Suklaa >=(

Apua...

Miten mä pääsisin tosta suklaasta ja karkeista eroon.Ainakun sanon itselleni nyt se loppu en syö karkkia enkä suklaata niin mä oon jo heti seuraavana päivänä jää kaapilla hakemassa suklaata tai kaapista karkkia.Mä oon aika läski ja muo koulussakin haukutaan läskiksi varsinkin pojat.Auttakaa muo miten pääsisin eroon makeista?????


Ps.kiitos jo etu käteen

4

1063

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja taas...

      Mikä ihme saa kaikki luulemaan että selluliitti on läskiä!? Edelleenkin, tuolla on nuorille omat keskustelupalstat erikseen!!!!

    • käyttöön

      Alkuun pitää kyllä sanoa, että kiusaajat on ääliöitä jotka ei tiedä mistään mitään, ja heidän takiaan ei todellakaan kannata itseään muuttaa. Ne tykkää kuitenkin aina vain itsestään, joten turhaa heitä on yrittää miellyttää.

      Toisaalta karkit ei ole kunnon ruokaa, eikä niistä saa vitamiineja ja muuta tarpeellista ravintoa, joten turhaa niitäkään on liikaa syödä. Jos teillä on kotona kaapissa karkkia ja se häiritsee sinua, niin voisitko jutella vanhempiesi kanssa siitä ettei karkkia enää hamstrattaisi sinne kaappeihin? Itse jouduin aikoinaan käymään karkkipäivänä itse kioskilla tai kaupassa, ja se oli oikein hyvä systeemi.

      Karkista ei kannata luopua kokonaan jos karkista kerran tykkää, mutta ehkä voisit päättää alkaa noudattaa tiettyjä karkkipäiviä. Vaikkapa kaksi karkkipäivää viikossa. Tai sitten syödä useammin jonkun pienemmän määrän hyvää; vaikkapa yhden tikkarin tai pienen patukan?

      Laihduttamista en sinulle suosittele, mutta liikunnan harrastamista kylläkin. Jos et jo harrasta jotain lajia, niin mieti mistä tykkäisit, ja ala harrastaa. Tavotteita ei pidä laittaa liian korkealle, vaan liikkua niinkuin omalle kunnolle sopii. Itse aloittelen taas hölkkäämistä/kävelyä näin talven jälkeen.

    • apu

      Tama ei ole mikaan kamalan terveellinen neuvo, mutta tehoaa varmasti. Mun malliystavat juovat Light colajuomia aina kun tekee mieli makeaa ja syovat manteleita.

    • <Jaanuska>

      makeaan nälkään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      467
      4034
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1692
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1526
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      89
      1474
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1408
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      60
      1375
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      52
      1316
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      1229
    9. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1079
    10. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      34
      1078
    Aihe