20v yhdessä 3 kouluikäistä lasta
kannattaako erota?
harkitsevainen mies
82012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mksi haluat erota
koska en halua pettää, mutta uutta pimppaa tekisi pirusti mieli. Olen siis uskollinen ollut aina, ratkaisu ongelmaan tuntuu olevan vain ero.
Voi pyhä yksinkertaisuus. Mitä luulet uudessa pimpassa olevan niin erikoista, että sen takia kannatta tuhota oma perheensä????
Ajattele hyvä mies yläpäällä, eikä alapäällä. Keksikää vaimon kanssa jotain uutta kivaa makkariin. Tai menkää vaikka viikonloppumatkalle kahdestaan ja hemmottele vaimoasi siellä, voi sänkyelämäkin uudistua kummasti.
Älä eroa, äläkä petä, tulisit vaan katumaan lopun ikääsi. Järki käteen!!!!
Pimppaaa tekee mieli ja se on jo kotona???
Ihan oikeesti jos ajattelet sitä kannattavuutta,
ei kannata pimpan takia!
Siis voiko edes mies olla noin yksinkertanen?
Mielihän voi tehdä vaikka mitä
ja silti ei kaikkea vaan saa.
Uus pimppa tai uus auto, heti ekan käytön jälkeen
se on jo käytetty ja vanha.
Juttele hei sun vaimon kans siitä
mikä sul on mielessä.
Naiset on yleensä aika kekseliäitä
ratkasee ongelmia...
Jos se vaimon värkki on jo alkanu
maistuu puulta, sitäkin voi ehostaa
ja ns. tuunata, uudistaa.
Voi kuulostaa rumalta puheelta, mut näin
se vaan on.
Hyvin voi olla et vaimosikin on tympiintyny
sun elimeen.
Yhdessä voi keksiä uusia temppuja
ja kaikki on paremmin kun eron jälkeen ois.
Miksi haluat erota?
Aina kannattaa erota, uusi pimppa on aina uusi. Tosin muista, että siinä uudessa pimpassa ne ensimmäiset käyttökerrat ovat ne kalleimmat ja hyvin pian sekin alkaa tuntua vanhalta. Onneksi siinä vaiheessa voi taas vaihtaa uuteen. Kyllä maailmassa pimppaa riittää.
Noilla tiedoilla ei voi oikein vastausta antaa. Toisaalla vastasit niin, että ilmeisesti seksihomamt ei toimi. Ilmeisesti ei toimi oikein ollenkaan?
Luulen, että nuo seksihommat on aina jäävuoren huippu. Jos homma rokkaa ja toimii, niin muutkin asiat on kunnossa. Ja jos ei toimi, niin sitten on jotain vikaa niissä muissa asioissa.
Sinänsä eroa joutuu kyllä noiden lasten takia harkitsemaan huolella. Mutta pitää muistaa se, että ero voi olla lasten etukin - pitkällä juoksulla. Kannattaa pohtia, että minkälaisen parisuhdemallin antaa omille lapsilleen... minusta kulissiavioliitto on aika huono malli lasten omaa tulevaisuutta ajatellen.
Luonnollisesti kannattaa harkita tosissaan esim. parisuhdeterapiaa. Joku näkymätön solmu voi sielllä aueta.
on et jos sex ei toimi ni ei kyl toimi mikää muukaa tai sit on kipee-))