Kun palstalle ilmestyy uusi nikki jonka kirjoitustyyli vaikuttaa kuitenkin tutulta, niin onko sinulla vaikeuksia uskoa kyseessä olevan kaksi erillistä kirjoittajaa?
Minulla on. :D
Minulla on. :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
on väliä, eipä sitä ennenkään ole tuntenut kirjoittajasta, kuin sen vanhan nimimerkin ja äkkiähän sitä uuteenkin tutustuu.
on suunnattomia vaikeuksia seurata palstaa noin aktiivisesti. Ei kait sillä ole mitään väliä, jos joku on puskamultinikkikapitalistipullopersesika tai vastaava?
mutta ketä tällä kertaa?
ajattelee noin se on tauon paikka.
Mitäs sitten vaikka se oliskin sama kirjoittaja? Nii-i. Aivan sama.
sama ole, aloittajalle palsta on elämän korvike ja saa olla
nämä komppaajat ovat täysin yhdentekeviä
joskus.
vähät välitän, jos joku haluaa huutaa puskasta, oma on asiansa.
Mikäli joku tukee puskahuudoilla omaa kirjoitustaan, omaa on häpeänsä.
Koska en pohdi noita asioita juurikaan. Nimimerkin ja persoonan välinen yhteys on toissijainen, kommunikoin mediumin - nimimerkin - kanssa. Jos persoona kokee tarpeelliseksi vaihtaa nimimerkkiä se on hänen asiansa, minä jatkan sitten uuden kanssa vaikka samasta aiheesta jos se kiinnostaa molempia.
Aivokapasiteettiaan voi käyttää paljon paremminkin kuin pohjimmiltaan merkityksettömien ja mitään todellista varmuutta vailla olevien yhtäsuuruusmerkkien piirtelyyn ja vieläpä meta-asian puolella.
mä en enää kirjautua tänne, koska mun tyyli/tyylittömyys paistaa heti läpi. Joten miksi kirjautua ollenkaan..
uus on aina uus. tietty jotku ilmottaa vaihtavasa nikkiä tai avoimesti paljastaa olevasa se vanhanikki... eipä mun elämää muuten loppuviimeks paljoa hetkauta.