Terve kamut, jospa tästä jatketaan!
5. maaliskuuta aloittaneet !
lieppu
301114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Moikka!
Laitoin tämän tuonne vanhaan ketjuun, mutta näköjään sillä välin oli jo ilmestynyt uusi ketju, joten laitan tämän tännekin :)
Minua masentaa, paino ei oo heilahtanut mihinkään suuntaan tällä viikolla, vaikka salilla olen yrittänyt käydä ja muutenkin katsonut syömisiäni. Mihinkään lihottavaan en ole koskenutkaan. Olen syönyt lähinnä kanaa ja lämpimiä rasvattomia kasviksia, puuroa ilman sokeria rasvattomalla maidolla ja marjoilla, tuoresalaatteja, lisukkeina fetajuustoa (3%), rasvatonta raejuustoa tai tonnikalaa tjms, rahkaa funlightmehutiivisteen ja ananksen kera, raejuustoa ja viinirypäleitä, ruisleipää hieman kevyt levittellä, hedelmiä, naposteluporkkanoita jne. En mitään tuon ihmeellisempää ja paino junnaa. Missä IHMEESSÄ vika on? Näin olen tehnyt jo 2 viikkoa ja samassa junnataan. Syönkö liikaa vai liian vähän? Alan olla ihan pissed tähän koko hommaan :( aika käy vähiin ja juuri kun mulla on hyvä motivaatio päällä - mitään ei tapahdu! Itse aina jaksan tsempata ystäviäni jatkamaan vaikka tuloksia ei heti tulekaan, mutta itselläni horjuu tällä hetkellä halu jatkaa. Mutta, tosin, niinkun sanoin niin olen nukkunut huonosti, sekin saattaa vaikuttaa. Koko viikon on ollut ihan outo olo. Olen ollut todella kiukkuinen, huonotuulinen, olen ärsyyntynyt pienestäkin asiasta (varsinkin töissä), agressiivinen, kiroilen jatkuvasti, jne. En tajua YHTÄÄN mistä tällänen olo johtuu. Koskaan aikaisemmin ei ole ollut vastaavaa, varsinkaan näin montaa päivää kestävää.
Yritän nyt tsempata itteäni eteenpäin, etten masentuisi. Nyt mietin vähennänkö ruokaa vielä, vai onko syömiseni ok vai lisäänkö vielä liikuntaa vai lisäänkö ruokaa? Mitä mun pitää tehdä? :/ .
vitsi te olette olleet ahkeria!
mä olen maannut sohvalla flunssan kourissa enkä ole tehnyt mitään, en katsonut syömisiä saati sitten liikkunut. tänään laitoin vähän pyykkejä ja tuntuu että tulee sydänkohtaus kun niin pumppu jumii...
kunhan tästä tervehdyn niin otan kaiken takaisin, en oikeasti ole koskaan ollut ennen näin kamalassa taudissa!
älä risu masennu, kun kiloja tippuu niin ne viimiset on tosi kiusallisen hankalia! ota vaikka yksi kunnon mässäyspäivä tai sitten pari ihan tosi minisyömispäivää että saisit jonkinlaisen sysäyksen kroppaan.
äh, en mä tiedä. mulla olo vieläkin ihan turvonnut, vaa'alle menen vasta tiistaina.
pisteissä olen kyllä nyt pysynyt, eilinen taisi jäädä jopa miinukselle kun ei oikein sittenkään ruoka maistu, nesteitä on tullut nautittua.
ajattelin itse että kokeilen maanantaina tota 4pv lentoemäntädieettiä tähän väliin, josko se toisin hyvän tsempin kun tuntuu junnaavan paikoillaan. tietty pitää ottaa huomioon tuo lomailu ja tää sairastuminen mut silti...
lippu korkeella, lieppu sun punnitusta ja mittoja odotan INNOLLA!!! :)
palaan nyt tuonne sohvan uumeniin...
Minkämoinen tämä lentoe.dietti on, minäkin voisin kokeilla sitä jos ei ihan älytön ole, siis, rankka. Makeanhimo on jo tipotiessään, ei siis tee yhtään mieli mitään hyvää, ihan tosi...kyllä se saattaa onnistuakkin se herkuton huhtikuu tästä...vaikka vähän epäilin jo...Tervehtymisiä sinulle! Risulle tsemmiä myös, kyl se siitä!
Kiitos tsempistä!
Mä ajattelin myös mitata itseäni tuossa kunhan joku aamu ehdin. Mulla on vanhat mitat yhlhäällä, joten katsotaan onko lähtenyt yhtäkään senttiä mistään :)
Siitä kun otin ensimmäiset mitat ja ehkä n. lokakuuhun mennessä, muistan, että jenkkakahvojen kohdalta olisi hävinnyt noin 5 cm ja alleista 3 cm molemmilta puolilta. Eli isoin muutos on tapahtunut käsivarsissa. Sen kyllä huomaa kuvia vertailemalla. Hassua miten niin eripaikoista lähtee niin eritavalla se rasva. Ei se ihan tasaisesti kyllä sula, ainakaan meikäläisellä.
Mulla on käsivarret aivan tajuttoman kipeät toissapäiväsestä pumpista. Meinaa mennä järki näihin. Ei urheilija tervettä päivää nää.
Paaston jälkeen en ole koskenut mihinkään epäterveelliseen, mutta nyt voin sanoa, että tuli syötyä Chicken CordonBleu ja pakasteranskalaisia, ja pakastekasviksa. Eli tuo on kanan leivitetty pihvi, jossa välillä juustoa ja kinkkua. Mutta en laske sitä kuitenkaan herkuksi, vaan astetta "huonommaksi" ruoaksi.
Täälläkään ei tee mieli herkkuja, herkuton huhtikuu jatkuu loistavasti :) Kohta kuukausi takana ilman minkäänlaisia herkkuja. Ja samoin alkoholia. Mutta ens viikonloppuna putki menee poikki, mutta yritän kohtuudella syödä herkkuja, mutta juomista en kontrolloi ;P
Toivotaan että huomenna on parempi päivä ja tää mun kordonblööt sun muut jää ainooksi kerraksi, vaikkei tuo juurikaan nyt hetkauttanut, mutta silti. :)
muistathan sie, että punttisalilla tuleepi massaa, mikä on "läskiä" painavampaa. Kiinteydyt ja tulet hoikemman näköiseksi vastapainoksi! Myös naisten kuukautiskierto vaikuttaa asiaan, paino ei ainakaan helpolla tipu tiettyyn aikaan kuukaudesta.
Liityn seuraanne n.80 kg/163 cm
Kuukausi tasan aloituksesta ja miinusta 4kg 800g, elikkä viikossa on lähtenyt nytkin 900g ja pitää olla tyytyväinen tähän tulokseen se motivoi kyllä jatkamaan, en vielä ota mittoja, kun on viikko vasta mittauksesta jos vaikka viikon päästä mittaisi onko lähtenyt senttejä. Tänään taas uimassa ja vesijuoksemassa, hieronta-pisteissä ja höyrysaunassa rentoutumassa. Tänään en taida enää rääkätä itteeni, otan rennosti tämän illan ja huomenna taas jatketaan...Kohta taidan olla jo normaalipainoinen, täytyypä tarkistaa tilanne...Minulla on vielä tätä lölliä ja tiedän, että se jumikohta tulee vielä vastaan minullekkin, mutta toivottavasti ei nyt ihan vielä. Tänään uimassa tuli kumman heikko olo ja jalasta veti suonta, oli onneksi mehut mukana ja kävin juomassa välillä, oisko ollut ihan nestehukka, vaikka muka on juomisista pitänyt huolta.Tälläiset löpinät tällä kertaa ja se on MORO, HEI!
En huomannut tätä viestiä tossa ennen, onpas kiva että saadaan lisää porukkaa!
hienoa lieppu! tosi hyvät tulokset sulla!
kyllä kerta viikkoon voi mitata! mä kun täällä jännään sua melkein yhtä paljon kun suomea lätkäfinaalissa :)
olen eilen ja tänään oksentanut tän kaiken kamalan taudin päälle ;( tooooosi heikko happi joten varmaan parempi siirtää sitä lentoemodieettiä ellen koe huomenna ihmeparantumista.
toi ko. dieetti kestää 4pv (vaan) ja ohjeet saa ainakin kun googlettaa "lentoemäntädieetti" ja ainakin kauneus jaterveys-lehden sivuilta on saanut tosi hyvät ohjeet
ampiaisvyötärön toivotan minäkin mukaan! kiva saada porukkaa mukaan :)
Luin illalla myöhä sinun viestisi ja en jaksanut enää meilailla, mutta otin mitat tässä aamulla, elikkä vyötärö 83cm, lantio 92cm ja ihmeekseni 2cm lähtenyt molemmista, oon ihan äimänä - en olisi kyllä uskonut ja siksi olisinkin siirtänyt mittausta tuonnemmaksi. Katselinkin tuolta sitä diettiä, eipä hassumpi, sitä voisi yrittää. Olen tämän alkavan viikon lomalla ja se voisi jopa onnistua. Minulla järkyttävä olkapää, on joteskin tulehtunut ihan älyn kipee, aina lomalla kipee se on jo vakio. ÄRSYTTÄÄ!
tosi upea tulos! :)
täällä alkaa vähän elämä voittaa, voi kun tervehtyisi kunnolla niin pääsisi lenkille tuonne ulos.
Moi!
Mittailin myös omia mittojani hieman ja mulla on tiedossa myös viime elokuulta mitat.
Tämänhetkiset mitat ja suluissa paljonko elokuusta lähtien on lähtenyt:
Lantio (levein kohta) 87 cm (-7cm)
Vyötärö 67 cm (-5cm)
Allit 27 cm (-3cm)
Reidet 57 cm (-4cm)
Pohje 37 cm (-2cm)
Vähänkö nauratti mitatessa tuo numero 7:n kirous. En tajua miten jokainen mitta voi olla jotakin 7. :D Olen varsinainen tiimalasi verrattuna lieppuun. Mulla on 20cm eroa lantion ja vyötärön välillä.
Huomenna jännittää mennä vaa'alle. Olen syönyt viikonloppuna hieman enemmän ruokaa kun normaalisti ja liikkunut vähemmän mitä normaalisti. Mutta toivotaan, että tämä pistää vaan pötkimään eteen päin. Lepoa ja kunnolla syömistä keho tartteekin. Vaikka paino olis hieman noussut niin oon ainaskin saanut levätä.
Kuinka teillä meni viikonloppu? Ja millaisia ne yleensä ovat? Onko niissä joku heikko kohta? Mulla yleensä viikonloppusin menee mässäilyksi ja löhötykseksi. Mässäilyn olen ihan hyvin saanut kuriin, mutta tulee silti enemmän syötyä kun normaalisti viikolla. Ja liikuntaakaan ei oikein tule harrastettua.
Ennen mulla meni niin, että viikolla huhkin ja sain pudotettua painoa ja viikonlopun repsahdin aina ja se paino nousi takaisin. Tätä samaa jatkui kauan, muta tajusin ottaa itteäni niskasta kiinni, että ei tää voi näin jatkua jos haluu ihan oikeesti laihtua. Viikonloppujen pitää alkaa muuttumaan. Ja nyt oon huomannut, että vaikka on viikonloppuja, niin herkuista VOI kieltäytyä. Se on periaatteessa ihan sama millä sen vatsansa täyttää. Se hetki miltä se suussa maistuu on niin pieni hetki, että sillä ei ole oikeastaan merkitystä. Vatsan voi täyttää niin paljon järkevämminkin ja hyödyllisemmin. "hetken huulilla, ikuisuuden lantiolla" ;)
Otin aivan mittanauhan ja kattelin silmät pyöreenä, sullahan oikein ampiaisvyöterö, näin sitä ollaan me ihmiset erimuotoisia ja kokoisia. Mulla on mennyt viikonloppu aikalailla samoin, kun viikkokin. Me ei erityisesti harrasteta ulkonasyöntejä, siis kotiruokaa joka päivä, minä saan yleensä niin pahanolon mäkkäriruuista, että kierrän ne paikat kaukaa, joskus pitsaa tilataan ja porukalla käydään syömässä viihtyisässä ruokalassa, mutta tosi harvoin. Nyt temppuilee toi olkapää, kävin äskön avannossaki pulikoimassa, josko se auttais ja ehkä vähä auttoikin, mutta se on hetkellistä. Kävin apteekista ostamassa tulehduskipulääkettäkin, niitä nyt popsin ja kylmällä haudon, niin kyllä se siitä...Lähikaupassa myös ostamassa kreippiä ym. josko sitä aamulla aloittas sen lentoemodietin, isäntä kyllä on ihmeissään minun "höyryämisestä" sanoo, mikähän sille nyt on tullut? Ittekkin pitää kyllä kontrollissa syömisiään, nyt varsinkin kun lopetti tupakoinnin vuodenvaihteessa, jotain korviketta pitää tilalle löytyä ja usein se on sitten syömistä. Ihanaa, kun lomaviikko on edessä ja saa nukkua vähän pitempään ja olla vaan lasten kanssa kotona ja "naattia". Nuorikki tulee aamulla viereen ja supattaa "mutustellaan" ja sitten mutustellaan. Juu tällästä löpinätä tällä kertaa, nyt tuli meille vieraita joteska hei!
