Pelkäättekö te kemissä liikkuvaa raiskaajaa Ruumensaarea. Minä pelkään aivan hirveenä kun minulla on tulossa synttäritkin ensiviikon lauantaina ja vappu jne... Voisitteko jotenkin auttaa???
Pelkäättekö??
pelkääjä
142698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En pelkää tai en anna asian vaivata. Kun kuka tahansa kenet kohtaan vaikka iltaisin kadulla tai lenkkipuistossa tai vaikka missä vaan? voi olla raiskaaja? Jos juhlii vappua ja jos on tolkuttomassa humalassa, niin silloinkin voi tulla jonkun raiskatuksi. Joten ei yksin pidä juhlia ja aina kavereiden kanssa liikkeellä. Ja myös kaverit huolehtivat myös toisistaan.
Missä sä vappua ja synttäreitäsi juhlit? Yksin jossain pusikossa? Vappuna on niin paljon ihmisiä liikkeellä, että kun et juo itteäs tolkuttomaan känniin ja hortoile yksinäs missään, ei oo sen enempää pelkoa Ruumensaaresta kuin muistakaan pösilöistä (niitäkin kato on, ei tää yks ihan ainoa oo).
tuuppa tänne niin teen sulle pahemmin pahaa kuin kukaan muu niin sen jälkeen et enää pelkää
enemmän pelkään sitä, että joku ajaa päälleni kun ylitän tietä suojatiellä. Sitäkin pelkään, että ajan hirvikolarin moottoritiellä. Pelkään rattijuoppoja ja huumehörhöjä liikenteessä.
Raaka teko ranualla,nainen riisutiin mutei raiskattu
Ei tuota ukkelia nyt tosiaankaan vielä tarvitse pelätä, itse se pelkää aika lailla. Ei ole siellä missä täällä luulette sen olevan. Mutta en kerro missä, koska tälle hysterialle on tultava loppu enkä halua toisia lähistöllä asuvia pelotella.
Se, että paluu kotiseudulle ei todellakaan ollut hyvä idea, siitä olen samaa mieltä teidän kanssa. Mutta jossain näidenkin on elettävä, kun yhteiskunta heittää ne tänne "vapauteen" vaikka paikka olisi aivan jossain muualla.
Onnetonta, ettei meidän kaupungissa ole vaikutusvaltaisia henkilöitä. Tuolla jossain oli juttua siitä, että Jammu tuomion kärsittyään ohjattiin suoraan pakkohoitoon koska todennäköisesti uusii tekonta, eikö sellaista voisi soveltaa tosiaan tässäkin tilanteessa.
paskaako tuota pelkäämään,pikkunen ukko,vääntää nokasta ,kyllä se siittä tokene,jos meinaa uhata!
Näille tosiaan pitäis löytää paikka muualta ettei kaikkien tarvitsisi olla huolissa vanhuksista,lapsistaan ja vaimoistaan.
Pelkäisin todella.Olen alkujaan Kemiläinen mutta en ole siellä pelännyt koskaan,mutta nyt???Tuomoisia ihmisiä ei pitäis koskaan päästää vapauteen.Mentäis tässä Amerikan tyyliin,kymmenien jopa satojen vuosien vankeus ilman vapaaksi pääsy mahdollisuutta. Hänän on jo näyttänyt että ei edes lomille voi päästää????Toistaa rikoksensa heti.Vankilat 40-50 luvun malliin niin ei niihin "hotelleihin"kukaan halunnut!Miksi ihmeessä viattomat pannaan kärsimään? Siis Ruumensaari ikuisesti lukkojen taakse,ei lomia eikä muitakaan eri vapauksia,rikoksen uusiana.
Anneli2008 kirjoitti klo 02.40
mitä sitte vaikka kirjotti???
Kiitti kaikille vastauksista... En oikein tiedä missä se asuu mutta luultavasti oklaholmankadulla tai torniossa... ei ole huhua... minä pelkään koska se voi tulla koska vaan kimppuun siis tollaset ei tuu vaan puhumaan vaan suoraan kimppuun. kantiis varoooo!!!!!!!1 lähetelkää vaan lisää...
Vuoden tammikuussa, melkein heti joulun jälkeen, enkä pelkää yhtään.
kyllä pelätään...
miks ei pelättäs? ei voi liikkua luottavaisin mielin...no jos ei muutenkaan, niin nykyisin vielä vähemmin!
minä kyllä pelkään, ja moni muukin, kaikki ei vain myönnä!
olen nähnytkin ko-tyypin jo ainakin 4 kertaa!varmaan jossain paattion perukoilla asuu kun sinne päin kävelee.
Jep, nähty on samoilla perukoilla, useamman kerran.