Olen vaalentanut hiuksiani parin vuoden ajan. Tällä hetkellä osa hiuksistani on kuitenkin (auringon ja useiden vaalennusten takia) muuttunut lähes valkoisiksi. Voisitteko neuvoa jonkin hyvän värjäysaineen, jolla saisin hiuksiani muutaman asteen tummemmiksi. Kertokaa myös omia kokemuksianne vastaavista tilanteista ja hyvät neuvot tulisivat myös tarpeeseen. Kiitos jo etukäteen:).
liian vaaleat hiukset...apua!
5
5529
Vastaukset
- ....
En tiedä toimiiko kyseinen aine, mutta ainkin Garnier:ilta saa "värinpoistoainetta", jonka siis pitäisi poistaa värjätty väri. [Blondauksessa kyll on tosi seikka että hiuksista otetaan kaikki väri pois, siis tuo ei siihen toimi]
AINOA TAPA ON SIIS VÄRJÄTÄ RUSKEAMMIKSI- ex-kampaaja
värinpoistosta ei oo apua vaaleisiin hiuksiin, se kun poistaa hiuksesta KAIKEN pigmentin, siis hiusvärit ja oman värin. värinpoisto on tummempiin hiuksiin, jotka halutaan vaalentaa, sillon käytetää värinpoistoa (= vaalennus).
EI myöskään ruskeeta vaalennettujen hiusten päälle! Tulos on helposti vihree. Vaaleesta hiuksesta puuttuu punapigmentti, eli pitää tehä esipigmentointi (lisätä sitä punasta väriä ENNEN varsinaista värjäystä), jotta tulos myös ois ruskee. mutta, eipä kysyjä ruskeita hiuksia toivonukaan. kokeile jotain sävytettä/ kevytväriä. mut kannattaa valita mieluummin eka liian vaalee ku liian tumma sävy.
- Gina
Ite tein joskus sen virheen et vaalennetuista hiuksista yritin värjärä suoraan ruskeeks. Hiukset menee tolla tavalla vhreeks!
Neuvosin, että meet kampaajalle, joka tekee sulle esim. värihuuhtelun... - Blondi
vaikka Garnierin kirkas vaalea.Itse käytän sitä ja sillä olen saanut liian vaalean värin tummemmaksi ja luonnollisemmaksi.
Itsekin olen välillä blondanut liian vaaleaksi, ei hyvä!!
Tummenna asteittain, ei kerralla tummaksi.
Eikä mitään värinpoistoja ennen jos hius on muutenkin jo vaalee!!- blondi myös
Tosiaankin blondi-värejä on monenlaisia,eli ihan valkoisesta tumman vaaleaan ja luonnollisen värin saa,kun ostaa laadukkaan värin ja ei liian vaaleaa!Mulla itsellänikin on välillä tullu väristä liian vaalea tai kellertävä,niin oon laittanu sitten päälle Lorealin Casting-sävytettä (tais olla sävyä Vanille) ja hiuksista on tullu paljon luonnollisemman väriset.Tosin alussa se sävytteen väri on aina ollu liian tumma tai joskus hiuksista on tullu jopa ns."kuraveden" väriset,mutta kun pesee muutaman kerran hiukset,niin se oikea sävy tulee vasta esiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991578Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43974Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44812Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760