Moi, mahtuuko vielä yks laihduttaja tähän ryhmään? Mulla mitat on 168/73, lähtenyt puolen vuoden aikana 12kg ja vielä ainakin 8 jäljellä.
Miten minä en aikaisemmin oo huomannut tätä viestiä??? aikas sokee ollut! Mukaan sopii tervetuloo!
Moi!
Täällä oli hieman paino noussut. Mut niinhän se aina, tekee mitä tahansa niin se joko junnaa tai nousee. Enivei, kävin tänään sitten infrapunasaunassa, spinningissa ja tein vielä puolentunnin salitreenin. Kaupan kautta kotiin ja sitten syömään vihdoin. Tuli taas touhuttua. Huomenna solariumiin ja salille.
Mietin tässä, että miten teillä on lounas ja päivällinen? Kumman syötte tuhdimpana? Olen kuullut että lounas pitäisi olla se tuhdimpi, varsinkin jos se jälkeen aikoo vielä mennä urheilemaan. Tosin jotkut syödän ihan yhtä tuhdin lounaan kun päivällisenkin...
Nyt olen tehnyt niin, että lounaaksi syön lämpimän ruoan, sen "tuhdimman" ja päivälliseksi syön jonkinlaisen salaatin tjms. Yritän laittaa siihen aina jotakin proteiinia sekaan ettei ole ihan pelkkää hiilaria vaan. Sitten iltapalaksi vielä rahkaa.
Mutta nyt nukkumaan että jaksaa huomenna taas painaa! Kamalan kiireinen viikko taas edessä. Huh huh :) Torstaina on lähtö Mikkeliin. Ei mene kyllä ihan läskeilyksi kyllä koko reissu, käymme kuitenkin uimassa ja lenkillä jne... Muta yötä!
puolikuntoisena vetäisin tänään 14h työpäivän, eli tiukkaa treeniä koko päivä, söin einesmaksalaatikon mutta taisi tuo tulla kulutettuakin.
huomenna tiukka paikka, punnitus.
toivottavasti olisi alle 58 :)
en aloittanut sitä lentoemodieettiä, olo on sen verran heikko että en uskalla sitä tähän hätään kokeilla, jos viikon päästä sitten. aloittiko lieppu?
illalla kävin huvikseen vaa'alla ja näytti ILLALLA VAATTEET PÄÄLLÄ (farkut ja paksu neule) 58.3! Toistin punnituksen monesti vaan eipä se siitä miksikään muuttunut, jippii. Aamulla sitten pissan jälkeen ryntäsin vaa'alle että vihdoin tuo maaginen 58 alittuu aamupainossa mutta EI!
Vaaka näytti 58.5!!!
Vaikka mä olen ollut koko helvetin viikon kipeänä, en syönyt mitään ja oksentanut! Ei saamari yks einesmaksalaatikko voi tätä mulle tehdä!
Voi hyvää päivää, kyllä nyt tarttee tukea :(
Vyötäröltä oli sentäs lähteny taas sentti...
Suututtaahan se varmaan, mutta ei kuitenkaan ole paino noussut se on hyvä juttu, vai mites se oli? Ehkä se sairaana olo on vaikuttanut jotenkin, en osaa sanoa. Mutta et nyt aattele sitä sen enempää jatketaan vaan pisteitä... Minulla meni läskis se lentoemodietti, en vaan jaksanu motivoitua siihen, jo tuntui tuo aamiainen, niin ankeelta, kun puolikas greippi ja paljas tee... kun on oppinu aamiaisella tuohon puuroon. Mutta jos sitä kokeilis jossain vaiheessa, nyt vaan tympi joteski...
Mutt lippu korkeelle nyt ja katse eteenpäin...
Moi!
No jopas on purrilla ihmeellinen vaaka! Näyttää kyllä ihan mitä sattuu... Mä en luottais siihen, vaan kävisin huomena aamulla uudestaan vaa'alla. Ja ainahan nuo painot muutenki heittelee muutamia satoja grammoja päivässä, älä lannistu!!
Mulla on huono omatunto kun en mennytkään salille tänään vaikka piti. En vaan pystynyt lähtemään tonne kaatosateeseen kengillä josta tulee vedet läpi. Ihan järkyttävää. Pitkästä aikaa tulin töistä suoraan kotiin. Voisin vaikkapa siivota pitkästä aikaa.
Pistin juuri ruisleivät uuniin. Täytteeksi laitoin cremebonjourin hell-levitettä, broilerileikettä, paprikaa, tonnikalaa, ananasta, sipulia ja 5% juustoa. Vielä päälle oreganoa kunhan ovat valmiit. Pizzan nälkään :)
Onko teillä joitakin reseptejä omiin himoihinne? Itse tykkään vähärasvaisesta maitorahkasta ja siihen funlight mehutiivistettä (tää ei lähinnä ole mihinkään himoon vaan ihan jokapäiväinen ruokalaji, mutta poistaa makean nälkää siinä sivussa), juuri näitä lämpimiä voileipiä, dipattavia kasviksia ja dippiä. Myös makean nälkään ostin pussillisen tikkareita ja imeskelen yhtä semmoista ja varmaan on makeanhimo hävinnyt. Tosin en ole päässyt kokeilemaan, kun en ole herkkuihin koskenut, en edes tikkareihin :)
Tää taas kirjotteli kamalat stoorit tänne...
Tuli viime kesänä ja syksynä rymyttyä metsässä ja vatukossa, että pakastin oli pullollaan. Vadelmia syön ihan jäisenäkin makean-nälkään ja sitten iltaisin usein rasvattoman jukurtin, raejuuston tai rahkan kera, myös mustikoita ja mansikoita tuli kerättyä, niistä väännän jotain.
Kerran päivässä lämmin ateria, usein iltasella töiden jälkeen tai joskus lounaalla työpaikalla ja - toinen siis on salaatti ruoka näistä.
Leivästä en erikoisemmin perusta, kun kyllästyin niin siihen aikaisemmin eväänä oli aina leipää töissä. Pyrin kyllä syömään ainakin yhden viipaleen ruisleipää päivässä, ihan kuitujen takia, jos maha ei toimi niin laitan pellavansiemen rouhetta jukurttiin. Mielestäni kun mahan pitää toimia ainakin kerran päivässä, muuten on jo paha olla.
Ei pidä tuntea huonoa omaatuntoa jos ei aina jaksa ja viitsi olla "kiusaamassa itteensä", kyllä se pitää antaa itselle joskus lupa ottaa rennommin ja levätä, sitten taas jaksaa paremmin vaikka huomenna.
On kyllä ollut kurjat kelit nyt, olimme silti lasten kanssa ulkona päivällä vaikka satoikin vettä jospa se lopulla viikkoa paistais jo aurinko!
mutta siirsin viikon päättymistä huomiselle ja toivon että huomen aamulla arvon vaaka olisi mulle suosiollisempi niin jaksaisin taas jatkaa.
oi, jäiset vadelmat on niin hyviä! nam! harmi kun meillä ei enää ole pakkasessa kun puolukoita ja niistä ei makeanhimo lähde.
mä kanssa pyrkinyt pitää toisen ruuan salaattina mutta nyt viikko mennyt vähän mitenkin kun ei sittenkään oikein maistunut mikään. mutta siis kun olen terve niin sitten väkerrän toiseksi ruuaksi salaatin, yleensä päivälliseksi. lämpöiset voileivät on myös mun herkkuja :)
täällä tulee vettä kun esterin p*rseestä joten ulos ei olla menty. varsinkin kun olen ollut kipeänä ja nyt poikakin yskii :( pikku raukka...
mä olen ihan maassa kun luulin et tuo 58 vihdoin pamahtaa rikki, viimeviikollahan se oli 58.1kg
nooo,,, kyllä tää tästä :)
58.8
että jippii...
painonvartijatyttö!
:)
Moi!
Mullakaan ei ihan hyvin mene. Herkkuihin en ole koskenut, olen syönyt mielestäni oikein. Mutta paino vaan nousee nousemistaan. Voi olla ettänyt nämä mun paaston aikana lähteneet kilot tulee takasin... Mutta eäh, heilauttaa mun motivaatiota silti oli syy mikä tahansa. En tykkää yhtään.
Huomenna lähden sitten reissuun ja palailen vasta sunnuntaina illalla, joten kuulete musta varmaan vasta maanantaina, tai sunnuntai-illalla...
