venäläisiä naisia kehutaan/haukutaan aina seksikkäästä pukeutumisesta, mutta oletteko pistäneet merkille että itänaapurissa myös lihavat naiset pukeutuvat minareihin ja tiukkoihin paitoihin? nykyinen kauneusihanne ei ole tehnyt pulleroistakaan seinäruusuja, heidän ei tarvi hävetä itseään eikä heitä kohdellakaan toisen luokan kansalaisina, kuten suomessa.
itänaapurin naiset
nainen27##
6970
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siinähän se onkin, kun Suomessa miehet haukkuvat jokaisen naisen, joka ei miellytä juuri heidän silmäänsä.Muissa maissa naisiin suhtaudutaan usein eri lailla.(En tarkoita nyt muslimimaita)Useassa Euroopan maassa naisellinen pyöreys ei karkota miehiä, vaan viehättää.Suomessa on liian koppavia ja tuomitsevia miehiä, jotta pyöreämpi nainenkin voisi pitää seksikkäitä vaatteita.Aina haukutaan.Sääli.
"Suomessa miehet haukkuvat jokaisen naisen, joka ei miellytä juuri heidän silmäänsä."
En ole huomannut samaa. Hyvin vähän negatiivista olen kuullut miesten kommentoivan kenestäkään naisesta, ainoastaan "Hän ei ole oikein minun tyyppiäni". Kyllä suurin osa suomalaisista miehistä on kohteliaita.
Perhana sentään. minä ainakin pidän päälläni ihan mitä huvittaa, ja suosittelen samaa kaikille kanssasisarilleni koosta huolimatta !! Eli keväistä nättiä vaatetta vaan kaikille päälle, oli läskiä tai ei!
Eihän välitetä miesten(naistenkaan) koppavista katseista?!!
Taidat jäädä ilman kesäheilaa tuolla asenteella.. Tai sitten voit saada jonkun rekkakuskin, jonka suu haisee vanhalle hernekeitolle. Nainenhan kyllä aina JONKUN saa.
toki laittaa päällensä mitä haluaa, mutta harvemmin tiukat paidat ja minihameet näyttävät hyvältä ylipainoisen ihmisen päällä.
Jos on jotain kapinahenkeä, että "oon lihava ja kapinallinen", niin se on se turn-off. Suomalaiset naiset ei meinaa käsittää. Ei lihavuudessa mitään vikaa ole jos kilot osaa niin sanotusti kantaa.