Mikä on paras leffa minkä olet nähnyt lähiaikoina?
Itse äänestän No county for old men:iä
Itse äänestän No county for old men:iä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
se on se Pohjanmaa. Katoin sen tänään taas.
dollareita.
... mun mielestä ihan kelpoisa scifileffa. Tykkäsin vaikka jotkyt hardcoreskifistit löytääkin miljoona urputtamisenaihetta.
Helvetin hyvä leffa! Ja jostain kumman syystä tuli myös mieleen tuo 28 viikkoa myöhemmin, se on nimittäin aivan järjettömän hieno zombileffa.
Siinä on ehkä maailmankaikkeuden paras juonenkäänne... se kun se kiinalainen insinööri mokaa... se oli yksinkertainen inhimillinen erehdys joka pisti koko tehtävän luonteen ja miehistön henkilösuhteet täysremonttiin.
Se oli mulle sellainen valaistumisen kohta kun se insinööri selittää itkuisena "I just fucked up!" että ei jumalauta täähän niinkuin ei olekaan perus Hollywood-roskaa vaan käsikirjoittaja on uskaltanut tehdä jotain inhimillistä... :D
vieläkin niin täpinöissäni pääsiäisenä näytetystä LOTR-trilogiasta, että nimeän sen. Olin toki nähnyt sen aikaisemminkin, mutta ei tehnyt tiukkaa katsoa uudelleen.
saa katsoa pelkästään dvd:n extended versionit.
Niitä on ennenki joku suositellu. Mulla ei oo vielä omana mut täytyy kattoa jos joku päivä hankkis :)
avaruusseikkailu 2010 oli jo liikaa Haliwuud paskaa
Täytyy olla viimeaikaisista. Michael Caine ja Jude Law loistavat roolisuorituksillaan.
leffa on V is for vendetta
Eli mun tapauksessa vuoden sisään :)
Ja niistä kahdesta valitsen... Hmm... 2 Päivää Pariisissa.
taannoin elokuvan nimeltä The Prestige. Oli aivan helvetin hyvä elokuva.
vastaus näköjään väärään paikkaan.
Itse olen viimeaikoina katsellut melkoisen
paljon draamaa ja komedioita (töissä kun on ihan riittävästi
vauhtia & vaarallisia tilanteita)
Tätä leffaa voisin suositella
http://www.filmifin.com/FF20/arvostelu.php?site=filmi&id=1131
enkä malta olla mainostamatta Stardustia, ihana
En yhtään ihmettele Oscareita.
No joo voisihan se Easy Riderkin olla, mutta Blair Witch Project. Osui ja upposi.
...