Miten te helpotatte sukkanauhaliivin nipsuttimien laittamista stay uppeihin? mulle se on tosi vaikeeta, vaik sainkin laitettua kiinni, mut siinä kestää melko kauan kun saan sen nipsuttimen kiinni. meneekö stay upit silikonin kohdalta huonoksi jos nipsuttimet laittaa siihen kiinni? Onko olemassa sellasia stay uppeja joissa on silikoni reuna sisäpuolel ja jotka ovat tarkoitettu sukkanauhaliiveihin?
Stay up ONGELMA, auttakaa!
se ongelma
75318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
että käytän stay-uppeja sellaisenaan, kuten valmistajakin on tarkoittanut. Jos haluan käyttää sukkanauhaliivejä, käytän niille tarkoitettuja sukkia. Eihän stay-upit tarvitse sukkanauhoja, ne pysyy ylhäällä sillä silikonireunuksella.
on silikoni reunuksisilla stay upeilla ongelma kun ne ei tahdo jostain syystä pysyä jaloissa, ne on löysät ja ei ole kenenkään muun käyttämät ne.
ei ainakaan jostain syystä pysy ne jaloissa eikä kukaan muu ole niitä kokeillut mua ennen ja se on just se koko jota käytän vaatteissa, vai onko ne sitten liian pienet jos ostan yhtä kokoa pienemmät?
Eipä mullakaan pysy ylhäällä nuo sukkanauhat.
Olisi mukava niitä pitää mutta eipä pysy. Sukkanauha liiveihin on sitten siirryttävä ja hankittava.
Enpä sitten tajuu miksei pysy stay upit jaloissa. Onko ne sitten tarkoitettu vain tikkujaloille..?
Miten normaalit, silikoneilla varustetut sukkikset teillä pysyy??
Se clipsin materiaalikin ratkaisee asiassa.
Muoviset on hankalammat kiinnittää kuin metal-
liset.
Minun mielestä stay upit ei tunnu mukavilta
sukkanauhoihin kiinnitettyinä. Sukkanauhat
kun pyrkivät vetämään sukkaa ylöspäin ja
silikoni reunuksen on tarkoitus pitää sukka
paikallaan. Siksi mielestäni oikeat sukka-
nauha sukat ovat paremman tuntuiset jalassa.
Mihin tarvitaan silikonireunaa jos ne kiin-
nittää sukkanauhoihin. On sitä pitsiä muissakin
malleissa.
Selhaisia,teoreettisiä kysymyksiä,siihen on vaikuttamassa muitakin "tahoja".Menen taas katsomaan Terijoen valokuvia,mitä siellä oli?.