Miehessä on seksikästä se, kun

Female F.

Sehän on ihan tunnettu juttu, että itsevarmuus tekee miehestä seksikkään. Se vaan on juttu, jota ei näköjään voi tarpeeksi korostaa!

Itsevarmuus näkyy myös kaikessa tekemisessä.
Siksi miehessä onkin erityisen seksikästä, kun mies tekee jotain mitä oikeasti osaa.

HUOM! Tämä antaa mahdollisuuksia myös miehille, jotka eivät ehkä luonnostaan ole 24/7 itsevarmoja ja hehku ulospäin luontaista varmuutta. Siis teilläkin on silti hetkenne! Kun teette jotain mitä osaatte, teette sen tietty täydellä itsevarmuudella. Se jos mikä on seksikästä.

Omakaan mieheni ei kaikkein itsevarmimmasta päästä ole (ei kyllä mikään nössökään). Kuitenkin hän on äärettömän seksikäs esimerkiksi ajaessaan autoa, kun tekee sen niin sulavasti, sujuvasti ja täydellä itseluottamuksella, kun kerran ajaa oikeasti osaa. Ajaa kovaa mutta hyvin. Ihanaa!

Seksikästä on myös esim. se, kun mies hakkaa naulaa seinään, kokoaa huonekaluja, tekee ruokaa tai ehkä vaikka sekin, kun kirjoittaa nopeasti tietokoneella (tosin ainakaan mun mielestä tietokoneella pelaaminen ja joku CS:n hakkaaminen EI ole seksikästä, vaikka sitä kuinka taitavasti tekis... sori).

TOISAALTA myös avuttomuus ja kömpelyys voivat olla suloisia jossain kohtaa! Eivät ehkä seksikkäitä, mutta kyllä toisaalta pidä miestä söpönä, jos se vaikka yrittää jotain pientä piperrystä vaativaa näperryshommaa, eikä meinaa isoilla sormillaan saada tehtyä. Samoin esimerkiks ruoanlaitossa toisaalta pieni avuttomuus ja muhun turvautuminen voi olla söpöä.

Ja se on aina suloista, kun mies pitelee vauvaa! Ihan aina. (Paitsi jos se on miehestä aivan vastenmielistä ja se näkyy naamalta. Tai vauvan pudottaminenkaan ei ole söpöä. Varovaisuutta siis.) Tietty tämä ei paljon auta, kun ei niitä naisia oikein vauvaa kanniskelemalla isketä, ainakaan omaa... :)

Arkiaskareitten tekeminen on kans musta seksikästä. Esimerkiks tiskaaminen. Ihana kattoa takaapäin miestä joka tiskaa :) Grrrrrr.....

No joo, ehkä tästä ei ollu mitään käytännön apua, mutta tiedättepä nyt sitten, miehet, ettei naisista (ainakaan minusta) pelkkä lihasten pullistelu tai poikakalenteriposeeraukset tee seksikästä. (Näyttäis varmaan vähän hölmöltäkin suurimmalla osalla suomiuroksia jotkut kalentereista matkitut asennot ja tankotanssit :D)
Ihan arkiset jutut on seksikkäitä!

Ainakin kun siitä toisesta tykkää. Niin, en sitten tiiä toimiiko tää aina, vai olenko mä vaan niin korviani myöten ihastunut että himot jyllää tiskausta katsellessakin... :)

0

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

        Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
        Maailman menoa
        650
        7970
      2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

        Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
        Maailman menoa
        466
        2256
      3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

        Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
        Kotimaiset julkkisjuorut
        232
        2170
      4. Poliisi otti Stefun kiinni!

        Seiska tietää kertoa.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        146
        1735
      5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

        Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
        Kotimaiset julkkisjuorut
        25
        1242
      6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

        Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
        Viihde ja kulttuuri
        51
        1232
      7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

        Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
        Kotimaiset julkkisjuorut
        104
        1127
      8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

        nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
        Ikävä
        65
        842
      9. Steppuli veressä

        Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        58
        782
      10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

        Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
        Suhteet
        7
        744
      Aihe