Kun haluaa kiinteyttää vatsalihaksia, niin voiko/kannattaako vatsalihasliikkeitä tehdä joka päivä, vai olisiko parempi tehdä ne joka toinen päivä, jotta lihakset saavat siinä välissä levätä? Onko se jopa parempi lihasten kiinteytymisen kannalta, jos ne tekee joka toinen päivä?
Vatsalihasliikkeistä
4
960
Vastaukset
- Afrodisiac-
Yleensähän on hyvä pitää päivä tai pari välissä, että treenauksesta olisi hyötyä. Pääasia kuitenkin, että pidät taukoa ainakin kerran viikossa.:)
- Spip
Esim. reiden lihaksien voimaharjoittelussa pitäisi olla lepoa montakin päivää harjoituksien välissä, sen sijaan olen ymmärtännyt että vatsalihakset voidaan (lue: kannattaa jos ehtii) harjoitella jopa kolme kertaa päivässa, kunhan yksi vapaa päivä viikossa pidetään!
- tuota hieman :D
3 kertaa päivässä. eli tekisi aamulla 20x, päivemmällä toiset 20x ja vielä illalla 20x. Tuollaistako tarkoitit ? vai että tekee 20 kertaa, parin min tauko, 20kertaa, parin min tauko jne ?
- Eräs treenailija
Aikaisemmin treenasin sellaisen 6-7 kertaa viikossa n. tunnin verran ja söin hyvin vähän, runsaasti alle 2000 kilokaloria. Hitaastipa tuntui tuloksia syntyvän.
Nyt treenaan joka toinen päivä ja tuolokset ovat alkaneet näkyä nopeammin ja muuten syön hieman enemmän, kuin ennen, mutta mietin tarkkaan etenkin oikeanlaisia rasvojen saantia ja vältän nopeita hiilareita, mutta en 100% kuitenkaan.
Minä myös treenaan erilaisia vatsalihasliikkeitä. Jokaista vatsalihasryhmää.Vatsa muotoutuu näin tasaisemmin ja erilailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1961502
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140944Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58921- 85902
- 53816
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t260711Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10710Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338671Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58664Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74636