Kyllä tuo "herra x" on näppärä tyyppi..
Vasta päässy vapaalle, ja nyt asuu jo takajärvellä, paattiossa, keminmaalla ja torniossa..
Lisäksi ajaa ainaki 4 autolla; punasella golffilla, punasella toyotalla, sinisellä mersulla ja harmaalla amerikanautolla..
Ei yhtään hullummin..
Minusta on hyvä juttu, että täällä varoitellaan kanssaihmisiä, mutta kuka luulee auttavansa ketään perättömillä jutuilla???
Vasta päässy vapaalle, ja nyt asuu jo takajärvellä, paattiossa, keminmaalla ja torniossa..
Lisäksi ajaa ainaki 4 autolla; punasella golffilla, punasella toyotalla, sinisellä mersulla ja harmaalla amerikanautolla..
Ei yhtään hullummin..
Minusta on hyvä juttu, että täällä varoitellaan kanssaihmisiä, mutta kuka luulee auttavansa ketään perättömillä jutuilla???
Vastaukset 16
Vanhimmat
Siitä huolimatta, että hepulla on asuinpaikkoja ja autoja vaikka muille jakaa, niin hänellä on vain yksi vaatekerta!!??
"pösökin", 405 kuulemma:) Oikeestihan sillä ei oo autoa laisinkaan ellei joku näistä asuinkunnista oo tänään sellaista lahjoittanut.
Vai olikohan se vihreä bemari.
vain polkupyörällä ja tämä taitaa olla ainut totuus =)
naisten vai miesten pyörä? ;)
on saanu, jalakapatikalla se tähän asti....
no ihan sama millä kulkee, kunhan ei tule minua eikä ketään muutakaan vastaan...
että mistäs olet pyörän hankkinut, ei ihan tee mieli mennä heepolle jutteleen. Ei se mikään uusi citypyörä ole, valkoinen vanha romu!
JUU EDELLEEN HERRA X ASUSTAA TAKAJÄRVELLÄ OKLAHOLMANKADULLA JA AJAA PEUGEOT 405 AUTOLLA VÄRIÄ EN TIEDÄ JA TÄMÄ ON VARMAA
EI asu enää oklaholmankadulla.. EI ASU ENÄÄ!! Oklan-pojat itse kertoivat tuossa muutama päivä takaperin, kuinka jännäksi olivat herran olot tehneet. Hakusessa oli herra pojillakin.
EILEN KYLLÄ VIELÄ ASUI SIELLÄ MUTTA SITÄ ON KIELLETTY LIIKKUMASTA
ota se caps lock jo pois päältä, kaikissa viesteissäsi huudat koko ajan.
Ei ole eilen asunut enää siellä, eikä viime viikollakaan. Ei asu ei. Mistä sun "tiedot" on peräisin?? Voisit tarkistaa niiden lähteiden luotettavuuden.
Eikös olisi jo aika vaihtaa sivua ja jättää herra x rauhaan onkai sitä muutaki jutun aihetta ei jaksa edes kiinnostaa enää.
Se olisi vuokrannut jonkun vanhan autoliikkeen kiinteistön Lapintien / Asemakadun - Hahtisaarenkadun / Sauvonväylän risteyksen lähistöltä ja siellä sillä olisi punainen Toyota Carina II, punainen Toyota Corolla, punainen Volkswagen Golf, harmaa amerikanrauta, tummansininen Mercedes Benz ja Peugeot 405.
Voihan sillä tietysti olla siellä muunkin värisiä ja muunkin merkkisiä autoja.
Näin mää on kuullut, tiedä häntä sitten onko se totta?
on totta... Niinkuin kaikki huhut=)