tai olisit valmis kokeilemaan? Mitä et kokeilisi mistään hinnasta? Ja perusteluja!
1) tupakanpoltto
2) parin päivän/viikon ryyppyputki
3) huumeita/imppaamista
4) seksiä maksullisen kanssa
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa
6) ryhmäseksiä
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara)
1) tupakanpoltto
2) parin päivän/viikon ryyppyputki
3) huumeita/imppaamista
4) seksiä maksullisen kanssa
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa
6) ryhmäseksiä
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara)
Vastaukset 22
Vanhimmat
pohjalta voin sanoa, että oon kokeilun haluinen, sen tarkemmin erittelemättä. Kokemukset rikastuttaa elämää :)
1) tupakanpoltto
- valitettavasti harastan enemmän tai vähemmän säännöllisesti, kännissä enimmäkseen
2) parin päivän/viikon ryyppyputki
- kyllä. 3 päivää maksimi, sitten ei enää pää kestä. Eikä kroppa. Useimmiten 1 päivä riittää.
3) huumeita/imppaamista
- impaamista ei missään tapauksessa. En halua liuottaa aivojani. Kovia huumeita ei myöskään missään tapauksessa, koska minulla ei ole niin kovaa todellisuuden paon tarvetta. Eivätkä miedommatkaan huumeet houkuta. Juon mieluummin kaljaa.
4) seksiä maksullisen kanssa
- en tiedä pystyisinkö. Olen kyllä rehellisesti sanoen ajatellut asiaa, mutta tilanne voisi olla niin jotenkin epätodellisen oloinen, että en pystyisi.
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa
- en usko että onnistuisi
6) ryhmäseksiä
- jotain tuohon viittaavaa olen kokenut nuorena jurripäissäni. Täytyy sanoa että ei ollut mitenkään jälkeenpäin ajatellen kauhean jännä kokemus.
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara)
- jotain tuonnepäin viittaavaa on tapahtunut vahingosaa. Thank god silloin ei ollut kamerakännyköitä ja juutubea.
1. Poltan joten ei perusteluja
2. Ei onnistu kuin pari päivää ja siinäkin taukoja
3. Mietoja olen kokeillut kovat huumeet eivät kiinnosta
4. Toki.maksullisen kanssa ei tarvitse miettiä hänen nautintoaan
5. en.nainen ja naisen vartalo ei kiihota niin paljon
6. toki. perusteluna kaikkien aikuisuus ja halukkuus eikä tunnetasoa ->raakaa seksiä
7.toki.on ollutkin
Tämä (N) ei ole siis minä, (N).
Minä olen meistä se fiksu, sarkastinen ja itseironinen, joka osaa kirjoittaa. Meidän kahden erottaminen ei liene vaikeaa.
Minua aina naurattaa vähän helvetisti, kun joku rekisteröimätön itkee nimimerkkinsä "varastamista". Tosin sinun juttusi taisi olla pelkkä vitsi.
ymmärtää asiat ihan oikein.
Kukapa meistä ottaisi itsensä kovin vakavasti. Ainakaan jos on näin über kuin minä.
tolle huume/imppaamisen puolelle. Ei vaan oo ikinä kiinnostanu. Aivan tarpeeks kun se pää on sekasin jo viinastaki muutaman tunnin ajan.
Seksiä kun saa ilmaseks ni minkä ihmeen takia siitä pitäs vielä maksaa? Joten se ois toinen.
Tupakka ja muutaman päivän ryypyt on kokeiltu. Ne ei ollu mun juttu.
Noista muista seksijutuista en osaa sanoa. Jotakin on jo tehty ja ikinä ei pidä sanoa ei ikinä. ;D
ja vaikuttavia aineita sä kuitenkin sit popsit lääkärisedän määräämänä hymyssä suin. Esim panacod=opiantti=samaa paskaa ko heroiini.
en oo ottanu kun ihan pahimpaan tuskaan. Vituttaa nukkuu kellon ympäri ja sen jälkeenkään ei pää toimi. Mutta sanotaan sitten niin että laillisia ja reseptillä ostettuja huumaavia aineita olen käyttänyt. Jopa Diapamia.
vaan hyvästä että saa kerrankin levättyä oikein kunnolla :-)
Kieltämättä noi napit on vittumaisen pitkävaikutteisia, illalla kun vedät levyn nappia kaljan kanssa niin sulla on vasta parin päivän päästä suht. normi olo. Seuraava päivä menee omituisessa tokkurassa.
olen kokeillutkin...
Ei innosta imppaamiset eikä kovat huumeet pätkääkään. Ei senpuoleen kyllä miedommaatkaan päihteet, haluan pitää terveyteni mahdollisimman hyvänä. Mutta onhan sitä kaikenlaista tullut kokeiltua ja onneksi on kokeiluksi jäänyt.
Ehkä tuo maksullinen seksi olisi kanssa sellainen joka arveluttaa. Tuntuisi jotenkin ikävältä että toinen ei halua bylsiä kanssani kuin rahasta. Jos tilanne olis tuo ettei seksiä muuten mistään saisi, niin taitaisin mieluummin ostaa dildoon pattereita tukusta.
1) tupakanpoltto Kokeiltu on
2) parin päivän/viikon ryyppyputki Kokeiltu on
3) huumeita/imppaamista Pilveä on kokeiltu, muttei se sovi minulle. Tulin apaattiseksi toisin kuin viinasta. Että ei enää ikinä.
4) seksiä maksullisen kanssa Olen sanonut, että voisin periaatteesta sinkkuna kokeilla, mutta ei vain ole koskaan tullut kokeiltua eikä asia ole enää ajankohtainen.
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa En ikinä. Minulla ei ole homofobiaa, mutta omalla kohdalla pelkkä ajatuskin puistattaa.
6) ryhmäseksiä Tämä on kiva fantasia, mutten ujona poikana uskoisi tosipaikassa edes moiseen pystyväni. Jännittäisi niin ettei seisoisi.
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara) Tätä on kokeiltu ja minusta se on aivan yliarvostettua. Miksiköhän se on niin suosittu fantasia?
en kokeilisi seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa enkä maksullisen kanssa (miksi kokeilisin, kun ilmaiset miehet ovat niin auliita?).
Laskuvarjohyppyä ja unkarin puhumista voisin kyllä kokeilla.
paitsi homostelua voisin noista kokeilla. Oikeastaan kaikki muu paitsi seksi maksullisen kanssa / porukassa on tullu jo kokeiltuakin.
Tulipas muuten maksullisista mieleen että olipas kertakaikkisen nukkemainen thaikkukassa prismassa, miten sellaseen voi tunkee munansa, sehän menee rikki lopullisesti. Paino varmaan 35 kiloa ja niillä käsillä munkun mulkulla vois ottaa hutunkeittoa.
1) tupakanpoltto
V: kyllä ja helvetti kun vaan pääsis eroon tuosta tavasta.
2) parin päivän/viikon ryyppyputki
V: en eikä kiinnosta, kertakänni riittää
3) huumeita/imppaamista
V: en sekaannu noihin!
4) seksiä maksullisen kanssa
V: en, ei tulis mieleenkään
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa
V: HYI SAATANA
6) ryhmäseksiä
V: kts. vastaukseni kohta 5
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara)
V: en oo kokeillu ja tuskin tulee kokeiltuakaan, ei olis hauskaa joutua seksin päätteeks putkareissulle
1)En, ei oikein ole järkeä
2)En, krapula on kaamea jo yhdenkin illan jälkeen
3)En, ei oikein järkeä
4)En, outoa miksi joku maksaisi seksistä, ei kai se ventovieraan kanssa niin kivaa ole
5)En, hyi yök
6)En, seksi on kuiteski kahden ihmisen välinen asia
7) Tjaa... kaipa sitä jaksaa odottaa, että pääsee johonkin vähän syrjempään, niin ei tarvii itteään nolata
hänen pitää perustella, miks ei oo tullu kokeiltua.
Vois myls pyytää perustelua, joe elää parisuhtees, miks käy maksullisis jne.
kysymyksiin vastaan ei.. En tajua sitte ollenkaan mikä nuissa asioissa ois kokemisen arvoista. Paljon mielenkiintoisempaa ois kokeilla vaikka maailmanympärysmatkaa, laskuvarjohyppyä ym..
1) tupakanpoltto
- Tulee polteltua.
2) parin päivän/viikon ryyppyputki
- Kerran vuodessa ihan ok, hyvässä seurassa.
3) huumeita/imppaamista
- Näitä en oo koskaan nähnytkään, eikä oo kyllä kiinnostanutkaan. Jätän väliin, kun en jaksa uskoa niiden positiivisiin vaikutuksiin.
4) seksiä maksullisen kanssa
- Uteliasuuttani saattaisin kokeilla, jos oisin poikamies ja "hunningolla". Tuskin pitäisin siitä...
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa
- Ei, pelkkä ajatuskin tuntuu vastenmieliseltä.
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara)
- Tää on ihan tuttua vuosien takaa.
Kokeilen vain sitä mikä itsestä tuntuu hyvältä, mitään en tee vain koska muutkin jne. Mitään extremeä en oo koskaan harrastanut ja tuskin tulen harrastamaan.
1) tupakanpoltto - Olen kokeillut muutaman kerran. Yskin itseni punaiseks ja inhosin koko touhua. Epäterveellistä ja kallista.
2) parin päivän/viikon ryyppyputki - Kolmen päivän putki ennätys ja se oli karseaa. Ei mun juttu ollenkaan.
3) huumeita/imppaamista - Ikinä en oo kokeillut enkä kokeile. Lähinnä idioottimaista touhua.
4) seksiä maksullisen kanssa - En näe tätä tapahtuvaksi ikinä.
5) seksiä samaa sukupuolta olevan kanssa - Osittain kokeiltu. Ihan kiva kokemus.
6) ryhmäseksiä - Osittain kokeiltu. Ei kiinnosta enää livessä.
7) seksiä julkisella paikalla (kiinnijäämisen vaara) - Ihan ok, mutta en mä mistään puistosta kiksejä saa.
Listan alkupään touhuista ollaan jo päästy eroon, keskivaiheilta olevat jutut ei kiinnosta pätkääkään ja lopusta alkaa hotsittaan jo enemmänkin vaikkei mitään ihan "must" juttuja olekaan... hyvä tilaisuus tekee hedonistin...
.......................