Kesämeikki

Meikkaatteko ympäri vuoden niinkuin minä, kesähelteilläkin?

Mitä merkkiä ja tuotteita käytätte?
(Oma naama kiiltää auringossa ja on vaikeuksia löytää oikeata väriä.)
3605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jooo kyl mä meikkaan ympärivuoden. siis käytän vedenpitävää ripsarii ja aurinkopuuterii kesäl ja joskus jtn muutaki mut siis ei mtn normist poikkeevaa

Äänestä
  • Kesällä kannattaa käyttää mun mielestä vedenkestäviä meikkejä. Itse käytän käesäisin enimmäkseen silmämeikkejä mutta en meikkivoidetta ja puuteria. Koska otan aurinkoa ja käyn uimassa.

    Äänestä

  • EvilLady kirjoitti:

    Kesällä kannattaa käyttää mun mielestä vedenkestäviä meikkejä. Itse käytän käesäisin enimmäkseen silmämeikkejä mutta en meikkivoidetta ja puuteria. Koska otan aurinkoa ja käyn uimassa.

    Eikö se tuhoa ripsiä? Näin oon kuullu ja en ole enää pitkään aikaan käyttäny. Ja eikös normaalilla saa muutenkin paljon näyttävämmät ripset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näppynaama :( kirjoitti:

Meikkaatteko ympäri vuoden niinkuin minä, kesähelteilläkin?

Mitä merkkiä ja tuotteita käytätte?
(Oma naama kiiltää auringossa ja on vaikeuksia löytää oikeata väriä.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu