parisuhteen tarpeeseen?
Onko vuodenajoilla
vaikutusta
3158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla se ajatus hautautuu kesäsin ku on niin paljon kaikenlaista touhua että se parisuhde ajatus jää pyörimään johonki alitajuntaan. Sit syksyllä on muutenki sutinaa ja tulee kaikkee uutta ympärille joten ei kerkee. Alku talvi menee toipuessa syksystä mut ku luonnojäät sulaa tossa helmi maaliskuun vaihteen jälkeen niin alkaa se ajattelu että tyttökaverin edut voittas ne negatiiviset puolet. Sitä kestää kesäkuun alkuun saakka ja siitä se rumba alkaa alusta.
sellaista aikaa, että yksineläminen pistää ajattelemaan josko jotain pitäs yrittää. Onneksi sitä kestää vaan noin kuukauden.
se menee niin et talvella, kun koko elämä aina jotenkin pysähtyy, on niin paljon enemmän aikaa miettiä kaikkea, niin silloin tulee mietittyä myös noita parisuhdejuttuja enemmän. Mitä pimeämpää ja kylmempää on niin sitä kivempi ois kun ois joku.