oon ihastunut mieheen joka tietää jo asiasta. päätimme edetä silti hiljalleen. nyt eräs toinen mies kertoi olevansa ihastunut minuun ja yrittää ilmeisesti iskeä minua. pelkään että pian hän kysyy minua tyttöystäväkseen enkä tiedä mitä sanoisin etten loukkaisia häntä. koska en ole kiinnostunut hänestä sillä tavalla.
mitä teen etten loukkaa miestä pahasti?
6
1436
Vastaukset
- ramoka
moikka, siun pitää reilusti sanoa sille miehelle ,että et ole hänestä kiinnostunut,ei hän siitä voi loukkaantua!!!
- Symppis
...turhaa aikaansa. Suoraa on aina parempi kuin jättää toinen arvuuttelemaan. Sitäpaitsi emme me miehet ole mitään ajatustenlukijoita ja kryptologeja jotka osaavat omasta mielestään ratkoa naisten rivien välistä sen pointin.
- fear not my love
Symppis kirjoitti:
...turhaa aikaansa. Suoraa on aina parempi kuin jättää toinen arvuuttelemaan. Sitäpaitsi emme me miehet ole mitään ajatustenlukijoita ja kryptologeja jotka osaavat omasta mielestään ratkoa naisten rivien välistä sen pointin.
niin kauan kuin pelkää oman varjonsa tekojen aiheuttamia seurauksia, tulee aiheuttamaan ympäristölleen ongelmia. puukkoon on moni kuollut
- suoraan
kannattaa sanoa suoraan, ettei sitten elättele turhia toiveita. Loukkaantuu siitä varmasti jos on susta kiinnostunut, mutta joskus on vaan pakko loukata ihmistä vaikka ei haluaisikaan. Kyl se siitä yli pääsee ja löytää jonkun joka hänestä on kiinnostunut.
- mutta..
kun pelkään että ihastun häneen myöhemmin koska en ole tämän nykyisen ihastuksen kanssa ihan 100% varma vielä. jos häntä ei olisi uskon että pitäisin tästä toisesta.. ja sen jälkeen en usko että hän minua tahtoisi enää kun olen kerran jo antanut pakit.
- mutta minä
mutta.. kirjoitti:
kun pelkään että ihastun häneen myöhemmin koska en ole tämän nykyisen ihastuksen kanssa ihan 100% varma vielä. jos häntä ei olisi uskon että pitäisin tästä toisesta.. ja sen jälkeen en usko että hän minua tahtoisi enää kun olen kerran jo antanut pakit.
ehkä katsoisin sen vanhan suhteen loppuun ennen uuden aloittamista . se on kuitenkin jäänyt kesken jos kerran vielä on tunteita molemminpuolin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949