Perustietoa kaipailis au pair hommista...

Niin,
Miten yleensä on maksaako perheet lennot vai?
Entä paljonko on palkka euroissa esim. Usassa?
5534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin soita Allianssiin ja kysy tai maailmalle.net

Äänestä

Se riippuu ihan perheestä, mutta yleensä lennot joutuu maksamaan itse.. Sekin kyllä vaihtelee, mutta näin mulla.
Palkka on perhekohtanen.
Älä vaan kysy Allianssista. En suosittele sen kautta lähtemään, itse petyin pahasti, kun ne sössivät hakemuskeni totaalisesti ja sen takia lähtöni viivästyi. Olen kuullut muiltakin negatiivista palautetta kyseisestä järjestöstä !

Äänestä

Jos menet jarjeston kautta, saat pienta palkkaa, maksat lennot itse ja perheen vaihtaminen on TODELLA tuskallista.

Kun menet yksityisesti, perhe maksaa lennot, palkkasi on suurempi ja perheenvaihto kay 24h sisalla.

Esim. Allianssin palkat ovat selvasti alle sen tason mita tarjotaan Aupairworldissa, jonka kautta siis voi menna ykistyisesti.

Äänestä
  • Onko teidän muiden mielestä järkevämpää lähteä au pairiksi järjestön kautta vai ilman? Ilman järjestöähän ei ole ketään tukihenkilöä, jos tulee ongelmia. Mutta edellisessä viestissä luki, että yksityisenä tienaa paremmin ja perheen vaihto käy helpommin. Kumpaa te kannatatte? Kummin olette itse lähteneet au pairiksi?

    Äänestä

  • apua kaipaava kirjoitti:

    Onko teidän muiden mielestä järkevämpää lähteä au pairiksi järjestön kautta vai ilman? Ilman järjestöähän ei ole ketään tukihenkilöä, jos tulee ongelmia. Mutta edellisessä viestissä luki, että yksityisenä tienaa paremmin ja perheen vaihto käy helpommin. Kumpaa te kannatatte? Kummin olette itse lähteneet au pairiksi?

    Kurkkaappa EurAuPairin sivut, itse olen heidän kauttaan hakenut, paperit ovat vetämässä, toiv. pääsen pian lähtemään...! He maksavat lennot, vakuutukset, palkka aika normi... Minä valitsin järjestön, koska haluan USAan ja tuntui helpoimmalta ja turvallisimmalta näin. Molemmissa varmasti puolensa! Jos yksityisesti menet, pääset kunnolla valkkaan perhettä ja paikan sijaintia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rentosskif kirjoitti:

Niin,
Miten yleensä on maksaako perheet lennot vai?
Entä paljonko on palkka euroissa esim. Usassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu