Vatsalihasten kiinteyttämisestä

Kun haluaa kiinteyttää vatsalihaksia, niin voiko/kannattaako vatsalihasliikkeitä tehdä joka päivä, vai olisiko parempi tehdä ne joka toinen päivä, jotta lihakset saavat siinä välissä levätä? Onko se jopa parempi lihasten kiinteytymisen kannalta, jos ne tekee joka toinen päivä?
1407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Heittäisin villin veikkauksen että kannattaa tehdä kuten muussakin kuntoilussa eli pari vapaapäivää viikossa, uskoisin tuon auttavan.. ainaki mielestäni on toiminu ittellä ku joskus on tullu pakollisia taukoja.. onnee masulihasten kanssa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys. kirjoitti:

Kun haluaa kiinteyttää vatsalihaksia, niin voiko/kannattaako vatsalihasliikkeitä tehdä joka päivä, vai olisiko parempi tehdä ne joka toinen päivä, jotta lihakset saavat siinä välissä levätä? Onko se jopa parempi lihasten kiinteytymisen kannalta, jos ne tekee joka toinen päivä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu