Auttakaa! Palaveri tulossa

-minäminä-

Minulle määrättiin palaverin pito.. äääääh.. se on muuten ihan ok, mutta en keksi mitään kevennystä siihen, asia on raskas ja painava. Joten haluisin lopussa keventää tunnelmaa ja ehkä alussakin.

Monet tuovat näihin palavereihin kevennykseksi karkkia, pullaa ... kakkua.. itse olen laihiksella, enkä tahdo tovereitani lihottaa ja muutenkin kevennys on jo kulunut, eikä minulla olisi varaakaan.

Jotkut ovat keksineet pelejä, esim. jokaisen on vuorollaan sanottava jotain positiivista tai kerrottava jokin hauska juttu...

Auttakaa, mitä freesiä voisin tuoda tähän palsuun??

7

3117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeesaan

      jaa niille työkamuilles rahaa... kyl siin ilmapiiri kevenee... tai ainakin lompakko :)

    • kyllästynyt.

      Tee poikkeus ja mene suoraan asiaan.
      Turha järjestää mitään teennäisiä kevennyksiä.
      Palavereja on aivan liikaa ja tuppaavat venymää muutenkin liian pitkiksi.

    • kannattaa...

      päästää kunnon pieru se vapauttaa aina tunnelman ja murtaa jään.

    • hyvä 

      tapa aloittaa. Sen jälkeen toteat, että palaveri pidetään ilman taukoja.

    • bosattiskiin

      tissit näkyviin palaverin alussa ja heiluttele niitä! taatusti keventää!

      palaverin lopussa voit vetää vaikka stringit nilkkoihin ja pyllistää pöytään päin, taas on virnettä naamalla aivan kaikilla!!!

    • epäilevä tuomas

      Nuo pieraisut ja bosien esiin vetäminen. Ihan asiallisestihan voi heittää vaikka jonkun keventävän jutun alkuun. Niinkuin esimerkiksi, että miksi marsu on haljennut? No siksi tietysti kun sitä on naitu.

      tai sitten vaikka voisit kysyä, että miksi koirat nuolee muniaan? Nmo siksi tietysti koska ne ylettää.

    • aivot ?

      Voi S...ana!
      Ihmiset kuolevat maailmassa nälkään, luonnonmullistuksissa kuollut lähiaikoina satoja tuhansia ihmisiä,lapset joutuvat prostituoiduiksi, jotta heidän perheensä saa ruokaa. Sinä se mietit joutavanpäiväisten palaverien loppukevennyksiä. Kannattaa tehdä netissä äö testi tai olla kirjoittamatta palstoille.Varmaan tosi raskas ja painava teema teillä:)

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      275
      3445
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      105
      1756
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      247
      1455
    4. 74
      1356
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      65
      1243
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1107
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1099
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1001
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      937
    10. IS viikonloppu 16.-17.5.2026

      Tänä viikonloppuna on Kärkkäisen ja Skyttän yhteistyönä syntynyt 3.0 arvoinen sanaristikko ratkaistavana.
      Sanaristikot
      35
      883
    Aihe