14-vuotiaalle kesätöitä?

Löytyykö kesätöitä Helsingistä 14-vuotiaalle pojalle. Jaan jo lehtiä mutta siitä ei tarpeeksi rahaa tule. Hakemuksen lähetin jo lidliin 2viikkoa sitten mutta vastausta ei kuuluu. Onko mitää ideoita? Kauppoja?
2668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä taida löytyä noin nuorelle kesätöitä, jos ei ole suhteita.. Jatkappa vielä parisen vuotta lehtien kanssa ja katso sitten uudestaan.:) Itse olin samassa tilanteessa kolmisen kesää sitten.

Äänestä

Joo ei 14 vuotiaana oikein töitä saa, poislukien se mainostenjako. Itsekin tein sitä jonkunaikaa sen ikäisenä. Mutta ei kai ton ikäsenä niin hirveästi rahaa tarvitse? kuitenkin luultavasti vanhemmilla asut ja ruokaa yms. on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8745031 kirjoitti:

Löytyykö kesätöitä Helsingistä 14-vuotiaalle pojalle. Jaan jo lehtiä mutta siitä ei tarpeeksi rahaa tule. Hakemuksen lähetin jo lidliin 2viikkoa sitten mutta vastausta ei kuuluu. Onko mitää ideoita? Kauppoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu