Mitä kautta auppariksi?

Kertokaa mulle hyviä sivustoja mistä löytää au pair -perheitä. Oon jo selaillut eri sivuja, mut ois kiva tietää mahollisimman monia. Lontooseen siis olisin menossa.

Au pair -worldin sivuja oon katellu mut jotenki vaikutti monimutkaselta...

Lisäks kun mulla ei oo ajokorttia, niin onko ongelma? Eikä lastenhoitokokemusta välttämättä oikein, tai riippuu tulevasta kesätyöstä... Vähän hankalilta vaikuttaa nää.
7632
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hei!

Jos kiinnostaa tietäisin yhden tosi mukavan oloisen perheen Lontoosta jos kiinnostaa? Olin itse menossa sinne aluksi mutta nyt sain paikan Sveitsistä. Voin antaa perheen äidin sähköpostin jos sinua kiinnostaa? Perhe puhuu englantia.

Äänestä
  • Perhe kuulosti todella mukavalta, mutta ei taida ajankohta sopia minulle kun vasta syksyllä pääsisin lähtemään ja he pyytävät aupparia jo huhtikuulle :/ harmi.

    Äänestä

...lähteväsi järjestön kautta?

Itsekin olin aluksi sitä mieltä että äh, en mitään järjestöä tarvitse, vaan yksityisenä on paljon helpompaa lähteä matkaan.
Mutta nyt selaillessani järjestöjen sivuja ja ottaessani asioista selvää, tulin siihen tulokseen että on vaan helpompaa ja ehkä hieman turvallisempaa lähteä uuteen maahan kun on järjestön tuki ja turva takana.. :)

Äänestä
  • myös järjestöä, mutta kun Lontooseen olen menossa niin mikä järjestö tulis kyseeseen? Ja monet järjestöthän vaatii jotain tiettyä tuntimäärää lastenhoitokokemusta, tai sitten täytyy olla työskennellyt useammassa paikassa lapsenvahtina. Mulla varmaan on nyt kesätyö aukenemassa päiväkodilta, mutta sit jos pitää suosituksia hankkia useammaltakin taholta niin menee vähä hankalaksi..

    Äänestä

Moi! Mol.fi sivuilta avoimet paikat.

Äänestä

Niin, sanoit katselleesi Au pair worldin sivuja. Jos kyseessä on sama, josta itse hain (http://www.aupair-world.net/), niin suosittelen! Yhteydenottoja tuli runsaasti, ja löysinkin todella hyvän paikan. Ilmoituksia on paljon, ja niitä voi rajata oman kiinnostuksen mukaan (Easy Find). Sieltä vain unelmaperhettä etsimään. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmm... kirjoitti:

Kertokaa mulle hyviä sivustoja mistä löytää au pair -perheitä. Oon jo selaillut eri sivuja, mut ois kiva tietää mahollisimman monia. Lontooseen siis olisin menossa.

Au pair -worldin sivuja oon katellu mut jotenki vaikutti monimutkaselta...

Lisäks kun mulla ei oo ajokorttia, niin onko ongelma? Eikä lastenhoitokokemusta välttämättä oikein, tai riippuu tulevasta kesätyöstä... Vähän hankalilta vaikuttaa nää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu