K2 radical 100

Ainut kunnollinen pitkille ...

Joops...eli rullaluistelu kausi aluillaan ja vanhat maratoonarit aikas lailla huonos jamas ja uusia ostamaan menossa, ajattelin k2:n radical sataset ostaa. Mitään kokemuksia niistä kenelläkään???

8

4974

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtoon

      Radicalissa näyttää olevan samat pyörät kuin longmountissa, jotka hankin viime kesänä. Muutaman päivän kitkuttelin ensiasennuspyörillä ja sitten vaihdoin hyperiin. Selvä oli ero. Matter olis toinen vaihtoehto.

      • jokke7777

        Kun olet vaihtanut Radical-fillarit johonkin toisiin niin jäivätkö tarpeettomisksi? Olisin halukas ostamaan ne. T jokke


    • KYLLÄ LÄHTEE

      Kuopion-joensuun välisel tiel olevas mäes 60.9km/H ja ovat synkronoidut rulliksen renkaitte kans...mu mäkiki oli sitte jumalattoman iso ja päällystetty...140km lenkki valamon luostariin joensuust tuli tehtyy..kokeilkaas tekin ;)

      • kokemusta myös...

        Renkaitten vaihto turhaa hypetystä..kalliit luikat jo muuteki...oma enkka 67km/h..auton vetämänä alamäes mu joo..hulluil halvat huvit...Ja vaan nössöt käyttää suojia sitte ;) sehän on se totuus...


    • jyep

      Tuuli, painopiste,plaa plaa plaa...opetelkaa luisteleen (ja tuulikin muka ottaa enemmä näil luistimil XD)..ha ha ha...köyhät kyykkyyn!! kenellä ei oo varaa näihin menköön itseensä ja pysyköön hiljaa, nämä kysiset luistimet vaan ovat sellaisia että alle 300e rulliksii ei voi edes verrata(niinkuin muissa keskusteluissa on tehty tällä sivulla)

      • mikä yjep oletkin

        Otsikot kuntoon. Mikä otsikko tämä on?


    • Eki.

      Viime kesänä ostin Jussin jälkeen Stadiumista 199€.
      Ei varmasti ole AINOA kunnollinen pitkille lenkeille, mutta sopii niihin oikein hyvin - oma pisin lenkki 152.10km ongelmitta.

      Edelliset oli/on K2 Marathon 8.0(5x84).

      Radiacal 100 on ollut pikkuisen nopeampi lämpimillä keleillä, mutta tuo 5 -renkainen setti on parempi kylmillä keleillä(-10... 5C); mistä tämä johtuu -EN TIEDÄ!

      4 -renkainen kuluu jostain syystä huomattavasti nopeammin - renkaiden kääntöväli ~250km, kun 5-renkaisissa ~500km; mistä tämä johtuu -taaskaan EN TIEDÄ!

      Eli jos vaan K2 sopii jalkaasi eikun ostamaan, vinkki säästä vanhat kulahtaneet huonoille keleille(kevään "sulamisvesinoirot" ja hiekoituspölyt ovat ikävä yhdistelmä -vaikka asfaltti onkin kuiva ja pahimmat hiekat harjattu pois)

    • aki.,.,

      edelliset olivat k2 radical 100,ihan hyvät luikkarit,nyt on alla powersliden r4 100,ja täytyy sanoa että kenkä on huomattavasti parempi..minulle!kenkä ratkasee..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2563
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      196
      980
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      55
      772
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      692
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      49
      572
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      15
      516
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      515
    8. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      494
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      475
    10. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      40
      464
    Aihe