Mulla on nyt mustat hiukset ja ajattelin yrittää saada blondiks . Onko neuvoja , vai onkse ees mahdollista ? =D
Mustasta blondiksi ?
7
3768
Vastaukset
- jaaahas
Värinpoisto pitää tehdä.
Suosoittelen kampaajalla käyntiä, vaikka on törkeän hintainen.
Tosin itselläni oli jokin vuosi sitten punaiset hiukset (olin värjännyt about 5vuotta punaiseksi) ja lähes kaikki kampaajat sanoivat, että eivät värjää sitä pois... No, itse vedin sitten kotona värinpoiston ja siihen ensin vaalean ruskealla päälle ja lähdin sitten vaalentamaan raidoittamalla...
Niinhän ne kampaajatkin tekevät, pyytävät vaan ihan törkeetä hintaa pitkien hiusten värjäyksestä...
Mutta tosin en tiedä kuinka mustan tukan kanssa on, mutta eikös se värinpoisto vie kaiken värin... Kannattaa sitten valita huolella se vaalea väri, sillä helposti tulee selainen oranssihtava ja blondatun näköinen... Siksi itse tein vaalean ruskeaan vaaleita raitoja ja niin vaalensin, tulee aidomman näköinen.
Tästäkin on toki taas moooonta mielipidettä ja ilmaisin vain omani : ) - Zamora
Onko sulla minkä pituiset hiukset ja minkä kuntoiset?
- Pantera
Niin , lisään vielä että mun hiukset on about olkapäihin asti , värjätty suunnilleen 18 kertaa , ei ole todellakaan missään mahtikunnossa ..
Sen takia ei viittis tota värinpoistoa kokeilla =S
- kampaaja__
Onhan se mahdollista. Hiukset tosin kärsivät luultavasti paljon. Joudut tekemään useita värinpoistoja ja käyttämään hopeashamppoota taittamaan keltaisuutta. Päähän myöhemmin joku tuhkainen sävy taittamaan keltaisuutta. Pitkä prosessi jos ei halua hamppukasaa.
- tosiaan alottaa
raidoilla muuttamaan väriä...
pikku hiljaa vaan, niin hyvä tulee..- on juurikasvukynä
itse poistan just raidoilla mustaa ja siellä missä sitä on jäljellä, käytän juurikasvukynää; hiusväri, joka pysyy kolme pesua ja tosiaan on kuin tussi, makssaa tarjoustalossa kolme egee ja riittä n. 10 kertan. swatrchzhzkopffin tuote. ei näytä niin kuin olis pälvikalju, kun tulee vaalea juurikasvu näkyviin :)
- regenspro.regenspro
itellä oli tumman ruskeat siihen vedin ihan mustat noin 2-3kk pääst ny laitoin värin poiston annoin olla jonku 1h tuli semmoset oranssit laitoin uuden värin poiston tuli vähä vaaleemmat oranssit nyt laitoin sitten ihan erittäin vaalen hiusvärin ja odottelen minkäs lainen tulee jos tulee viel oranssi niin mites saisisin sen kokonaan blondiks ?
kuvat ====http://irc-galleria.net/user/J0_NII
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560