiteensä tuo myös julki omalle kumppanilleen, sehän on sitä puhumisen taitoa. - muualta
Saatko jotain kiksejä siitä, kun arvostelet toisten naisten tissejä ja peppuja vaimos kanssa
;) - teini....
muualta kirjoitti:
Saatko jotain kiksejä siitä, kun arvostelet toisten naisten tissejä ja peppuja vaimos kanssa
;)mietippä pikkasen ennen kun avaan suutasi!
Asioista voi puhu monella tapaa, ei puhuminen tarkoita et v..tu kun on hyvä per.e tai vastaavaa... - ja hoitoon
teini.... kirjoitti:
mietippä pikkasen ennen kun avaan suutasi!
Asioista voi puhu monella tapaa, ei puhuminen tarkoita et v..tu kun on hyvä per.e tai vastaavaa...Oot sellanen mies, että sulle pitäis antaa kunnon käsittely ;)
Nyt sanot, että kyllä saan naiseltani
mutta... epäilen ;)
- vaan..
Meilläkin suhteen alkuaikoina mies saattoi kommentoida telkkarin naisia tokasemalla tyyliin "tissit!", mikä on todella häiritsevää. Sanoin miehelle suoraan, että se on todella epäkunnioittavaa minua kohtaan enkä ala tuollaisia kommentteja kuuntelemaan. Mies oli aivan hädissään, että ei hän ollut tajunnut tuollaista asiaa ja pyysi anteeksi. Sen jälkeen hän on pitänyt suunsa kiinni muista naisista. Puhuminen kannattaa aina!!
- ¤¤¤¤
Heippa !
Minun mieheni kommentoi myös muita naisia,kadulla,kapakissa,telkkarissa...mielestäni se ei ole kovinkaan vakavaa,kauniita ihmisiä ja nättejä naisia piisaa,ei kai ole tarkoitus että sulkee korvansa ja ummistaa silmänsä jos elää parisuhteessa?
Me olemme olleet naimisissa jo ,kohta,parikytä vuotta ja hyvin on pyyhkinyt...jos olisin moisista kommenteista piitannut olis avioero tullut het kättelyssä...
mietippä asiaa,itsekses...jos hän ei rakastaisi sinua ei hän olisi luonasi ja toinen asia jota voit pohtia hiljaa on se että , näetkö sinä kauniita,haluttavia miehiä ympärilläsi? minä ainkin näen..se ei suinkaan tarkoita sitä että mieheni olisi jotenkin vähemmän haluttava,ihmisen mieli ja silmä sattuu vain tykkäämään kaikesta kauniista.
Uskon kuitenkin että minä ja sinä olemme kauniita ja haluttavia miehiemme silmissä ...muutenhan he olisivat jo muuttaneet maisemaa..eikö totta? - Jätä se
Hitto tollasta kattos sekuntiakaan enää. Kerran oli tollanen poikaystävä nuoruudessa, pisti kyllä vihaks että alennuin moisen typeryyden kanssa seurustelemaan. Yök
- nainen 29
hoitos on kypsymätön lapsi.tai joutunut kuuntelemaan kodissaan epäkypsää naisten arvioimista,tai sille ei ole koskaan opetettu/näytetty kuinka muille ihmisille kuuluu käyttäytyä.ehkä TUNNEVAMMAINEN??JA HUOMATTAVAN HEIKOLLA ITSETUNNOLLA VARUSTETTU...!VARMASTI
- Kiti**
Meilläkin äijä kommentoi naisia, tosin vain puoliksi leikillään. Kyllä mä sen tiedän, että se kuolaa blonditypyjä, mutta on moneen kertaan sanonut, että se ei vaihtaisi mua mihinkään ja on muuten uskollinen.
Miks ihmeessä muijat vetää pultit miesten normaalista käytöksestä? Kyllähän ne pulinat vois pitää omana tietonaankin mutta miehet nyt on vain miehiä. Mä en pitäisi tuota niinkään vakavana tilanteena, ehkäpä mies ei olis valinnut sua ensinkään jos se niitä "kauniimpia" oikeasti niin paljon ihannoisi että vaimokseen ottaisi, tai no, sänkyynsä kellistäisi.
Vai väitätkö ettet itse ole ikinä ihannoinut ketään filmitähteä?- tullaista
käytöstä hyväksy mieheltäni ja taas toisaalta minulla on kavereita suhteissa joissa saa katsoa muttei koskea ja monia myös jotka sitä ei hyväksy.voiko tähän nyt sanoa onko väärin vai oikein mieluummin niin että suhteessa kannattaa puhua avoimesti mikä loukkaa ja näin sopia yhdessä niin sanotut säännöt.ja jos ette pääse yhteis ymmärrykseen eikä miehesi voi ymmärtää syitä miksi se sinua loukkaa ja on eri mieltä niin sitten täytyy vain valita jäätkö suhteeseen jossa sinulla on paha olla vai etsitkö miehen jolla on vain silmää sinulle ja ei kiinnosta toisten tissit ym...niitäkin miehiä on ja paljon.mut ei voi tuomita ketään.
- hel...
anna kenkää moiselle äijälle, sehän on täys paska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- DS.
Ei kai kukaan nainen tollasesta tykkäisi. Mikset reagoi silloin, kun se sitä läppää heittää? Sanot suoraan, että toi loukkaa saua ja tuntuu aikalailla vihjailulta, tyyliin "olisitpa säkin niin ja niin hyvnänäköinen ja olispa sullakin isommat rinnat"
- A-70.
No itse oon aika sinut itseni kanssa, tiedostan etten rintojeni koolle voi mitään, niin ihan sama mitä mieltä joku niistä on. Mun ex kans kehui muiden kroppaa, pahinta oli että kehui ihan kadulla käveleviä naisia ja oikein vielä kääntyi katsomaan kun ajettiin autolla ohi. Ärsytti kyl älyttömästi. Se mies oli myös aika epävarma seurassani kun lähdettiin yhdessä jonnekin, luulisin että epävarmuudesta tuo kommentointi johtuikin.. Eihän siinä mitään, voin itsekin kommentoida hyvännäköisiä naisia, varmaan tärkeintä et millä tavalla kommentoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882