Ja uudelle tervetuloa! :)
mua veetuttaa toi paino niin paljon että tekisi mieli vetää hanskat tiskiin! viikonloppuna olisi tärkeä meno joka oli osasyy tähä projektiin ja painan melkeistä saman verran kun ennen projektia...
mies tilasi äsken pitsaa ja mä sorruin kebabbiin, lisäksi keitin lapsille mannapuuroa ja tuli sitä syötyä itsekin.
en tiedä mitä teen, ihan on siivet maassa. että 58.8 :'(
laitoin tuohon "syö ja nauti" ohjelmaan viikon päättymään perjantaiksi, eli silloin sitten mittaus. viikonloppu menee juhliessa ja maanantaina toteutan sen lentoemodieetin. tässä on mun vastaiskustrategia tolle vaa'alle.
mun tekisi oikeesti mieli mennä tonne pihalle potkii puita, oon ihan turvoksissakin.
niin, ja tosiaan aloitin ne e-pillerit nyt monen vuoden jälkeen ja on sitten kestänyt nämä menkat 2viikkoa, maailma on mua vastaan.
Voi sua! Tuohon painoon voi olla moniakin syitä, jos nyt olet lähiaikoina aloittanut e-pillerit, nekin voivat olla yksi syy. Minulla oli aikaisemmin ja huomasin, kun lopetin, miten paino putosi itsekseen viisi kiloa ja muuta syytä en keksinyt. Seuraavaksi aloitin kapseleilla, jotka olivat käsivarressa ja ne on minulle sopineet mainiosti, ei tiedä niitä olevankaan.
Tosin neuvolassa sanoivat, että ne käy tosi harvalle, on kuulema sivuoireita ja vuotoja. Minä oon kait sitten harvinainen olio.
Sitten toisekseen, sinulla ei ole tuota ylipainoa, niin se on sitten tiukemmassa putoomaankin.
Mutta, mittaa perjantaina ja vietä viikonloppu hyvillämielin ja maanantaina jatkat projektia taas, kyll se siitä, älä nyt masennu!
vaaka näytti aamulla 57.7! punnitsin 5 kertaa joten uskottavalta tuntuu :) mielialakin parani kummasti!
mitat nyt:
57,7kg (60.4) -2.7kg
vyötärö: 74cm (81cm) -7cm
uimarengas: 84cm (93cm) -9cm
hyvillä mielin viikonlopun viettoon :D
Tosi hyvin on lähtenyt senteissä ainakin, sehän se tärkeintä onkin, kiinteytyminen. Minä oon hulluna treenannut tuota keskikehoa, saa nähdä mitä mittari sanoo huomenna. Yhtenä päivänä tuli pisteitä ylitettyä, mutta mihinkään herkkuihin en ole koskenut. Heiputi hei!
mäkin tääl taas piitkästä aikaa. ei oo toiminu mulla tää sivu!? ja sitte ollu töitä ja kaikkea hirmusti.. mä alotin syömään tollasta ateria koviketta puoltoista viikkoa sitten ja tuntuu tehoovan :) housut alkanu ainakin roikkumaan, painosta en vielä tiiä kun ei oo sitä vaakaa.. :/ mut eipä sillä niin väliä. makeenhimoakin se on vieny hyvin. tänään söin kyl vähän namii ja maustekakkuu ja tuliki yllättävän nopee paha olo ja nyt pakko mennä kävelee et maha laskee, yök. mites täällä muuten meneepi? :)
Tänään kävin uimassa taas ja vaakalla myös, 1kg 100g lähtenyt viikkoon, oon ihan ällikällä! piti käydä ihan pari kertaa siinä, ja samaa näytti.
Elikkä nyt painan 65,1 kg, lähtö 70kg
vyötäröstä 2cm
lantiosta 1cm, siis viikossa lähtenyt.
Aikas tyytyväinen olen nyt tähän, elimistö on ilmeisen tottunut jo tähän ravintoon, ei ole mitään makean himoja ollutkaan ja kun on se herkuton huhtikuu, niin yritänkin olla nyt ihan koko kuun herkuitta.
Sinusta tosiaan ei ole kuulunut pitkilleen mitään, tervetuloa takaisin.
Onkin porukka harventunut siitä alusta, mutta on kyllä tullut uusiakin mukaan(kiva)
Tänään kyllä riehuin niin paljon uimahallissa, että en enää jaksa mitään tehdä, oon ihan "rätti"
Huomenna toivottavasti on hyvä ilma, että ois mukava ulkoilla.
Mutta tsemppiä kaikille taas!