eikä tehtaan sulkeminen auta asiaa yhtään... käyttäkää surutta lyömäaseena sulkemispäätöstä... pakkohan miehen joskus oppia...
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/04/639637
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2008/04/639637
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vasemmistoliiton vai SDP:n puoluetoimistoko se täällä harrastaa agitointia - ja vielä sunnuntaiaamuna ! - hyi hävetkää !
en ole minkään puolueen jäsen... Kemijärviläinen kylläkin, mutta asun työni vuoksi eteläsuomessa. Massaliikkeelle annan täyden tukeni, tekevät hienoa työtä koko itälapin hyväksi. Syksyn vaalit kyllä sitten näyttää ketä silloin kyykytetään!! Nyt jos koskaan on Kemijärvellä todellinen mahdollisuus ns verenvaihtoon,joo joo miehille ja takinkääntäjille kepithijoihin ja taipaleelle.
joo, muistakaa että ei kannate äänestää ko Nivalaa ja Pikkaraista. ne ko saa molemmat kuntavaaleissa 3000 ääntä, niin varmasti saamma tehthan takasin! akkoja ei ainakaan piä äänestää, naiset vaiekkoon!
Poikia pelottaa naisten valta,saakoon Lenini ja Hitleri vaikka puoleksi kemijärveläisten äänet, niin akat osaavat neuvotella asiallisesti ja saavat näkyvää tulosta aikaan.Huutamalla ei tule valtiomieheksi.
Thatseri, Kaisanlahti, Perälä ja Imporanta? Varsinaiset neuvottelun maailmanmestarit. Haha, hoho, hehe, mikä vitsi! Nehän ei osaa kuin huutaa ja haukkua sekä arvostella muita, haha haha, kaikkea sitä näkeekin? Missä näytöt onnistumisista tissiliikkeellä? Massaliike sentään yrittää.
että jos mies ei pysty hallitsemaan itseään niin miten sellainen pystyy hallitsemaan koko maata.
Sama pätee koko nykyiseen hallitukseen. Rähmällään ovat vähän joka suuntaan eikä siinä jouda enää kansan parasta ahkeroimaan.
asiaa ja kauniisti niin kirjoita tuonne jotain: http://www.iltalehti.fi/keskustelu/forum.jspa?forumID=2817
Tallensin sivuston Suosikit-kansioon ja palaan asiaan.
Asia on niinkin, että valtakunnan tasolle täältä on päästävä. Mitään ei saada aikaan jos me täällä Lapissa keskenämme kähisemme.
Vanhanen on osoittautunut nahjukseksi, jolla ei ole johtajanominaisuuksia, eikä kykyä ottaa johtavaa asemaa hallituksessa. Vielä enemmän tämän aiemmin perhemieheksi itseään mainostaneen nurmijärveläisen uskottavuutta ovat kuitenkin syöneet nämä älyttömät naisjutut. Miehestä kertoo todella paljon, että hän surffailee jossain Suomi24-deittipalstoilla ja onnistuu vielä löytämään sieltä Kurosen kaltaisen pakkauksen ja vielä seurustelee tällaisen "pääministerin morsiamen" kanssa liki vuoden: Kuka tahansa aivojaan käytttävä mies olisi tehnyt asianmukaiset johtopäätökset viimeistään toisilla treffeillä, mutta ei vaan Vanhanen. Ja oikeudessahan sitä sitten puidaan tätäkin juttua. Limaisten viestien julkisuuteen tulo ei uskottavuutta ainakaan lisännyt, etenkin kun todella ajattelee kenelle ne oli lähetetty.
Yksityiselämänsä kautta Vanhanen on siis profiloitunut jollain tavalla reppanaksi peräkammarin pojaksi, joka ei osaa luoda normaaleja suhteita naisiin. Voi tietysti olla, että tämä tulkinta on väärä mutta ulkomaita myöten tällainen kuva on Matin epäonneksi syntynyt. Ei suotta Chirac naljaillut Vanhasen olevan "Euroopan seksikkäin mies"...heh heh...Toivotaan, että tämä "korkeasti koulutetuksi" (tästä voitte ottaa netistä itse selvää, asiasta voi olla myös eri mieltä..)ja "näyttäväksi" tituleerattu uusi morsian saisi Matin kuvaa hiukan siistittyä. Toisaalta jos homma ns. kusee tai uudelta naiselta löytyy luurankoja kaapisssa, tai nainen ei aivan vastaakaan median toistaiseksi luomaa kuvaa, voi uusi nainen olla jälleen yksi niitti lisää Matin onnettomien naissuhteiden arkkuun. Toivokaamme siis onnea Matille uuden naisen kanssa, että menisi ainakin paremmin kuin ns. Ruususgate.