en oo koskaa käyny misää kunnon kampaamos, ni saisko 50e kunnon rocki leikkauksen (pätkitään yms) pitkiin hiuksiin..???:))
mitä hiusten leikkaus maksaa
5
293
Vastaukset
- vaihtelee
Hinnat vaihtelevat kovasti kaupungeittain ja liikkeittäin. Laki vaatii hinnastot esiin kampaamojen ikkunoihin, joten sinne vaan kurkkimaan.
mutta mutta... rocki leikkaus? Leikkuun saat tolla rahalla varmasti, mutta mitä mahdat sitten tarkoittaakaan, niin leikkaamallahan hius vain katkeaa, saksilla ei tehdä kampausta. Kun en kuvausta oikein ymmärtänyt, oliko kyse nyt Elvis tyylistä vai vanhoista kunnon punkkareista vai pissiksistä vai mistä (kunnon rock-ukot alkaa olla kaljuja, jos enää ovat hengissä..?) Kun tukka on lleikattu, vaatii se muotoilutuotteita ja laitteita ollakseen jonkinlaisessa mallissa. Muutenhan se vaan roikkuu omassa kuosissaan, oli leikattu miten tahansa.- pömppö,
http://i70.photobucket.com/albums/i107/xjsbellamias13/1385690382_l.jpg
omat hiukset on yli puolen selän, lättänät ja tooosi tylsät.. haluun saada uutta ilmettä näihin tasapitkiin hiuksiin..:/mutta saisko tollasen tukan yleens 50e??vai onks liia vähä?:/ - Lipilii
pömppö, kirjoitti:
http://i70.photobucket.com/albums/i107/xjsbellamias13/1385690382_l.jpg
omat hiukset on yli puolen selän, lättänät ja tooosi tylsät.. haluun saada uutta ilmettä näihin tasapitkiin hiuksiin..:/mutta saisko tollasen tukan yleens 50e??vai onks liia vähä?:/Varmasti saat 50 eurolla, jos vaan haluat leikkauksen, et värejä yms.
- hiusalan
pömppö, kirjoitti:
http://i70.photobucket.com/albums/i107/xjsbellamias13/1385690382_l.jpg
omat hiukset on yli puolen selän, lättänät ja tooosi tylsät.. haluun saada uutta ilmettä näihin tasapitkiin hiuksiin..:/mutta saisko tollasen tukan yleens 50e??vai onks liia vähä?:/ammattiopistossa käymistä asiakkaana.. saat tuohon hintaan varmasti leikkauksen ja värjäyksen..
- karkea ja paksu
pömppö, kirjoitti:
http://i70.photobucket.com/albums/i107/xjsbellamias13/1385690382_l.jpg
omat hiukset on yli puolen selän, lättänät ja tooosi tylsät.. haluun saada uutta ilmettä näihin tasapitkiin hiuksiin..:/mutta saisko tollasen tukan yleens 50e??vai onks liia vähä?:/Hiusmalli on kerrostettu hyvin voimakkaasti, joten vaatii paljon paljon tukkaa, jotta pitkiin alahiuksiinkin vielä jäisi enemmän kuin pari karvaa liehumaan. Todennäköisesti myös hiuslaatu on paksu ja karkea, mutta jos massaa riittää, hienommankin hiuksen saa muotoilutuotteilla ja huolellisella laittamisella nousemaan tyvestä vastaavasti. Jos omaat perus suomalaisen "valuvan liukkaan hienon" hiuslaadun, vaikka tukkaa olisi paljonkin siis, kannattaisi ainakin ottaa hiuksiin värikäsittely (joka vähän karkeuttaa hiusta) ja malliinleikkuun yhteydessä pyytää kampaajaa opastamaan tukan laitossa ja pitävien muotoilutuotteiden valinnassa.
Korostan vielä, että tällaisessa mallissa tukkaa on oltava paljon, ja siitä huolimatta se yleensä leikataan takaa melko lyhyeksi, ja ne pitkät osat ovat lähinnä vain etuosassa, joten puoleen selkään ulottuva tukkasi ei siis enää ole tässä mallissa kovin pitkä (omasta mielestäsi siis) Kampaajille usein esitetty toive kuvan mukana on; "tällainen, muttei leikata noin paljon...", eli silloin voi kuvankin unohtaa, malli ei ole enää sama.
Kuten edelläkin, hinnastot ovat esillä kampaamojen ikkunoissa. Jos hinnasto on vaikeaselkoinen, mene kuvan kanssa sisään kysymään. Siltä seisomalta ei ole pako tuoliin istua eikä edes aikaa varata. Eri liikkeissä on vielä hiukan eri käytännöt, joissakinn hiukset pestään automaattisesti, leikataan ja muotoillaan föönillä, toiseen paikkaan voit mennä itse pestyillä hiuksilla ja tukka kostutellaan jne. Kaikki nämä asiat vaikuttavat mys hintaan. Meillä Hki Töölössä pesu, muotoiluleikkuu ja muotoonkuivaaus maksaa 45€, ja luulen, että olemme ns. keskihintainen liike alueella. Vastaavasta työstä Helsingissä olen kuullut maksettavan lähemmäs satakin euroa, joten hintoja kyselemään vaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242233Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1372131Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161847Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601524Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341417Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5651216Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501018Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse353959Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949