Kisat

Mikä päivä heinäkuuta oloksella piethään net syöksylaskun MM kisat.Mie kuulin ette sitte ko alkaa saamhaan uusi perunoita.
2802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siiretty Oostajärven jääle.

Rintheistäkö pakkaavat lumet sullaahmaan, niin järvelä sitä vielä on.

Ja ko vauhti tasasela on hiljasempi, niin kilpailussa ei käytetä ajanottoa ollenkhaan vaan paremuus ratkastaan tyylipisteilä. Sivakatkaan ei ole niin pahat katkeahmaan.

Niin että kaikki nyt mukhaan ja sivakoita tervaahmaan.

Äänestä
  • Ei niitä missään Oustajärvellä pietä. Nehän paskaputkenlaskijat sahasivat koko järven halki eikä sinne saa mennä. Noon oikeen ratiossaki kieltäneet.
    Kisat on meän Pallaksen Vatikurussa ettäs tiiättä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puthaan ranta kirjoitti:

Mikä päivä heinäkuuta oloksella piethään net syöksylaskun MM kisat.Mie kuulin ette sitte ko alkaa saamhaan uusi perunoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu