'Huoratakin saa, mutta

jäljet ei saa haista.'

Kyllä nykyajan miehet on tyhmiä, kun ne huoraa julkisesti. Istutaan jossain kasinolla huorat polvella, kiinnihän siitä jää. Eikö ny yhtään ole järkee päässä? Piiloonhan niiden kans pitää mennä.

Eiks miehet(tai naisetkaan) ole mitään oppineet vanhemmalta sukupolvelta? Ei vissiin. Mä sanon, että jutelkaa edes niiden isienne ja äitienne kanssa. Asian voi myös vahvistaa vaikka isovanhempien ikäsiltä. Kyllähän se on päivänselvä asia, että pitkän parisuhteen salaisuus on se, että jäljet ei haise.

7

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MPW!!

      Tees välillä niitä töitäkin!!!

      • löhöily :

        pitäisi olla kiellettyä perustuslaissa


    • "Kyllä nykyajan miehet on tyhmiä, kun ne huoraa julkisesti."

      Kyllä mä luulen, että ennes vanhaankin on miehet jääneet touhuistaan kiinni. Jotkut oppii omista virheistä, toiset toisten virheistä ja kolmannet ei opi mistään virheistä.

      Olikos tää Kanervalle nyt se kolmas kerta toden sanoo, vai joko näitä mokia on ollu enemmän kuin kolme. Ei pysty muistaan.

      • jotkut oppii virheistään ja nyt tullaankin sitten siihen parisuhdeyhtälön toiseen puoleen. Eli naisiin. Ohan ne ennenkin kiinni jääneet, mutku se ei ole ollut julkista touhua, ni naiset ovat antaneet sen anteeksi. Kyllä ku ihmiset ovat 40 vuottakin yhdessä olleet ja ku kuuntelee niitä tarinoita mitä on tapahtunut, ni ei oo kumma, että tänäpvänä eroprosentti on niin iso, ku 'kaikki' pitää kumppanille kertoa. Se on vissiin sitä asioiden jakamista. ;)

        Jah, jos keskustelet sellasen vuosikymmeniä yhdessä olleen pariskunnan kanssa sillonku ne on molemmat siinä paikalla, ni mistään noista asioista ei puhuta, vaan se keskustelu on keskittyy siihen tavalliseen arkeen. Mut, sitteku parisuhteen toinen osapuoli on kuuloetäisyyttä kauempana, ni kyllä se elämä on ollut melkein villimpää kuin ikisinkuilla.

        Mun mielestä se on ihailtavaa. Mulle se kertoo siitä, että kunnioitetaan sitä kumppania, eikä missään nimessä haluta sitä, että toinen tuntis ittensä noloksi, tai häpeisi mitään. Ku kaikki kuitenkin tietää, että ihmisten välillä voi sattua vaikka mitä, mut jos asioista aletaan puhua yhdessä muiden ihmisten läsnäollessa, ni siinä tulee inhimillinen häpeän tunne. Vanhemmat naiset sanoo tyyliin, että 'mitä mies ei ole minulle kertonut, ni sitä ei ole tapahtunut'. Vanhemmat miehet ei sitten taas puhu yhtään mitään naistensa tekemisistä, vaikka tietävätkin akkojen reissuista.

        Jotenkin vanhempi sukupolvi on tasavertaisempi ja suvaitsevaisempi/inhimillisempi, kuin tää meidän sukupolvi. Koska, mitä minä olen Suomenniemeä kiertänyt ja jutellut asioista ihmisten kanssa, ni paikasta riippumatta miehet ovat menneet nuorena ja naiset sitten vanhempana, ja yhdessä ovat kuitenkin, vaikka sitä pettämistä on puolin ja toisin tapahtunut aika paljon.

        Nykyään kun mies pettää suhteen alkuvaiheessa, ni akka pistää sen pihalle ja ottaa sitten uuden tilalle, joka taas sitten pettää jne. Ja kierre on valmis. Sitteku nainen on vanhempi ja yh:na lapset saatu maailmalle, ni sitte se ottaa siihen miehen, jonka kanssa vakiintuu, sitte se kokeilee sitä pettämistä, sitte mies pistää sen akan pihalle.

        On se vaan erikoista hommaa. Meinaan toi parisuhteilu.


    • cookos

      on tuskainen, käy harhaan..miten se laulu meni? Oon joskus miettinyt, että jos niin ikävästi kävis, että joku sais mut vikiteltyä silleen, niin se paljastus kyllä tavalla tai toisella mun miehelle, ei se pysyis salassa. Oon niin läpinäkyvä.
      Mun mieheltä se kyllä onnistuis, epäilemättä..se salassa pitäminen. Ja aikasta julkista on vonkaaminen baareissa, vaikka on varattu, oon huomannut. Silmät suurina vaan kattelen..

      • mut täs nyt nukutakaan oikein vielä, ku kipeenä puolinukkunut koko päivän, ni otetaas ja vastataas sulle tähän.

        Vai silmät suurina vain kattelet... meettekste aina yhessä baariin?


    • vili

      Hähä! :D

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      122
      1320
    2. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      51
      1259
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1183
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1013
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      100
      879
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      325
      814
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      714
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      619
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe