Pohdittavaa teille.

olla rehellinen?
16518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Eri asia onkin, että haluaako.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

  • ne mun mielestä haluaakin olla, tai haluis olla, mut riippuu sit miehestä ja suhteesta, että uskaltaako ne olla.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    ne mun mielestä haluaakin olla, tai haluis olla, mut riippuu sit miehestä ja suhteesta, että uskaltaako ne olla.

    olla?

    Äänestä

  • ei haluaisi? kirjoitti:

    ...

    Sitä pitäisi kysyä naisilta.

    Mutta sanottakoon nyt kuitenkin, etten minä naisia noin pääsääntöisesti pidä valehtelijoina. Eivät he ainakaan minulle ole pahemmin valehdelleet. Pari vieraissavirkistäytynyttäkin tunnusti itse oma-aloitteisesti. Että aika rehellistä.

    Äänestä

  • ei uskalla kirjoitti:

    olla?

    joko suhde mieheen, tai jompikumpi/kumpikin ovat keskenkasvusia.

    Tai sitte jompikumpi tai molemmat ovat kasvaneet, mut suhde on jäädytetty.

    Nii-i. Emmä tiedä mitä järkee siinä on, mut nii vaan on.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    joko suhde mieheen, tai jompikumpi/kumpikin ovat keskenkasvusia.

    Tai sitte jompikumpi tai molemmat ovat kasvaneet, mut suhde on jäädytetty.

    Nii-i. Emmä tiedä mitä järkee siinä on, mut nii vaan on.

    pelolla jotain tekemistä asian kanssa?

    Äänestä

  • menettämisen kirjoitti:

    pelolla jotain tekemistä asian kanssa?

    pelolla asian kanssa on tekemistä, mut menettäähän ei toista voi, koska eihän sitä toista voi koskaan saadakaan. Paitti jos luulot saa vallan.

    Äänestä

mulla on se tuonut jopa tilannetajukokomiikkaa, kun oon liian rehellinen tilanteissa, joissa pitäis osata olla kertomatta ihan kaikkee.

Mut kun se lapsena niin opetettiin..

Äänestä
  • voi opettaa?

    Äänestä

......

Äänestä
  • yrität salata meiltä jotakin eli et ole rehellinen ?

    Äänestä

  • yrität salata meiltä jotakin eli et ole rehellinen ?

    Äänestä

Toisaalta olisit voinut suoraan sanoa että olet tullut useamman naisen kusetettavaksi ja nyt epäilet kaikkien naisten olevan samanlaisia.

Pohdittuani noin nanosekunnin, tulin tähän lopputulemaan että kyllä joo ja ehkä ei aina mut melkein ja se riippuu ja roikkuu mut joo kyl siinä on vähän tulkinnanvaraa, kuka sitä nyt tietää aina niin varmaksi sanoa... Yep. Lyhyestä virsi kaunis.

Äänestä
  • Vastata voi lyhyesti.

    Vastaan minäkin. En ole tullut kusetetuksi. Olen korkeintaan ihmetellyt, että moni on luullut kusettavansa minua. Olen ihmetellyt ja ollut huvittunut.

    Äänestä

olla rehellinen. Jos haluaa olla. Ihmisestä riippuen. Voi se jollekkin olla vaikeaakin. :C

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Osaako nainen kirjoitti:

olla rehellinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu