'Huoratakin saa, mutta

jäljet ei saa haista.'

Kyllä nykyajan miehet on tyhmiä, kun ne huoraa julkisesti. Istutaan jossain kasinolla huorat polvella, kiinnihän siitä jää. Eikö ny yhtään ole järkee päässä? Piiloonhan niiden kans pitää mennä.

Eiks miehet(tai naisetkaan) ole mitään oppineet vanhemmalta sukupolvelta? Ei vissiin. Mä sanon, että jutelkaa edes niiden isienne ja äitienne kanssa. Asian voi myös vahvistaa vaikka isovanhempien ikäsiltä. Kyllähän se on päivänselvä asia, että pitkän parisuhteen salaisuus on se, että jäljet ei haise.

7

609

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MPW!!

      Tees välillä niitä töitäkin!!!

      • löhöily :

        pitäisi olla kiellettyä perustuslaissa


    • "Kyllä nykyajan miehet on tyhmiä, kun ne huoraa julkisesti."

      Kyllä mä luulen, että ennes vanhaankin on miehet jääneet touhuistaan kiinni. Jotkut oppii omista virheistä, toiset toisten virheistä ja kolmannet ei opi mistään virheistä.

      Olikos tää Kanervalle nyt se kolmas kerta toden sanoo, vai joko näitä mokia on ollu enemmän kuin kolme. Ei pysty muistaan.

      • jotkut oppii virheistään ja nyt tullaankin sitten siihen parisuhdeyhtälön toiseen puoleen. Eli naisiin. Ohan ne ennenkin kiinni jääneet, mutku se ei ole ollut julkista touhua, ni naiset ovat antaneet sen anteeksi. Kyllä ku ihmiset ovat 40 vuottakin yhdessä olleet ja ku kuuntelee niitä tarinoita mitä on tapahtunut, ni ei oo kumma, että tänäpvänä eroprosentti on niin iso, ku 'kaikki' pitää kumppanille kertoa. Se on vissiin sitä asioiden jakamista. ;)

        Jah, jos keskustelet sellasen vuosikymmeniä yhdessä olleen pariskunnan kanssa sillonku ne on molemmat siinä paikalla, ni mistään noista asioista ei puhuta, vaan se keskustelu on keskittyy siihen tavalliseen arkeen. Mut, sitteku parisuhteen toinen osapuoli on kuuloetäisyyttä kauempana, ni kyllä se elämä on ollut melkein villimpää kuin ikisinkuilla.

        Mun mielestä se on ihailtavaa. Mulle se kertoo siitä, että kunnioitetaan sitä kumppania, eikä missään nimessä haluta sitä, että toinen tuntis ittensä noloksi, tai häpeisi mitään. Ku kaikki kuitenkin tietää, että ihmisten välillä voi sattua vaikka mitä, mut jos asioista aletaan puhua yhdessä muiden ihmisten läsnäollessa, ni siinä tulee inhimillinen häpeän tunne. Vanhemmat naiset sanoo tyyliin, että 'mitä mies ei ole minulle kertonut, ni sitä ei ole tapahtunut'. Vanhemmat miehet ei sitten taas puhu yhtään mitään naistensa tekemisistä, vaikka tietävätkin akkojen reissuista.

        Jotenkin vanhempi sukupolvi on tasavertaisempi ja suvaitsevaisempi/inhimillisempi, kuin tää meidän sukupolvi. Koska, mitä minä olen Suomenniemeä kiertänyt ja jutellut asioista ihmisten kanssa, ni paikasta riippumatta miehet ovat menneet nuorena ja naiset sitten vanhempana, ja yhdessä ovat kuitenkin, vaikka sitä pettämistä on puolin ja toisin tapahtunut aika paljon.

        Nykyään kun mies pettää suhteen alkuvaiheessa, ni akka pistää sen pihalle ja ottaa sitten uuden tilalle, joka taas sitten pettää jne. Ja kierre on valmis. Sitteku nainen on vanhempi ja yh:na lapset saatu maailmalle, ni sitte se ottaa siihen miehen, jonka kanssa vakiintuu, sitte se kokeilee sitä pettämistä, sitte mies pistää sen akan pihalle.

        On se vaan erikoista hommaa. Meinaan toi parisuhteilu.


    • cookos

      on tuskainen, käy harhaan..miten se laulu meni? Oon joskus miettinyt, että jos niin ikävästi kävis, että joku sais mut vikiteltyä silleen, niin se paljastus kyllä tavalla tai toisella mun miehelle, ei se pysyis salassa. Oon niin läpinäkyvä.
      Mun mieheltä se kyllä onnistuis, epäilemättä..se salassa pitäminen. Ja aikasta julkista on vonkaaminen baareissa, vaikka on varattu, oon huomannut. Silmät suurina vaan kattelen..

      • mut täs nyt nukutakaan oikein vielä, ku kipeenä puolinukkunut koko päivän, ni otetaas ja vastataas sulle tähän.

        Vai silmät suurina vain kattelet... meettekste aina yhessä baariin?


    • vili

      Hähä! :D

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      79
      1511
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      139
      1183
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      119
      857
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      22
      759
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      29
      709
    6. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      698
    7. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      67
      637
    8. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      28
      610
    9. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      69
      600
    10. Mies miksi moinen vetäytyminen?

      1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku
      Ikävä
      52
      569
    Aihe