Mikä joukkue on teidän mielestänne tulevan kesän ennakko suosikki joukkue miesten superissa ja mikä joukkue on vahvin haastaja ehdokas ?
PESÄPALLO
11
1897
Vastaukset
- Kumura1
Mielestäni ennakko suosikki tulevalle kaudelle on Pattijoen Urheilijat. Pattijoella oli jo viime kaudella kova joukkue mutta nyt joukkueeseen on liittynyt vielä lisäksi Sami Haapakoski joka on ylivoimaisesti paras kärki ja huippu pelaaja myös ulkona.
Haastaja voisi olla kossu heillä on suurin piirrtein sama joukkue kuin viime vuonna. - Tätähän halusit..
Puijo yllättää kaikki ja SMJ on kolmas. Kakkonen on joko Oulu tai Joensuu..
- pallonlyöjä lakeuksilta
Pattijoki on ehdoton ennakkosuosikki. Jymy (Sotkamon) on totutusti kova, kuten myös Kossu ja Tahko. Oulu nousee myös korkealle mm. Vainionpään ja Tervosen ansiosta, myös Lohtanderin tulo Pattijoelta Ouluun on Lipolle oiva hankinta. Puijon eväät on syöty ja se taistelee sarjassa säilymisestä.
- kipperikupperi
Yksi kova nimi tulevalle kaudelle tulee olemaan KPL jolla pysyi paljon nimimiehiä viimevuodelta ja onkin vuoden kokeneempi joukkue. Toinen kova nimi tulee ehdottomasti olemaan Sotkamo joka on aina kova. Myös PattU ja Tahko ovat kovia.
Ketä joukkueita olisi ykköspesiksestä tulossa superiin piahkoin AA?- Iassac
Tänä vuonna nähdään finaalissa kossu ja Vimpeli ja pronssista pelaavat Smj Ja Jymy. Siis ei sokamon Jymy vaan nurmon jymy.
- Paalijärvinen
>>Ketä joukkueita olisi ykköspesiksestä tulossa superiin piahkoin AA?>>
Kyllä kuule taitaa käydä niin, että meikäläinen juo ennen ittensä AA:han, kun AA nähdään superissa.
Nimittäin taitaa olla D-pojissa tulossa seuraava ikäluokka, josta edes on toivoa ylemmille sarjatasoille.
Nimittäin ei täällä oikein oo hajuakaan joukkueesta, vaikka sarja pyörähtää kuukauden päästä käyntiin.
No, sen verran taitaa joukkueesta hajua olla, että naapurivimpelin ringistä pudonneille tarjotaan paikkaa ankkureiden ykköspesismiehistössä.
- pittää vettää
kottiinpäin, että PATTIJOKI :P
- Pesäpalloilija
Vaikea sanoa.Viime vuonna olin jokaisessa Kossun kotipelissä,koskenkorvalla kun asun ja juuri sen kentän vieressä.Voi olla,että Kossu saattaa olla joko kärjessä tai viimeisimpänä.Mutta kun olen nyt kattonu niitten harjotuksia,kun ne käy lenkillä ja on jo menneet stadionillekkin,niin saattaa tulla tosi tasaväkinen vuosi kärki kolmikolla.Mutta silti luulen,että Kossu saattaa ainakin tulla 3. Ykkös sijaa kaikkihan nyt tavoittelee,niin siitä en sitten tiiä.
- pakko kompata
...edellistä, että jos kerran Kossu on jo käynyt lenkilläkin niin kyllä siinä silloin aika vahva mitalikandinaatti jo on (he)..
- HAASTAJANA...
JOMA
- ...
Noh, kouvola on johdossa 23 pisteellä. Kossulla vasta 11 pistettä ja päässyt 8. sijaan. Mutta oli kossulta aika hyvä, kun voitti Oulun ja Hyvinkään[viime vuoden suomen mestarin]. Oulun voitti 2-0 kotipelissä ja hyvinkään 2-1 myös kotipelissä. Toivon vaan hartaasti, että Kossulla menisi nyt hyvin koti - ja vieraspeleissä. Tässä vain omaa kotikuntaa kehun :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483638Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192378Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151950Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141645Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171552Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t391487Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821458- 171314
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631116- 171038