lähettäneet tyttöystävällenne kukkia?
Miehet! Oletteko koskaan......
35
983
Vastaukset
Suklaata ja salmiakkia olen kyl lähettänyt.
- Olen kyllä
muutaman kerran ostanut kukkia. Silloin kun on ollut tyttöystävä. Silloin kun on sen huomionosoituksen ansainnut.
- Frederico
tullu lähetettyä
- lähetin
t-paidat kaikille neljälle typylle kiitokseksi ihanasta yhteistyöstä vuonna 2007.
- Yxitypy
Minä ainakin ajattelisin miehestä joka mulle kukkia tois, että minkähän takia toi. Ettei vaan olis huono omatunto jostain :=)))
- sponttaani
huomionosoitus?
ja sitte sun pitää jatkuvalla syötöllä kysellä siltä mieheltä, että 'rakastatko sä mua?'
Vähemmästäkin kyllästyis.- tuttu heebo
epäillä miestä kukkien vuoksi. Risuja sitten. :C
- Yxitypy
sponttaani kirjoitti:
huomionosoitus?
jos huomionosoitus pysyy kohtuudessa.
Jos liikaa innostuu huomioimaan, sen takana voi taas piillä jotain :=)) - hmmm........
Yxitypy kirjoitti:
jos huomionosoitus pysyy kohtuudessa.
Jos liikaa innostuu huomioimaan, sen takana voi taas piillä jotain :=))kokemukseni puhuu kyllä jonkin muun kuin sen "menettelee" puolesta. Mutta olkoon niin.
- Yxitypy
tuttu heebo kirjoitti:
epäillä miestä kukkien vuoksi. Risuja sitten. :C
eniten rentun ruusuista, jotka on ojan pohjalta itse poimittu. Ne vois olla sydämestä annettuja. Ja mies on nähnyt vähän vaivaa naisen takia :=))
- Yxitypy
relaxed_eyes kirjoitti:
ja sitte sun pitää jatkuvalla syötöllä kysellä siltä mieheltä, että 'rakastatko sä mua?'
Vähemmästäkin kyllästyis.kun mun ei tarvi. Tiedän muutenkin että kaikki miehet rakastaa mua :=))
- tuttu heebo
Yxitypy kirjoitti:
eniten rentun ruusuista, jotka on ojan pohjalta itse poimittu. Ne vois olla sydämestä annettuja. Ja mies on nähnyt vähän vaivaa naisen takia :=))
asenne. :D
Yxitypy kirjoitti:
kun mun ei tarvi. Tiedän muutenkin että kaikki miehet rakastaa mua :=))
Miehet varmaan rakastuu suhun tulisesti. Pysyykö ne?
- cookos
Yxitypy kirjoitti:
eniten rentun ruusuista, jotka on ojan pohjalta itse poimittu. Ne vois olla sydämestä annettuja. Ja mies on nähnyt vähän vaivaa naisen takia :=))
meillä vaatii kyllä enemmän vaivaa lähtee hakemaan kukkakaupsta niitä kukkia ja vielä maksaa ittensä kipeeks, kaupat ei oo ihan kodin nurkalla. Rentunruusut löytyy omalta pihalta.
- Yxitypy
relaxed_eyes kirjoitti:
Miehet varmaan rakastuu suhun tulisesti. Pysyykö ne?
Vanhempia suhteita pitää lopettaa, vaikka miehet kyynelehtivät eroamme. Mutta kun ei jaksa kovin montaa miestä pitää. Onhan sitä töissäkin käytävä :=))
- tuttu heebo
ole. Vienyt olen. Lähettänyt en.
- St Jude
ja vain omasta puolestani voin sanoa...että kannattaa joskus lähettää!
Muutaman sellaisen yllärin olen saanut ja muistan ne ikuisesti..ja kaikki ei ole edes tullut omalta silloiselta mieheltä.
Olin otettu.Ja pisteet nousi ainakin mun silmissä.- tuttu heebo
lähetän ne kukat ja minkälaisista kukista pidät? :D
- St Jude
tuttu heebo kirjoitti:
lähetän ne kukat ja minkälaisista kukista pidät? :D
on valkoinen tai sit tummanpunainen ruusu..yllättäen:)
Ja osoitteen saat sit selvittää itse ;D
Pisteitäkö keräät?No ehkä muutama ropisi lisää.. - tuttu heebo
St Jude kirjoitti:
on valkoinen tai sit tummanpunainen ruusu..yllättäen:)
Ja osoitteen saat sit selvittää itse ;D
Pisteitäkö keräät?No ehkä muutama ropisi lisää..että arvelet mun keräävän pisteitä. Ehkä vähän. Myönnän,että ihastuisin sinuun helposti. Sinun onneksesi olen varattu mies. Eikä omatuntoni anna retkahtaa. :C
- St Jude
tuttu heebo kirjoitti:
että arvelet mun keräävän pisteitä. Ehkä vähän. Myönnän,että ihastuisin sinuun helposti. Sinun onneksesi olen varattu mies. Eikä omatuntoni anna retkahtaa. :C
niin!:D
- tuttu heebo
St Jude kirjoitti:
niin!:D
jos en olisi?
- St Jude
tuttu heebo kirjoitti:
jos en olisi?
se ;D
Parempi on kun ei mieti...ehkä. - tuttu heebo
St Jude kirjoitti:
se ;D
Parempi on kun ei mieti...ehkä.on parempi olla miettimättä. Vältytään hämmingiltä. :D
- cookos
synttäri ruusuja, ystävänpäiväkukkia...kyllä. Mun mies on ostanut, joten olen. Ja kiva tulla kotiin kun kukat odottaa pöydällä. Ostakaa miehet kukkia naisillenne.
- cookos
relaxed_eyes kirjoitti:
Annan mäkin naiselle kukkia, aina olen antanut, mutten mä lähettänyt niitä koskaan ole.
ja onhan siinä se antamisen ilo, saa toinen hyvälle tuulelle.
Ei niitä kukkia kovin usein tule , muuteman kerran vuodessa :)..ja anoppi ostaa synttäripäivänä, ovenposkessa oottaa kukat, kun tuun kotiin. Tulee mieleen, ett anoppi varmistaa, ett jos mies ei ookaan muistanu ;D.
Ja vaikka yksi ihan pieni 80 sentin ruusu, se on paras :)
aina toimittanut itse perille.
- kurvisuonikas
henkilökohtaisesti olen niitä kyllä joskus antanut.
- olen lähettänyt
Aina on tullut takaisin return to sender.-.
- Petter X
Kuka hullu nyt kukkia lähettää? Pahimmassa tapauksessa kukkalähetti pääsee pukille!!!
- vänkyrä-nainen
ainakaan kukaan lähettänyt.:(
En oo muutenkaan oikeen miehiltä kukkia saanut. Viimeks varmaan eksältä syntymäpäivänäni joskus varmaan kuus vuotta sitten.:D ...
- ZoonaZ
No en ole varsinaisesti lähettänyt, mutta olen itse vienyt henkilökohtaisesti :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945